زمان بارگزاری این صفحه: 9:37 AM UTC

امروز نماینده ایران در اسکار شد

صدای گیلان؛فیلم سینمایی ˈامروزˈ به کارگردانی رضا میرکریمی به عنوان نماینده ایران در اسکار هشتاد و هفتم معرفی شد.

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری ایرنا، اسفندیاری، سخنگوی هیات انتخاب فیلم های ایرانی برای معرفی به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی، گفت: این هیات پس از بحث و بررسی و بازبینی برخی از فیلم های مورد نظر، عاقبت فیلم ‘امروز’ ساخته رضا میرکریمی را به نمایندگی سینمای ایران در هشتاد و هفتمین مراسم اسکار انتخاب کرده است.

فیلمنامه این فیلم را شادمهر راستین و سیدرضا میرکریمی نوشته اند و بازیگرانی چون پرویز پرستویی، سهیلا گلستانی، شبنم مقدمی، حسام محمودی در آن به ایفای نقش می پردازند.

در خلاصه داستان ‘امروز’ آمده است: یونس راننده تاکسی کهنه کار در پایان یک روزِ کاری به زن جوانی کمک می کند تا به بیمارستان برسد. غافل از اینکه در بیمارستان اتفاقات زیادی در انتظارِ اوست.

وی افزود: در جلسه نهایی، پس از طرح مباحثی در خصوص ده فیلمی که برای بررسی بیشتر به این مرحله راه یافته بودند و مطابق مقررات، به مدت حداقل یک هفته متوالی در فاصله زمانی 9 مهر سال گذشته تا 8 مهر سال جاری، بر اساس عرف پذیرفته در کشورمان، در برنامه رسمی اکران عمومی قرار گرفته بودند.

اسفندیاری ادامه داد: بحث اعضاء عمدتا بر دو فیلم متمرکز شد: ‘امروز’ به عنوان فیلمی ساخته یکی از کارگردانان شاخص نسل میانه که پس از اکران موفق در ایران، در نمایش افتتاحیه بین المللی در جشنواره تورنتو نیز بازخوردهایی قابل تامل داشته است؛ و همچنین ‘تنهای تنهای تنها’ به عنوان فیلمی بر آمده از نسل جدید فیلمسازان که جسورانه پیام عدالت، صلح و دوستی را به جهانیان منتقل می کند.

سخنگوی هیات انتخاب فیلم های ایرانی برای معرفی اسکار خاطرنشان کرد: در نهایت اعضاء هیأت با بررسی تمام جوانب، از میان گزینه های مذکور، فیلم امروز را برای معرفی به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی برگزیدند.

اعضاء این هیات در سال جاری افرادی چون حبیب احمدزاده (نویسنده و استادیار دانشگاه)، احمد امینی (کارگردان)، آرش امینی (مدیر کل حوزه ریاست و امور بین الملل سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری)، امین تارخ (بازیگر و مدرس سینما)، ایرج تقی پور (تهیه کننده)، امیر اسفندیاری (معاونت بین الملل بنیاد سینمایی فارابی)، پرویز شیخ طادی (نویسنده و کارگردان)، محمد باقر قهرمانی (مدرس دانشگاه) و مجید میرفخرایی (مدیر هنری)بودند.

دو سال قبل فیلم سینمایی ‘یه حبه قند’ ساخته رضا میرکریمی نماینده ایران در مراسم اسکار بود که مدیریت وقت سینمای ایران در اعتراض به سیاست های اسکار این مراسم را تحریم کرد

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه