زمان بارگزاری این صفحه: 11:03 AM UTC

افشای دروغ کاخ سفید در باره عملیات ضد بن لادن

یک روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی حکایت کاخ سفید از عملیات سال ۲۰۱۱ و کشتن اسامه بن لادن رهبر القاعده را کذب دانست و تاکید کرد که پاکستانی‌ها از این عملیات اطلاع داشتند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

یک روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی حکایت کاخ سفید از عملیات سال ۲۰۱۱ و کشتن اسامه بن لادن رهبر القاعده را کذب دانست و تاکید کرد که پاکستانی‌ها از این عملیات اطلاع داشتند.

به گزارش  العالم، “سیمورهرش” نوشت: کاخ سفید زمانی که اعلام کرد آمریکا در یک مجتمع مسکونی در پاکستان، بن لادن را شناسایی کرده و کماندوهای آمریکایی بدون کمک طرفی دیگر در اقدامی محرمانه، عملیات ضد رهبر سابق القاعده را انجام دادند، دروغ گفت.

 

در تحقیق این روزنامه نگار سرشناس که نشریه “لندن ریویو آو بوکس” آن را منتشر کرده، به نقل از یک مسوول برجسته اطلاعات و منابع آمریکایی آمده است که مسوولان برجسته ای در ارتش پاکستان و اطلاعات این کشور از عملیات آمریکا علیه بن لادن اطلاع داشتند.

 

وی افزود: آمریکا از طریق یک مسوول اطلاعاتی برجسته سابق پاکستان از مکان اختفای بن لادن باخبر شد؛ وی با مراجعه به سفارت آمریکا در پاکستان اطلاعات خود را درباره بن لادن در مقابل ۲۵ میلیون دلار و زندگی در واشنگتن، فروخته بود.

 

این گزارش خاطرنشان می کند که بن لادن در عمل از سال ۲۰۰۶ در ابوت آباد پاکستان تحت نظر بود و به گفته یک منبع آگاه وضعیت جسمی وی به حدی وخیم و ناگوار شده بود که دیگر هیچ ارزشی نداشت.

 

“اسد دورانی” رییس سابق دستگاه اطلاعات پاکستان، در سخنانی خاطرنشان کرده بود که احتمالا اطلاعات پاکستان قبل از عملیات ضد بن لادن از مکان اختفای وی اطلاع داشت.

مطالب بیشتر؛

  • شروع کابوس ویلاسازان در گیلان صدای گیلان؛خوش آب و هوا بودن و محیط مساعد استانهای شمالی و بخصوص استان گیلان موجبات سفرهای زیادی از مردم کشور به این مناطق میشود که در نگاه نخست به نظر می رسد این امر هم باعث استفاده مردم از مواهب الهی و طبیعی است و هم موجب رشد و رونق اقتصاد محلی و استانی می شود.اما در سالهای اخیر […]
  • نمايشگاه بهاره شهرتالش از نيمه اسفند کار خود را شروع خواهد کرد معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري تالش در جلسه کارگروه برگزاري نمايشگاه بهاره عرضه مستقيم کالا گفت؛ در اين نمايشگاهها بايستي کالاها وارزاق با کيفيت و مطمئن به مردم عرضه […]
  • باید آمار سوانح جاده ای و تعداد قربانیان ان را با صدای بلند در جامعه فریاد بزنیم شهرام جباری زادگان با استناد به آمار اخیر سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: تصادفات رانندگی کشور در هفت ماهه نخست سال جاری، در مجموع 205 هزار کشته و مجروح بر جای گذاشته است. […]
  • بوکسورهای استرالیایی به داعش پیوستند + عکس به گزارش صدای گیلان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، محمد و احمد العمر دو برادر استرالیایی هستند که در سال 2005 در رشته بوکس شهرتی را برای خود کسب کردند. پدر این دو بوکسور به روزنامه انگلیسی "دیلی میل" گفت: فرزندانم امروز در کشور غریب هستند؛ آنان اکنون یا به عضویت گروه های مسلح در […]
  • احد چمن‌آرا درگذشت «احد چمن‌آرا» از بنیانگذاران مرکز موسیقی بتهوون در سن ۷۹ سالگی در شهر رشت درگذشت.


عناوین ویژه