زمان بارگزاری این صفحه: 9:35 AM UTC

امام جمعه رشت؛اسید پاشی کار جاسوس های انگلیس است.

آن طور که گزارش دادند این اقدام مربوط به جاسوس های انگلیس و وابستگان غرب انجام شد تا جایگاه اسلام را مشبه کنند.

آیت الله ‘ زین العابدین قربانی’ در خطبه های آیین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه رشت افزود: امر به معروف و نهی از منکر دارای مراحل متعددی است که مرحله قلبی و زبانی از مراحل نخست آن است.

وی، با اشاره به حادثه اسید پاشی در اصفهان بیان کرد: آن طور که گزارش دادند این اقدام مربوط به جاسوس های انگلیس و وابستگان غرب انجام شد تا جایگاه اسلام را مشبه کنند.

به گزارش صدای گیلان به نقل از ایرنا ،وی ادامه داد: شفاف سازی این موضوع وظیفه رسانه ها ، خطیبان و واعظان است تا دنیا بدانند که حادثه رخ یافته توطئه ای برای اجرای قانون خدا بوده است.

آیت الله قربانی با اشاره به طرح امر به معروف و نهی از منکر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عده ای گمان بردند با تصویب این طرح مردم به خیابانها ریخته و به یکدیگر آسیب می رسانند؛ در حالیکه چنین نیست و تصویب این طرح در حمایت از امر به معروف و نهی از منکر است.

وی ادامه داد: آنانی که مخالف تصویب طرح یادشده هستند نمی خواهند انسانی چون امام حسین(ع) بر جامعه حاکم ، و حکم خدا همیشه زنده بماند.

وی افزود: فریضه امر به معروف و نهی از منکر در اسلام برای حفظ و احیای ارزشهاست و گرنه اگر جای تعاریف خوب و بد در اثر تبلیغات در جامعه عوض شود، صدمات جبران ناپذیری به جامعه اسلامی وارد خواهد شد.

وی ،در بخش دیگری از سخنان خویش ، به مراسم سوگواری در ایام محرم و عزاداری برای سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) اشاره کرد و از عزاداران حسینی خواست این آیین را با خرافات و کارهای نامعقول چون قمه زنی ، بستن تیغ به زنجیر و …آلوده نکنند.

آیت الله قربانی افزود: انجام این کارها شایسته و پسند دین خدا و پیغمبر (ص) نیست؛ و این مسایل سوژه ای علیه اسلام برای استکبار است .

وی، با اشاره به درگذشت آیت الله مهدوی کنی، ایشان را یکی از افرادی خواند که در روزهای سخت به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی امام راحل را یاری کردند.

همچنین ، زنان و مردان نمازگزار پس از اقامه نمازجمعه این هفته با انجام راهپیمایی بار دیگر با قیام امام حسین(ع) بیعت، و با این تجدید میثاق از امر به معروف و نهی از منکر حمایت و مخالفان این فریضه الهی را محکوم کردند .

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ،


عناوین ویژه