زمان بارگزاری این صفحه: 10:43 PM UTC

افتتاح ساختمان جدید دفتر نمایندگی نظام مهندسی صومعه سرا

دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان در شهرستان صومعه سرا ، عصر روز گذشته با حضور دکتر ترکان، منهدس قاسمیان، مهندس رفیعی، نماینده شهرستان و دیگر مسوولین افتتاح شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مراسم افتتاحیه دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان در شهرستان صومعه سرا ، عصر روز گذشته با حضور دکتر ترکان؛ مشاورعالی رئیس جمهور و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، مهندس عبدالرضا قاسمیان؛رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان ، مهندس علی عسکر رفیعی؛ رییس دفتر نمایندگی نظام مهندسی این شهرستان، خصوصی ثانی؛نماینده مجلس و برخی دیگر از مسوولین شهرستانی و استانی در صومعه سرا برگزار شد.

 

به گزارش صدای گیلان؛ در این مراسم، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: گیلان با توجه به ظرفیت‌های خوب گردشگری که دارا است می‌تواند با مدیریت و برنامه ریزی صحیح در حوزه گردشگری صنعت ساخت و ساز را در استان گیلان به عنوان استانی مهمان پذیر فعال نماید از سوی دیگر افرادی هستند که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند و به دنبال خرید خانه ای جدید در مناطق خوش آب و هوا هستند که استان گیلان پتانسیل فعال شدن در این حوزه را دارد.

 

افتتاح ساختمان جدید دفتر نمایندگی نظام مهندسی صومعه سرا

افتتاح ساختمان جدید دفتر نمایندگی نظام مهندسی صومعه سرا با حضور ترکان

 

ترکان ادامه داد: سازمان نظام مهندسی ساختمان می بایست حوزه فعالیت های خود را در قالب تفاهم نامه هایی گسترش دهد. مواردی مانند نگهداری ساختمان که قوانین مربوط به آن تدوین شده است خصوصا در بخش آسانسور ، همچنین تفاهم نامه هایی که واحدهای صنعتی را در حین ساخت ملزم به رعایت مقررات ملی ساختمان نماید از کارهایی است که می توان در زمینه توسعه خدمات فنی و مهندسی به انجام رساند.

 

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه در حال حاضر از این سازمان فقط در زمینه ساخت و ساز مسکن استفاده می‌شود، گفت: این سازمان علاوه بر نظارت روند چگونگی ساخت ساختمان، در راستای استاندارد بودن مصالح ساختمانی نظارت دارد.

 

ترکان در مورد سوال یکی از اعضای دفتر نمایندگی صومعه سرا در خصوص نحوه مالکیت ساختمان های سازمان نظام مهندسی ساختمان در صورت انحلال یا اتفاقات مشابه و با توجه به غیر انتفاعی بودن سازمان گفت: انحلال سازمان یا تغییر ماهیت آن به دلیل داشتن قانون مصوب و مستقل غیر ممکن است و در مورد مالکیت اموال سازمان ، این اموال متعلق به دولت نیست ، اما بهتر است در مورد چگونگی مالکیت آن شفاف سازی شود.

 

در این مراسم مهندس عبدالرضا قاسمیان لنگرودی ، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان ضمن ارائه گزارش در خصوص آمار و عملکرد سازمان گفت: این سازمان هجده هزارو ۷۰۰ عضو در استان گیلان در هفت رشته عمران ، معماری،شهرسازی، برق، مکانیک،ترافیک و نقشه برداری دارد.

 

وی با اشاره به تعداد دفاتر نمایندگی سازمان در استان گیلان ادامه داد: این سازمان در تمامی شهرستان های استان دارای دفتر نمایندگی است که با ساخت دفتر نمایندگی رشت به ۱۶ دفتر نمایندگی خواهد رسید. از این تعداد دفاتر نمایندگی، ساختمان ۸ دفتر با مالکیت سازمان و ۷ دفتر دیگر به صورت استیجاری هستند که از این تعداد برای سه دفتر زمین مناسب خریداری شده و دفتر نمایندگی شهرستان آستارا نیز در حال ساخت است.

 

همچنین مهندس علی عسکر رفیعی ،رییس دفتر نمایندگی نظام مهندسی صومعه سرا نیز در گفتگویی کوتاه با صدای گیلان، گفت؛ این دفتر نمایندگی جزء اولین دفاتر سازمان نظام مهندسی در استان می باشد که از سال ۷۷ شروع به فعالیت کرده است.

 

وی با بیان اینکه دفتر نمایندگی نظام مهندسی صومعه سرا دارای ۲۷۰ عضو می باشد افزود؛ از این تعداد حدود ۱۵۰ نفر دارای پروانه اشتغال به کار می باشند.

 

مهندس رفیعی در ادامه با اشاره به اینکه دفتر قبلی به صورت استیجاری مورد استفاده قرار می گرفت ، اظهار داشت؛ دفتر جدید در ۴طبقه و به مثراژ ۶۲۰ متر مربع مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

لازم به ذکر است مهندس رفیعی در چهار دوره اخیر یعنی به مدت ۱۲ سال به عنوان رییس دفتر نظام مهندسی شهرستان صومعه سرا انتخاب شده و مشغول به فعالیت می باشد.

 

افتتاح ساختمان جدید دفتر نمایندگی نظام مهندسی صومعه سرا

افتتاح ساختمان جدید دفتر نمایندگی نظام مهندسی لنگرود با حضور ترکان

 

گفتنی است؛ در سفر دکتر ترکان و هیئت رئیسه شورای مرکزی به استان گیلان ضمن برگزاری جلسه مشترک و بازدید از سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان و نحوه فعالیت واحدهای مختلف آن ، ساختمان های جدید دفاتر نمایندگی شهرستان های صومعه سرا و لنگرود با حضور مقامات ارشد استانی و شهرستانی ، نمایندگان مجلس ، شهرداران و شوراهای شهر ، اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان، روسای دفاتر نمایندگی سازمان و اعضای هیات رئیسه ، بازرسین و اعضای شورای انتظامی این سازمان افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

 

 

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه