زمان بارگزاری این صفحه: 4:08 AM UTC

افزایش ۱۵/۷ درصدی واقعه ازدواج در رضوانشهر

رئیس اداره ثبت احوال رضوانشهر گفت: ۲۱۴ مورد ازدواج در سه ماهه نخست سال ۹۴ در شهرستان رضوانشهر ثبت شده که این تعداد ازدواج نسبت به فصل بهار سال ۹۳ دارای ۱۵/۷ رشد بوده است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

سیدمختار ذکی‌پور در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان آمار حیاتی شهرستان اظهار داشت: در فصل بهار امسال ۱۰۰ درصد واقعه حیاتی ولادت در شهرستان ثبت و بر این اساس تعداد ۲۷۴ فقره ولادت در طی ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد ثبت شده است که نسبت به فصل زمستان سال گذشته دارای ۱۰/۵ و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۱۳/۲ درصد افزایش بوده است که ۵۵ درصد تولدهای ثبت شده دختر بوده است.

 

 

وی تغییرات ازدواج در رضوانشهر را نسبت به سال گذشته مثبت عنوان کرد و افزود: ۲۱۴ مورد ازدواج در سه ماهه نخست سال ۹۴ در شهرستان ثبت شده که ۵۰/۵ درصد از این تعداد در مناطق شهری شهرستان رخ داده است و این مقدار ازدواج نسبت به فصل زمستان گذشته دارای ۶/۵ درصد و نسبت به فصل بهار سال ۹۳ دارای ۱۵/۷ رشد بوده است و در مجموع نرخ واقعه ازدواج به میزان جمعیت شهرستان در این مدت ۱۲/۳ درصد محاسبه شده است.

 

 

رئیس ثبت احوال رضوانشهر ضمن اشاره به اینکه سه ماهه فروردین، اردیبهشت و خرداد تعداد ۷۷ مورد واقعه فوت در شهرستان ثبت شده است گفت: ۷۴ درصد وفات ثبت شده در رضوانشهر در مناطق روستایی شهرستان ثبت شده است و ۴۰ مورد از مجموع وفات ثبت شده مربوط به جنسیت مردان است.

 

 

وی گفت: تعداد واقعه وفات ثبت شده در سه ماهه نخست سال نسبت به فصل زمستان گذشته ۴/۹ درصد کاهش و نسبت به فصل بهار سال قبل ۵/۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 

 

ذکی‌پور با ذکر آماری از سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰ گفت: شهرستان رضوانشهر بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن کشور دارای ۶۶۹۰۹ نفر جمعیت است که از این مقدار ۳۳۲۱۱ نفر مرد و ۳۳۶۹۸ نفر زن هستند.

 

 

از این تعداد ۴۴۰۱۶ نفر یعنی ۶۵/۷ از کل جمعیت در مناطق روستایی شهرستان زندگی می‌کنند که بالا بودن نسبت جمعیت روستایی به جمعیت شهری از مزیت‌ها و استعدادهای بالقوه رضوانشهر و نقش آن در چرخه تولید در استان گیلان است.

 

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه