زمان بارگزاری این صفحه: 12:20 PM UTC

افتتاح بزرگترین کارخانه آب معدنی غرب گیلان در آستارا/ تصاویر

بزرگترین کارخانه آب معدنی غرب گیلان در ارتفاعات شهرستان مرزی بندر آستارا به بهره برداری رسید.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

 

بزرگترین کارخانه آب معدنی غرب گیلان در ارتفاعات شهرستان مرزی بندر آستارا به بهره برداری رسید.

 

مهندس سیروش شفقی، فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در آیین بهره برداری از این پروژه اظهار داشت: عملیات احداث این کارخانه در سال ۱۳۸۶ با سرمایه گذاری بخش خصوصی آغاز گردید و فاز نخست آن، امروز ۸ شهریور ماه مصادف با آخرین روز از هفته دولت ۱۳۹۴ افتتاح شد.

 

وی ادامه داد: مساحت سوله احداث شده برای راه اندازی خط تولید فاز اول این کارخانه، یک هزار و ۲۰۰ متر مربع می باشد که در زمینی به مساحت ۴ هزار مترمربع بنا شده است.

 

شفقی کل سرمایه گزاری برای پروژه فوق را ۳۰ میلیارد ریال برشمرد و اضافه کرد: از این مبلغ ۸ میلیارد ریال تسهیلات بانکی و الباقی توسط مدیریت شرکت تعاونی آب معدنی بهاران آستارا کاسپین تأمین گردیده است.

 

وی با تأکید بر اینکه این محصول با نام تجاری «لاتون»، که برگرفته شده از نام بلندترین آبشار چهار فصل کشور در شهرستان آستارا، به بازار مصرف عرضه می شود، خاطر نشان کرد: با بهره برداری از این کارخانه، برای ۲۵ نفر شغل ایجاد شده است که با تکمیل و راه اندازی فاز دوم، اشتغالزایی در این واحد تولیدی به ۵۰ نفر افزایش می یابد.

 

فرماندار شهرستان آستارا در ادامه به میزان تولید این واحد اشاره کرد و افزود: این کارخانه در حال حاضر ۳ هزار بطری آب معدنی ۵ . ۱ لیتری و ۶ هزار بطری آب معدنی نیم لیتری را در یک ساعت تولید و به بازار عرضه می کند.

 

وی در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: آب معدنی این کارخانه از چشمه های منطقه ییلاقی باباعلی تأمین می شود که با ۶ کیلومتر لوله گذاری به محل تولید منتقل شده است.

 

در آیین بهره برداری از این پروژه، جمع کثیری از مسئولان محلی آستارا و اهالی روستای خان حیاطی حضور داشتند.(روابط عمومی فرمانداری آستارا)

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه