زمان بارگزاری این صفحه: 5:27 AM UTC

امسال زمستان گیلان سخت نمی‌شود/در 13 شهرستان گیلان ایستگاه اصلی هواشناسی مستقر است،

صدای گیلان – دیر کل هواشناسی گیلان از افزایش دما و کاهش بارندگی در بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: امسال با احتمال پیش‌بینی 60 درصد، زمستان گیلان سخت نخواهد بود.

به گزارش صدای گیلان ،  بهمن کمانگر پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سازمان هواشناسی بیش از 50 سال قدمت دارد، اظهار کرد: این سازمان برای نخستین بار با هدف ارائه خدمات به بخش هواشناسی تاسیس شد.

وی افزود: اکنون زمینه خدمات سازمان هواشناسی در بخش‌های حمل و نقل ریلی، دریایی، صید و صیادی، محیط زیست، نظامی، مدیریت منابع آب و… گسترش پیدا کرده است.

مدیر کل هواشناسی گیلان فعالیت این اداره کل را از سال 74 به صورت مستقل عنوان کرد و گفت: این اداره کل با چهار ایستگاه هواشناسی در شهرهای منجیل، آستارا، انزلی و رشت فعالیت خود را آغاز کرد.

وی تصریح کرد: اکنون هواشناسی گیلان در سه حوزه اصلی هواشناسی حمل و نقل، هواشناسی دریایی و هواشناسی کشاورزی فعالیت دارد.

کمانگر با بیان اینکه اکنون در 13 شهرستان گیلان به غیر از فومن و صومعه‌سرا ایستگاه اصلی هواشناسی مستقر است، خاطرنشان کرد: 58 ایستگاه اقلیم‌شناسی و باران‌سنجی خودکار و سنتی در بخش‌های مختلف گیلان در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه 23 فروردین روز جهانی هواشناسی است، گفت: این روز با تعطیلات عید ادغام شده و به همین منظور زیاد مطرح نمی‌شود.

مدیر کل هواشناسی گیلان درباره پیش‌بینی وضعیت هوای زمستان امسال در این استان یادآور شد: بحث پیش‌بینی هواشناسی در تمام دنیا مطرح است.

این مقام مسئول با بیان اینکه پیش‌بینی‌های قابل اعتنا 80 درصد حداکثر برای یک هفته تا 10 روز است، تصریح کرد: هر قدر زمان طولانی‌تر می‌شود احتمال خطای پیش‌بینی وجود دارد که تنها مربوط به کشور ما نیست و در تمام دنیا وجود دارد.

کمانگر با تصریح بر اینکه پیش‌بینی‌های فصلی حداکثر احتمال وقوع آن 60 درصد در تمام دنیا است، خاطرنشان کرد: از دو مرکز ملی اقلیم‌شناسی مشهد که وظیفه آن بحث پیش‌بینی فصلی است و مرکز پیش‌بینی اقلیم آمریکا که ما توانستیم به آن دسترسی داشته باشیم، از بهمن ماه امسال افزایش دما و کاهش بارندگی در گیلان خواهیم داشت.

وی متذکر شد: امسال با احتمال 60 درصد شرایط زمستان گیلان سخت نخواهد بود.فارس

مطالب بیشتر؛

  • هواشناسی؛ کاهش محسوس دمای هوای گیلان پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛ دمای هوای گیلان از امشب۵تا۱۰درجه کاهش می یابد.   هواشناسی گیلان اعلام کرد: با نفوذ تدریجی سامانه هوای خنک وبارش زا به کرانه های جنوبی دریای خزر ازامشب هوای گیلان بارانی و خنک می شود.   وزش باد با سرعت […]
  • هواشناسی گیلان؛ وزش بادگرم وهشدار آتش سوزي در جنگلها صدای گیلان - هواشناسی گیلان اعلام کرد : مردم به ویژه مسافران وجنگل نشینان درجنگل آتش روشن نکنند.
  • «هوای گیلان» تا پایان هفته سرد و بارانی است صدای گیلان - به پیش بینی هواشناسی گیلان سامانه هوای سرد که از 2 روز پیش وارد استان شده است تا پایان هفته در استان مستقر است.
  • هشدار هواشناسی؛ فردا هوای گیلان سرد و طوفانی می شود صدای گیلان - سازمان هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه از صبح فردا بارش باران و برف و کاهش چشمگیر دما گیلان را فرامی‌گیرد، افزود: از صبح روز پنجشنبه تا روز یکشنبه نفوذ هوای سرد و بارش‌زا و برفی به همراه کاهش شدید دما و وزش باد شدید در گیلان مستقر […]
  • هوای گیلان تا 28 صفر ابری است. صدای گیلان - طبق گزارش اداره کل هواشناسی گیلان, هوای این استان از امروز (چهار شنبه) تا روز یکشنبه هفته آینده مصادف با 28 صفر و سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) ، ابری تا نیمه ابری و بارش پراکنده باران اعلام شده […]

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه