زمان بارگزاری این صفحه: 10:40 PM UTC

افتتاح دو دفتر خدمات الکترونیکی قضایی در رشت

رییس کل دادگستری گیلان گفت؛ دو دفتر خدمات الکترونیکی قضایی قوه قضائیه برای تکریم هرچه بهتر و بیشتر ارباب رجوع و خدمات رسانی مناسب تر مراجعه‌کنندگان به دادگستری در شهر رشت افتتاح و به زودی دفتر سوم نیز راه‌اندازی می‌شود.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

رییس کل دادگستری استان گیلان در این مراسم گفت : دو دفتر خدمات الکترونیکی قضایی قوه قضائیه برای تکریم هرچه بهتر و بیشتر ارباب رجوع و خدمات رسانی مناسب تر مراجعه‌کنندگان به دادگستری در شهر رشت افتتاح و به زودی دفتر سوم نیز راه‌اندازی می‌شود.

 

به گزارش صدای گیلان به نقل از روابط عمومی دادگستری گیلان، احمد سیاوش‌پور رییس کل دادگستری استان در مراسم افتتاح دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی قوه قضائیه در شهر رشت اظهار کرد: امروز دو دفتر خدمات الکترونیکی قضایی قوه قضائیه برای تکریم هرچه بهتر و بیشتر ارباب رجوع و خدمات رسانی مناسب تر مراجعه‌کنندگان به دادگستری در شهر رشت افتتاح شد و به زودی دفتر سوم نیز راه‌اندازی می‌شود.

وی ادامه داد: افراد برای دادخواست حقوقی در 205 عنوان به دفاتر خدمات الکترونیکی مراجعه می‌کنند و دادخواست در این دفاتر ثبت می‌شود.

افتتاح دو دفتر خدمات الکترونیکی قضایی در رشت

سیاوش‌پور راه‌اندازی دفاتر خدمات الکترونیکی قوه قضائیه را در کاهش مراجعه مردم به دادگستری را تاثیرگذار دانسته، افزود کلیه امور مربوط به پرونده ها از طریق اتوماسیون انجام می شود.

وی اضافه کرد: اشخاص دادخواست حقوقی خود را تحت عناوین مشخصی که در حوزه معاونت فناوری اطلاعات قوه قضائیه مشخص شده به این دفاتر تقدیم کرده و کارهای اولیه نظیر ثبت و پیگیری دادخواست ,پرداخت هزینه دادرسی و…,در این دفاتر انجام می شود ؛ پرونده آماده ثبت در محاکم قضایی شده ؛ و در مسیر رسیدگی در دادگاه قرار می گیرد.

رییس کل دادگستری گیلان با اشاره به راه‌اندازی سیستم الکترونیکی مدیریت قضایی از سال 82، بیان کرد: تمام شعبه دادگاه‌ها، دادسراها و اجرای احکام به سامانه مذکور تجهیز شده‌اند.

افتتاح دو دفتر خدمات الکترونیکی قضایی در رشت

سیاوش‌پور راه‌اندازی دفاتر خدمات الکترونیکی قوه قضائیه در کاهش مراجعه و اتلاف وقت مردم و همچنین هزینه تاثیرگذار عنوان کرد و افزود: در آینده کلیه امور مرتبط به دادرسی به سمت الکترونیکی شدن انجام خواهد شد.

وی به قابل رؤیت شدن تمام پرونده‌های ورودی به دستگاه قضا در سامانه الکترونیکی اشاره کرد و گفت: طرفین پرونده با داشتن کد رهگیری می‌توانند به سامانه قوه قضائیه مراجعه کنند و از وضعیت پرونده مطلع شوند.

 

گفتنی است این دفاتر با سرمایه بخش خصوصی ایجاد شده ؛ محل دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی قوه قضائیه در رشت ، خیابان امام خمینی (ره) نبش منظریه، جنب بانک ملی و دفتر دیگر خدمات الکترونیکی قضایی در بلوار شهید انصاری، مقابل خیابان ارشاد، ساختمان یعقوب‌زاده می باشد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه