زمان بارگزاری این صفحه: 10:36 AM UTC

اميدواري رئيس‌مجلس براي به نتيجه رسيدن مذاکرات./انتقاد از سخنان نماینده رودبار.

اهالي مجلس شوراي اسلامي، ديروز در آغاز جلسه نوبت عصر خود، جلسه غيرعلني تشکيل دادند و در اين نشست به بررسي تحولات و مذاکرات هسته‌اي پرداختند.

به گزارش صدای گیلان ، اهالي مجلس شوراي اسلامي، ديروز در آغاز جلسه نوبت عصر خود، جلسه غيرعلني تشکيل دادند و در اين نشست به بررسي تحولات و مذاکرات هسته‌اي پرداختند. دعوت از جواد ظريف، وزير امورخارجه به مجلس پس از پايان مذاکرات براي ارائه گزارش به وکلاي ملت و تذکر رئيس مجلس به نمايندگان براي دقت نظر در بياناتشان درباره ديگران و حفظ شأن و منزلت افراد از جمله اخباري بود که درباره آن چه در اين نشست غيرعلني گذشته بود، مطرح شد.
اسماعيل جليلي، نماينده مجلس شوراي اسلامي، درباره اين جلسه به ايسنا گفت: لاريجاني در جلسه غيرعلني به نمايندگان گفت که اگر خبري از مذاکرات هسته‌اي وين برسد و نتيجه‌اي حاصل شود، اين موضوع در جلسه علني مجلس به اطلاع نمايندگان مي‌رسد.وي اضافه کرد: رئيس مجلس همچنين گفت که بعد از پايان مذاکرات ژنو از محمدجواد ظريف دعوت مي‌شود تا با حضور در مجلس نمايندگان را در جريان مذاکرات قرار دهد.
همچنين عابد فتاحي، نماينده مردم اروميه در مجلس، درباره اظهارات علي لاريجاني در اين جلسه، بيان کرد: يکي از موضوعاتي که وي مطرح کرد مباحث هسته‌اي و مذاکرات بود و ايشان اظهار داشت که در بعضي از جهات نظرات خيلي به هم نزديک و در بعضي جهات نيز فاصله وجود دارد.وي به نقل از رئيس‌مجلس گفت:‌ به هر صورت منافع ملي ما بايد حفظ شود و ان‌شاءالله که مذاکرات به نتيجه برسد.

نماينده مردم اروميه در مجلس همچنين اظهار کرد: از ديگر موضوعاتي که رئيس مجلس شوراي اسلامي درباره آن صحبت کرد دقت نظر نمايندگان در گفتارها و صحبت‌هاي‌شان بود که اگر نسبت به اشخاص و افرادي صحبت مي‌شود شان و منزلت آنها حفظ شود.

کمال‌الدين پيرموذن، نماينده اردبيل نيز از ابراز اميدواري رئيس مجلس براي به نتيجه رسيدن مذاکرات هسته‌اي خبر داد و افزود: رئيس مجلس در اين جلسه مطرح کرد که اگر امشب اکثر قريب به اتفاق اهداف ايراني در مذاکرات محقق شود معجزه‌اي رخ داده است.پيرموذن گفت: گزارش ايشان با اين که بسيار کوتاه بود ولي اميد زيادي را در خصوص به ثمر نشستن مذاکرات تا روز دوشنبه به وجود آورد.

وي همچنين گفت: رئيس مجلس در اين جلسه همچنين نسبت به نطق تند يکي از نمايندگان در جلسه صبح امروز نيز انتقاداتي بيان کرد.

اشاره پيرموذن به نطق تند و تيز عطاءالله حکيمي، نماينده اصولگراي مردم رودبار بود که در جلسه صبح ديروز مجلس با تندي به دولت تاخت.

وي با انتقاد از عملکرد دولت يازدهم در موضوع هسته‌اي، افزود: آقاي رييس‌جمهور ژنرال‌هايي که با خود آورده‌ايد يا بيماري جسمي دارند يا بيماري اقتصادي و هر روز براي نظام حاشيه درست مي‌کنند و عصاره ملت را کوچک شمرده و در حد شنيدن گزارش اقدامات چند ژنرال بيمار در حوزه‌هاي بين‌المللي، اقتصادي و فرهنگي توانا نيستند.‌
انتقادها و اتهام‌هاي وي به رئيس‌جمهور و دولت به قدري تند بود که باعث شد لاريجاني در جلسه غيرعلني به نمايندگان درباره شيوه ادبياتشان تذکر دهد.

ديروز همچنين ابراهيم کارخانه‌اي، رئيس کميته هسته‌اي کميسيون انرژي مجلس تاکيد کرد که توافق جامع هسته‌اي طبق قانون بايد به تصويب مجلس برسد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه