زمان بارگزاری این صفحه: 1:35 PM UTC

افزایش ناعادلانه حقوق برخی کارمندان دخل و تصرف در بیت‌المال است

جبار کوچکی‌نژاد بخشنامه دولت مبنی بر پرداخت فوق‌العاده شغل به ستاد دستگاه‌های دولتی و وزارتخانه‌ها این اقدام را خلاف قانون خدمات کشوری و دخل و تصرف در بیت‌المال خواند.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بخشنامه دولت برای افزایش ۲۵ تا ۳۵ درصدی فوق‌العاده شغل کارمندان ستادی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی گفت: دولت هر ساله در قانون بودجه سالانه درصد حقوق کارمندان را اعلام می کند، بر همین اساس امسال نیز افزایش حقوق کارمندان ۱۴ درصد در نظر گرفته شد. این در حالی است که قانون خدمات کشوری می گوید باید به نرخ تورم، حقوق کارمندان افزایش یابد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق قانون خدمات کشوری پرداخت هرگونه وجه خارج از چارچوب این قانون ممنوع و دخل و تصرف در بیت‌المال است.

به گزارش مهر، عضو کمیسیون آموزش تصریح کرد: در این فصل از سال بخشنامه دولت در اختصاص ۳۵ درصدی فوق‌العاده شغل به دستگاه‌های ستادی وزارتخانه‌ها امری غیرمعمول است. این در حالی است که دستگاه‌‌های ستادی در پایتخت یا برخی مراکز استان‌ها مستقر می باشد و دستگاه‌های صف در روستاها و شهرهای کوچک مستقر هستند، کارمندان پایتخت یا مراکز استان‌ها درآمد بیشتری داشته و پاداش و اضافه‌کار دریافت می کنند که کارمندان روستاها و شهرهای کوچک از آن محروم می‌باشند.

وی با انتقاد از عدم پرداخت فوق‌العاده شغل به فرهنگیان گفت: ستاد آموزش و پرورش در پایتخت مستقر است و کاری انجام نمی دهد، معلمان جزء ستاد نیستند و بار اصلی کار آموزش و پرورش روی دوش آنها است.

کوچکی‌نژاد ادامه داد: در شرایط سخت اقتصادی که دولت بارها اعلام کرده پولی برای افزایش حقوق فرهنگیان و یا معوقات آنان ندارد، پرداخت فوق‌العاده شغل به ستادها چیزی جز باندبازی و گروه‌بازی نیست.

نماینده مردم رشت اضافه کرد: ستادهای وزارتخانه‌ها به دولت نزدیک هستند و در پایتخت مستقر می‌باشند، این تبعیض آشکاری است و مجلس نباید اجازه دهد.

در جلسه نوبت عصر مجلس شورای اسلامی، بندی در خصوص افزایش عوارض آب بررسی می شد که قاضی‌پور درخواست حذف آن را مطرح کرد.

وی با این استدلال که از مردم پول می گیرید و به برخی کارمندان نورچشمتان فوق‌العاده شغل می‌دهید، از این عملکرد دولت انتقاد کرد.

در ادامه نیز جبار کوچکی‌نژادف نماینده مردم رشت در موافقت با سخنان قاضی پور از تخلف دولت خبر داد و این اقدام را خلاف قانون دانست.

در ادامه نماینده دولت در مجلس، از اظهارات کوچکی‌نژاد و قاضی‌پور انتقاد کرد و این بخشنامه را جزء اختیارات دولت خواند.

 جبار کوچکی‌نژاد

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،۳ نظر یا دیدگاه برای “افزایش ناعادلانه حقوق برخی کارمندان دخل و تصرف در بیت‌المال است”

 1. ناشناس نوشته است:

  بنده هر چه گشتم متاسفانه سایتی از آقای کوچکی نژاد نیافتم بنده به ایشان میخواستم بگویم برادر محترم نماینده مجلس که با فوق العاده35 درصدی کارمندان مخالفید اینگونه نگویید که نباید کارمندان این فوق العاده را بگیرند (ستادی ها) و تبعیض است با شهرستانی ها باید بگویید همه بگیرند یه سری به درآمد کارمندان بیاندازید خداییش قابل مقایسه با درآمد شما نماینده محترم است. افزایش ناچیز درآمد کارمندان طی سالهای گذشته با نرخ تورم 40 درصد ولی رشد10 درصدی حقوق آیا تبعیض با شما نیست؟ برادر ارجمند به همه کارمندان برسید درست است تبعی

 2. کارمند بدبخت نوشته است:

  اقای کوچکی‌نژاد عضو محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی،بنده خیلی جستجو کردم شاید سایتی داشته باشید ولی نداشتید و یا خراب بودن درخصوص افزایش فوق العاده حقوق کارمندان ستادی ابراز داشته اید که این افزایش تبعیض امیز است خب بجای اینکه بگویید نباید افزایش یابد بفرمایید باید به همه کارمندان تعلق گیرد شاید این تبعیض بین کارمندان بدبخت با درآمدهای شما کمی فاصله اش کم شود. حقوق منه کارشناسی ارشد با بیش از ده سال سابقه و مدیریتی متاسفانه حدود یک و نیم میلیون است که با کسر مالیات و بیمه با 1200 میرسد خداییش این زیاد است که نمیتوانید آنرا ببینید آنوقت آن بنده خدا کارمندی که مدیریت هم ندارد چه میکشد اولا اگر دلسوزید این افزایش 14 درصدی حقوق را عادلانه کنید بعد هم این فوق العاده را به همه کارمندان بدهید. راستی فراموش کردم بگویم در خصوص دزدیهای هزار میلیاردی هم کاری بکنید

 3. معلم پیر نوشته است:

  خطاب به اعضای کمیسیون آموزش مجلس:
  با احترام: درباره این بحث بی اساس رتبه بندی معلمین ، آخر وقتی بسیاری از اساتید ما دردانشگاه یک کتاب را بین دانشجوها تقسیم کرده و می گوید ترجمه کنید و بعضی بچه ها تا 350 هزارتومان هم پول دادند تا یکی برایشان ترجمه کند.و بعد کتاب به نام استاد چاپ می شود، آیا قیاس این شیادی با کار معلم کلاس 40 نفری ابتدایی که دوشیفت کارمی کند، صحیح است؟
  و ازطرفی با زهمین اساتیددرترمهای بعد کتاب خودشان را معرفی کرده سپس هرفصل را به یک دانشجو داده تا کنفرانس بدهند (و درواقع همان پاورپوینت های بی محتوا).
  بزرگواران شما را به شیرپاک مادر قسم جلوی این کج فهمی ها را در آموزش وپرورش بگیرید. معلم هیچ نمی خواهد جز یک معیشت درحد معقول اجتماعی. که امیدواریم جنابان عالی با بیان شیوایتان یکباربرای همیشه این سنگ بنا را بگذارید. منتظر اقدام خوب شما هستیم. موفق باشید.
عناوین ویژه