زمان بارگزاری این صفحه: 7:18 PM UTC

امداد هوایی اورژانس در آستارا راه اندازی می شود

آستارا- صدای گیلان؛ در پی سفر وزیر بهداشت و درمان به شهرستان آستارا و بازدید از امکانات درمانی این شهرستان، مقرر شد امداد هوایی اورژانس در آستارا راه اندازی شود.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

در پی سفر وزیر بهداشت و درمان به شهرستان آستارا و بازدید از امکانات درمانی این شهرستان، مقرر شد امداد هوایی اورژانس در آستارا راه اندازی شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت: با موافقت وزیر بهداشت، علاوه بر افزایش تعداد پزشکان متخصص در کادر درمانی شهرستان آستارا، امداد هوایی اورژانس این شهرستان نیز راه اندازی می شود.

 

سیدحسین احمدی با اشاره به سفر وزیر بهداشت به شهرستان مرزی بندر آستارا اظهار داشت: بحث سلامت و امکانات بهداشتی و درمانی شهرستان آستارا باید با توجه به وضعیت ویژه مرزی و گردشگری آن توسعه یابد.

 

وی با بیان نیاز به حضور پزشکان متخصص در کادر درمانی شهرستان آستارا، افزود: با افزایش تعداد پزشکان متخصص، نیاز مردم این شهرستان مرزنشین از نظر امکانات بهداشتی و خدمات پزشکی برطرف خواهد شد.

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا تأمین امکانات مناسب و کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی در این شهرستان مرزنشین را با توجه به فاصله ۲۰۰ کیلومتری آستارا تا مرکز استان ضروری دانست و گفت: آستارا به واسطه قرار گرفتن در یک منطقه مرزی از کشور و همچنین مسیر مواصلاتی و ترانزیتی استان گیلان، نیازمند امکانات ویژه و به روز درمانی، توسعه و انسجام در ساختار بهداشتی و درمانی است.

 

احمدی به دستور وزیر بهداشت درمورد تحویل ۴ دستگاه آمبولانس ویژه به منظور رفع مشکل امدادرسانی به بیماران و پوشش حوادث و ارائه خدمات امدادی در آستارا اشاره و بیان کرد: همچنین با تحویل ۴ دستگاه دیالیز برای بخش دیالیز فعلی بیمارستان شهیدبهشتی آستارا نیز موافقت شده است.

 

وی از اختصاص ۲ میلیارد تومان اعتبار برای رفع اشکال، ساخت و تعمیر مراکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی خبر داد و افزود: وزیر بهداشت در سفر به آستارا مبلغ ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات پزشکی بیمارستان در حال احداث ۱۳۲ تختخوابی این شهرستان اختصاص داد.

 

احمدی ادامه داد: به بیمارستان در حال احداث ۱۳۲ تختخوابی آستارا، بخش‌های دیالیز و سی‌تی‌اسکن نیز اضافه شده و این واحد بیمارستانی پس از تکمیل و بهره‌برداری، یکی از مجهزترین بیمارستان‌های استان گیلان خواهد بود و علاوه بر هموطنان داخلی، به مراجعان کشور همسایه، جمهوری آذربایجان نیز خدمات بهداشتی و درمانی ارائه خواهد کرد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه