زمان بارگزاری این صفحه: 3:03 PM UTC

آمادگي کامل براي افتتاح و اجراي سد لاسک وجود دارد

فرماندار شفت با اشاره به اينکه پروژه سد لاسک يکي از حياتي ترين و مهمترين پروژه هاي استان است گفت؛ همه افکار عمومي منطقه منتظر عملياتي شدن و اجراي این پروژه هستند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

جلسه بررسي فرايند احداث سد لاسک برگزار شد. در اين جلسه که با حضور صابر هميشگي معاون طرح و توسعه شرکت سهامي آب منطقه اي گيلان و مجيد صابر مدير پروژه سد لاسک و پيمانکار و مهندسين مشاور طرح تشکيل شد.

 

محمودي فرماندار شفت با اشاره به اينکه اين پروژه يکي از حياتي ترين و مهمترين پروژه هاي استان است ، به ارائه گزارشي از اقدامات صورت گرفته پرداخت و گفت : همه افکار عمومي منطقه منتظر عملياتي شدن و اجراي پروژه سد لاسک هستند.

 

وي ضمن قدرداني از پيگيري هاي دکتر نجفي استاندار گيلان ، شعبان پور معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري ، آقابيگي مديرکل آب منطقه اي گيلان و حاج ناصر عاشوري نماينده مردم شهرستانهاي شفت و فومن در مجلس شوراي اسلامي ، تصريح کرد: اين پروژه در سفر اخير رياست جمهوري به استان گيلان در جلسه شوراي اداري شهرستان به رياست دکتر علوي وزير اطلاعات و نمايند دکتر روحاني رياست محترم جمهوري مطرح و مصوب گرديد.

فرماندار شهرستان شفت در ادامه به طرح برخي سولات مردم منطقه در خصوص اين پروژه شامل :حدود و ثغور و شيوه و ميزان آزاد سازي اراضي و تملک آن ، زمان دقيق اجراي طرح ، نوع و ابعاد آزاد سازي اراضي زراعي و باغي ، نوع تعهد ات پيمانکار و ميزان الزام آوري اين تعهدات ، درصد پيشرفت مورد انتظار در پايان سال اول اجراي اين پروژه ، ميزان اعتبار تخصيصي و ابلاغي پروژه و راهکار مواجهه با موانع زيست محيطي احتمالي پرداخت و در پايان ابراز اميدواري کرد با هماهنگي صورت گرفته شاهد عملياتي شدن اين طرح باشيم.

در ادامه جلسه صابر هميشگي معاون طرح و توسعه شرکت سهامي آب منطقه اي گيلان با اشاره به پروژه هاي اين اداره کل در استان ، پروژه سد لاسک را از مهمترين اين پروژه ها خواند و از آمادگي اين اداره کل براي افتتاح آن خبر داد.

 

وي در ادامه با اشاره به دغدغه هاي زيست محيطي اين طرح گفت: راهکارهاي اجرايي و عملياتي در اين خصوص نيز انديشيده شده است و آمادگي کامل براي اجراي اين طرح وجود دارد.

 

وي با اشاره به حضور سرمايه گذار خارجي ، آمادگي اجراي پروژه سد لاسک را بيش از موارد مشابه آن دانست. وي دغدغه هاي مردم منطقه را مهم و اصولي دانست و گفت: در همه ابعاد براي اين پروژه تمهيدات لازم انديشيده شده است.

در ادامه اين جلسه  مجيد صابر مدير پروژه سد لاسک با اشاره به سابقه اي از طرح و اقدامات صورت گرفته تا کنون ، به پاسخگويي به موارد و سولات موجود پرداخت.

 

در پايان جلسه محمودي، فرماندار شفت ابراز اميدواري کرد: با نگاه ويژه مسئولين استاني و کشوري هر چه سريعتر اين پروژه ملي به بهره برداري برسد تا مردم منطقه از مواهب آن بهره مند گردند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه