زمان بارگزاری این صفحه: 5:32 PM UTC

افتتاح مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی/ تصاویر

مرکز تفریحات دریایی این منطقه به عنوان مجهزترین و مناسب ترین مرکز تفریحات دریایی شمال کشور، با حضور استاندار، نمایندگان مجلس، مدیران دستگاه ها، فرمانداران و شهرداران استان و فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران گردشگری مورد بهره برداری قرار گرفت.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مرکز تفریحات دریایی این منطقه به عنوان مجهزترین و مناسب ترین مرکز تفریحات دریایی شمال کشور، با حضور مهندس رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان، دکتر محمد علی نجفی استاندار گیلان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و شهرداران شهرهای گیلان، فرمانداران و شهرداران گیلان و فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران گردشگری مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

این طرح گردشگری دریایی که مرحله نخست آن در قالب دو طرح آقایان و بانوان در ساحل منطقه آزاد انزلی ساخته شده، مجموع مساحت پهنه های خشکی و آبی آقایان و بانوان آن، بالغ بر ۵/۵ هکتار می باشد که از محل منابع درآمدی سازمان منطقه آزاد انزلی ایجاد شده است.

 

فرایند مراحل طراحی و ساخت این مجموعه از دی ماه سال گذشته آغاز و ۸ مرداد ماه جاری رسماً مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

بر اساس این گزارش : سالن انتظامات و ورودی، دو ساختمان رختکن مجهز به ۱۱۰۰ کمد لباس MDF ضد آب با روکش pvc و قفل مغناطیسی، بهمراه ساختمان ناجیان غریق و کمکهای اولیه و کافی شاپ چوبی، بخشی از امکانات مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی است.

 

زمین والیبال ساحلی استاندارد، ۴۰ عدد دوش روباز صحرایی(مجموعاً ۸۰ دوش) که بر روی پیاده روهای چوب پلاس نصب شده، ۲۰۰ عدد تخت آفتاب گیر دور استخری، سایه بانهایی با پوشش سنتی گیلان(حصیر)، سالن ماساژ و چترهای آفتابگیر ساحلی از دیگر امکاناتی است که در این مرکز تعبیه شده است.

 

از سوی دیگر در مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی امکانات لازم برای بهره برداری معلولین در نظر گرفته شده و این مرکز دارای حدود ۱۰۰۰ متر مریع پیاده رو با اختلاف سطح یک و نیم متر از ساحل برای فرآهم نمودن امکان دسترسی به امکانات سایت می باشد.

 

وجود برج نور جهت روشنایی و امکان شنا و بهره گیری از امکانات مرکز در شب، فضای سبز متناسب با ساحل در کنار جاده دسترسی و پارکینگ و سرویس بهداشتی مجهز از دیگر امکانات موجود در این طرح می باشد.

 

گفتنی است این پروژه به منظور بالا بردن ضریب ایمنی گردشگران در بهره گیری از مواهب طبیعی دریای خزر، توسعه ورزشهای آبی – ساحلی در محدوده منطقه، بالا بردن سطح امکانات و تسهیلات قابل ارائه به گردشگران و ارائه الگویی مناسب از طرح های ساحلی -گردشگری بنا به دستور رئیس هیات مدیره و مدیر عامل این سازمان از سوی معاونت فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد انزلی اجرا و به بهره برداری رسید.

 
(روابط عمومی وامور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی – عکس ؛ رامین مقدم)

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه