زمان بارگزاری این صفحه: 8:48 AM UTC

امام جمعه موقت رشت:پیروزی ها و پیشرفت امروز کشور از برکات دفاع مقدس است

امام جمعه موقت رشت گفت: تمام پیروزی ها و پیشرفت امروز کشور از برکات هشت سال دفاع مقدس و رشادت ها و دلاور مردی های رزمندگان است.

حجت الاسلام محمدرضا شفیعی زاده در خطبه های نماز جمعه افزود: صدام سه روز قبل از آغاز جنگ تحمیلی، در مصاحبه رسانه ای آنقدر از قدرت و پیروزی خودش اطمینان داشت که گفته بود مصاحبه بعدی را در تهران انجام خواهد داد.

به گزارش صدای گیلان به نقل از ایرنا؛ وی گفت: گرچه جنگ خسارات زیادی مثل شهادت بهترین فرزندان این مرز و بوم و یک هزار میلیارد دلار خسارت مادی را بر ما تحمیل کرد اما با خود نعماتی به همراه داشت که زنده شدن حس خودباوری ملت ایران یکی از این نعمات است .

امام جمعه موقت رشت ادامه داد: در طول 200 سال گذشته هر بار که ایران دچار جنگ شده تکه ای از این سرزمین را جدا کردند درحالیکه در جنگ تحمیلی، ملت ایران با پیروزی و اقتدار، وجبی از خاک خود را از دست نداد.

وی افزود: بنا به فرمایش هبر معظم انقلاب، دستاوردهای دفاع مقدس همچون گنجینه ای است که با تمسک به آنها پیروزی در تمام عرصه ها تضمین می شود.

پیش از خطبه های نماز جمعه به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، فرمانده ناوگان شمال و ارشد نظامی آجا در استان گیلان امیر دریادار دوم افشین رضایی حداد سخنرانی کرد.

وی گفت: صدام که خیال چند روزه فتح ایران را در سر داشت، در طول 35 روز با دلاور مردیهای نیروهای مسلح زمین گیر شد و از پیشروی بازماند درحالیکه نیروهای مسلح ایران کمترین امکانات را داشتند و استکبار با تمام توان تجهیزاتی با صدام همکاری می کرد.

رضایی افزود: در 65 روز اول جنگ نیروی دریایی با اجرای سه عملیات مروارید ، اشکان و شهید صفری نیروی دریایی عراق را بطور کامل نابود کرد و صادرات نفت عراق از مسیر خلیج فارس تا پایان جنگ قطع شد.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه