زمان بارگزاری این صفحه: 7:03 PM UTC

افزايش ۷۲ درصدي درآمد گمركات گيلان

عمده كالاهاي وارد شده به گمركات گيلان شامل آهن آلات و ماشين آلات صنعتي ، لوازم برقي و قطعات آن چوب و تخته، گندم و جو و ساير محصولات شيميايي مي باشد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

ناظرگمركات گيلان ومديركل گمرك انزلي گفت: در يازده ماهه سالجاري گمركات گيلان موفق به واريز ۴۳۸۱ ميليارد و۸۴۷ ميليون و۶۴۴ هزار ريال درآمد به حساب خزانه دولت گرديد كه اين رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۲ در صد افزايش داشته است.

محمد شهبازي افزود: در يازده ماهه امسال حدود ۳۷۶ ميليون و ۶۴۷ دلار كالاي غيرنفتي با وزن يك ميليون ۱۵۶هزارو ۹۸۵ تن از گمركات گيلان (انزلي، آستارا و حسن رود ) صادر شده است .

وي تصريح كرد: ۴۴۳هزار و ۱۷۳ تن از كالاهاي فوق از گمرك انزلي، ۷۱۳ هزار ۷۲۹ تن از گمرك آستارا و مابقي از گمرك حسن رود صادر گرديده است.

شهبازي عمده كالاهاي صادر شده از گمركات گيلان را محصولات نباتي ، محصولات معدني و مصنوعات از آن ، محصولات صنايع غذايي و محصولات نساجي عنوان كرده و افزود: اين كالاها به بيش از ۳۰ كشور دنيا صادر شده است.

ناظرگمركات گيلان ومدير كل گمرك انزلي تصريح كرد: صادرات گمركات استان عمدتاً به كشور آذربايجان ، روسيه ، قزاقستان ، عراق انجام ميشود .

شهبازي ادامه داد: ما همچنين با كشورهايي گرجستان ، قزاقستان ، هند ، اكراين ، آلمان ، بلوروس ، ارمنستان ، فرانسه ، تركيه ، جمهوري مولداوي ، انگلستان ، امارات متحده عربي ، مالزي ،اندونزي ، عراق ،افغانستان ، كنيا و … مبادلات تجاري داشته ايم وكشورهايي همچون آفريقاي جنوبي ،اندونزي ، مالزي ، استوني ، جمهوري چك ،كنيا و جزيره استوك از جمله كشورهايي هستند كه به مقصد كالاهاي صادراتي ما افزوده شده اند.

ناظر گمركات گيلان يادآور شد: در يازده ماهه سالجاري بالغ بر دو ميليون و ۰۳۰ هزار و ۲۰۹ تن كالا به ارزش يك ميلياردو ۲۸۰ ميليون و ۸۹۷ هزار و ۳۲۶ دلار از طريق گمركات استان گيلان به كشور واردات قطعي شده است كه نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ترتيب از لحاظ وزني ۲۵ درصد و از لحاظ ارزشي ۱۴ درصد افزايش داشته است .

شهبازي تصريح كرد: عمده كالاهاي وارد شده به گمركات گيلان شامل آهن آلات و ماشين آلات صنعتي ، لوازم برقي و قطعات آن چوب و تخته، گندم و جو و ساير محصولات شيميايي مي باشد.

وي ادامه داد: عمده واردات گمركات گيلان ازكشورفدراسيون روسيه، آذربايجان ، قزاقستان ، تركيه ، امارات و …. مي باشد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه