زمان بارگزاری این صفحه: 3:33 PM UTC

افتتاح مسجد زنانه در آمریکا

صدای گیلان – براساس نتایج منتشر شده یک تحقیق در سال 2011، در دوم سوم مساجد آمریکا تعداد زنان نمازگزار از مردان بیشتر است.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

برای نخستین بار مسجد ویژه زنان در آمریکا افتتاح شد.

به گزارش عصرایران، سازمان غیرانتفاعی “بیکو – یونیون پروجکت” نخستین مسجد ویژه زنان را در شهر لوس آنجلس آمریکا افتتاح کرد.

روزنامه لوس آنجلس تایمز در این باره نوشت: بیش از 100 زن روز جمعه گذشته در کنار یکدیگر جمع شدند تا اولین نماز را در اولین مسجد ویژه زنان در آمریکا به جا آوردند.

این سازمان غیرانتفاعی گفته امیدوار است با راه اندازی این مسجد، فضایی فراهم شود تا زنان مسلمان بتوانند به راحتی آموزش ببینند و با دیگر زنان ارتباط داشته باشند.

یکی از مساجد لس آنجلس

یکی از مساجد لس آنجلس

 

“یاسمین روهچی” پزشک قلب در این مسجد حضور دارد و منتظر نماز است. او می گوید: زنان مسلمان جایی را برای دیدار با یکدیگر ندارند.

وی ادامه داد: هنگامی که به مسجد می رویم باید در یک سمت مسجد بنشینیم اما در این مسجد این آزادی را داریم که به نام همه زنان سخن بگوییم و نقش های آینده را ایجاد کنیم.

خبرگزاری آسوشیتدپرس با انتشار این خبر نوشت: مساجد ویژه زنان در حال حاضر تنها در چین، شیلی و هند وجود دارند.

این مسجد نخستین عبادتگاه از این نوع در آمریکا به شمار می رود.

براساس نتایج منتشر شده یک تحقیق در سال 2011، در دوم سوم مساجد آمریکا به هنگام اقامه نماز، زنان و مردان از یکدیگر جدا می شوند. علاوه بر این، در این مساجد معمولا تعداد زنان نمازگزار از مردان بیشتر است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه