زمان بارگزاری این صفحه: 5:15 PM UTC

افتتاح بزرگترین کارخانه آب معدنی غرب گیلان در آستارا/ تصاویر

بزرگترین کارخانه آب معدنی غرب گیلان در ارتفاعات شهرستان مرزی بندر آستارا به بهره برداری رسید.

افتتاح بزرگترین کارخانه آب معدنی غرب گیلان در آستارا

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

 

بزرگترین کارخانه آب معدنی غرب گیلان در ارتفاعات شهرستان مرزی بندر آستارا به بهره برداری رسید.

 

مهندس سیروش شفقی، فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در آیین بهره برداری از این پروژه اظهار داشت: عملیات احداث این کارخانه در سال ۱۳۸۶ با سرمایه گذاری بخش خصوصی آغاز گردید و فاز نخست آن، امروز ۸ شهریور ماه مصادف با آخرین روز از هفته دولت ۱۳۹۴ افتتاح شد.

 

وی ادامه داد: مساحت سوله احداث شده برای راه اندازی خط تولید فاز اول این کارخانه، یک هزار و ۲۰۰ متر مربع می باشد که در زمینی به مساحت ۴ هزار مترمربع بنا شده است.

 

شفقی کل سرمایه گزاری برای پروژه فوق را ۳۰ میلیارد ریال برشمرد و اضافه کرد: از این مبلغ ۸ میلیارد ریال تسهیلات بانکی و الباقی توسط مدیریت شرکت تعاونی آب معدنی بهاران آستارا کاسپین تأمین گردیده است.

 

وی با تأکید بر اینکه این محصول با نام تجاری «لاتون»، که برگرفته شده از نام بلندترین آبشار چهار فصل کشور در شهرستان آستارا، به بازار مصرف عرضه می شود، خاطر نشان کرد: با بهره برداری از این کارخانه، برای ۲۵ نفر شغل ایجاد شده است که با تکمیل و راه اندازی فاز دوم، اشتغالزایی در این واحد تولیدی به ۵۰ نفر افزایش می یابد.

 

فرماندار شهرستان آستارا در ادامه به میزان تولید این واحد اشاره کرد و افزود: این کارخانه در حال حاضر ۳ هزار بطری آب معدنی ۵ . ۱ لیتری و ۶ هزار بطری آب معدنی نیم لیتری را در یک ساعت تولید و به بازار عرضه می کند.

 

وی در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: آب معدنی این کارخانه از چشمه های منطقه ییلاقی باباعلی تأمین می شود که با ۶ کیلومتر لوله گذاری به محل تولید منتقل شده است.

 

در آیین بهره برداری از این پروژه، جمع کثیری از مسئولان محلی آستارا و اهالی روستای خان حیاطی حضور داشتند.(روابط عمومی فرمانداری آستارا)

 

مطالب بیشتر؛

  • جراحی زیبایی خطرناک «تغییر صدا» در چین صدای گیلان - چینی‌ها بعد از تغییر چهره و رنگ مو، این‌بار به سراغ تغییر صدای خود با استفاده از نوعی جراحی خطرناک رفته‌اند.
  • دفاع رهبری املشی و قربانی از وزیر پیشنهادی علوم. صدای گیلان - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه قطعاً فرهادی مصداق بارز روش اعتدالی است و اگر بخواهیم کسی را به‌عنوان یک فرد معتدل معرفی کنیم، آن فرد محمد فرهادی است، گفت: قطعاً وی با برنامه‌های ارائه شده خود می‌تواند وزارت علوم را به سمت توسعه ببرد و در این جریان از […]
  • رشت جزء 5شهر اول در بیشترین نرخ رشد قیمت مسکن به لحاظ بيشترين نرخ رشد قيمت مسکن در 9 ماه اول امسال، شهركرد، بندرعباس، مشهد، رشت و اهواز به ترتيب، 5 شهر اول در شاخص بيشترين رشد قيمت معرفي شده‌اند
  • رییس جمهور؛ سفر در سال جدید از استانی سرسبز آغاز شد رشت - صدای گیلان؛ رییس جمهوری در بدو ورود به استان گیلان گفت: امسال، سال سرسبزی و سربلندی است و باید سفر از یک استان سرسبز شروع می شد که این اتفاق با گیلان آغاز شد.
  • بارش 40 سانتی متری برف در ارتفاعات گیلان ارتفاع برف در محور پونل به خلخال محدوده زندانه و برن 40سانتی متر ، محور اسالم به خلخال 25 سانتیمتر ، اشکورات رودسر 10سانتی متر و ویه کلیشم رودبار بیش از 5 سانتیمتر گزارش شده است . […]


عناوین ویژه