زمان بارگزاری این صفحه: 9:13 PM UTC

افزایش حقوق معلمان در طرح رتبه بندی

وزیر آموزش و پرورش گفت:ضریب فوق العاده شغل معلمان در سال تحصیلی جدید به جای ۸۰۰ امتیاز از هزار و ۵۰۰ امتیاز آغاز می شود که در نتیجه حقوق معلمان افزایش می باید.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

علی اصغر فانی با اشاره به اجرای طرح رتبه بندی معلمان از مهر ماه امسال بیان کرد: طرح رتبه بندی در ۴ رتبه انجام می شود که در رتبه اولیه قریب ۳۰۰ هزار تومان و در بالاترین رتبه حدود ۸۰۰ هزار تومان به حقوق معلمان افزوده می شود.

 

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دولت اعتبارات این موضوع را برای سال های ۹۴ و ۹۵ مصوب کرده است اظهار کرد: دولت در سال ۹۳ برای سال جاری هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان و برای سال ۹۵ نیز سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار تصویب کرده است .

 

وی ادامه داد: دولت دکتر روحانی از شهریور ماه سال گذشته اجرای طرح رتبه بندی را مورد توجه قرار داد که این مهم در ۲۷ اسفند ماه سال ۹۳ در آخرین جلسه هیات دولت در سال گذشته تصویب شد و احکام جدید معلمان بر اساس این طرح از مهرماه امسال صادر می شود.

 

ضریب فوق العاده شغل معلمان

فانی همچنین گفت: ضریب فوق العاده شغل معلمان در سال تحصیلی جدید به جای ۸۰۰ امتیاز از هزار و ۵۰۰ امتیاز آغاز می شود که با این امر حقوق معلمان افزایش می باید این در حالی است که در سال تحصیلی جدید فوق العاده مناطق مرزی نیز برقرار می شود.

 

وزیر آموزش و پرورش افزود: در مقایسه با تلاش های فرهنگیان خیلی عقب هستیم و امیدواریم در یک بازده زمانی قابل قبول این فاصله را به حداقل برسانیم.این فاصله در ۲ سال اخیر محقق نشده بلکه از قبل از انقلاب وجود داشته است.

 

تغییرات کتب پایه پنجم ابتدایی

وی ادامه داد: پایه نهم در نظام جدید آموزش و پرورش امسال برای نخستین بار در مدارس کشور تشکیل می شود.

 

وی افزود: با توجه به تالیف کتاب های جدید برای پایه نهم و اعمال تغییرات در کتاب های پایه پنجم، دوره های آموزش معلمان برای تدریس این کتاب ها تا پایان شهریور برگزار خواهد شد.

 

وزیر آموزش و پرورش افزود: مواد درسی کتاب های این دو پایه با همفکری و نظرسنجی از معلمان انتخاب و تدوین شده است.(پانا)

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه