زمان بارگزاری این صفحه: 9:32 AM UTC

انتخابات جای تهدید به رد صلاحیت نیست!

انتخابات جای تهدید به رد صلاحیت نیست!

مردم نباید احساس کنند دستگاهی به صورت سازمان‌یافته در انتخابات دخالت می‌کند، چون کاندیداها یک حقوقی دارند که باید رعایت شود.کاندیداها نباید تهدید شوند که اگر چنین حرفی بزنید ردصلاحیت می‌شوید!

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

انتخابات یعنی حضور مردم در سرنوشت خودشان که باید بدانیم در فضای سیاه‌نمایی رغبت برای حضور مردم در انتخابات کم می‌شود. باید در شرایط انتخابات فضای کشور پرتحرک باشد و فعال بودن کشور را نشان دهد، فضای یأس‌آلود نه برای سرمایه‌‌گذاری در اقتصاد کشور و نه برای انتخابات مفید است لذا ایجاد یک فضای پرتحرک و با نشاط یک رکن مهم است که باید مدنظر قرار گیرد.

 

عمل انقلابی این نیست که ما شرایط سیاهی را در کشور ترسیم کنیم که هم غیرواقعی است و هم از نظر مسئولیت‌شناسی درست نیست بلکه باید شرایط را برای هر حرکت رو به جلویی فراهم کنیم. باید شرایط کشور برای حضور حداکثری مردم در انتخابات شکل گیرد چرا که این حضور حداکثری در انتخابات برای حفظ امنیت ملی کشور امر بسیار مهمی است، نباید این موضوع مهم را دست کم بگیریم، باید بدانیم حضور حداکثری که در یک شرایط ایستا صورت نمی‌گیرد، مردم بدانند رقابت واقعی وجود دارد و این امر ضروری برای حضور حداکثری است.

 

احزاب و گروه های سیاسی باید تلاش کنند رقابت حداکثری در کشور به وجود آید و اگر امنیت باشد این حضور ایجاد می‌شود، امنیت روانی مردم نباید بی‌جهت خدشه‌دار شود، باید بدانیم رجال ملی در شرایطی وارد انتخابات می شوند که آراستگی در رقابت وجود داشته باشد، افراد در فضای توهین و تخریب وارد انتخابات نمی‌شوند.

 

انتخابات یک امر مبارکی است، انتخابات یک جشن است که مردم در این جشن توهین و تخریبی نمی‌کنند، آداب برگزاری جشن ملی باید رعایت شود، باید برای این جشن شرایط و مقدمات فراهم شوند، رعایت مسائل امنیت ملی بسیار مهم است که باید مدنظر قرار گیرند. انتخابات جایی نیست که حدود و مرزهای امنیت ملی را از بین ببریم، ایجاد تفرقه بین افراد و اقوام مختلف نباید به وجود آید یا به نوعی صحبت شود که مختصات ما در منطقه مخدوش شود، انتخابات باید به نوعی برگزار شود که به امنیت ملی کشور کمک کند.

 

باید به لوازم برگزاری انتخابات سالم پایبند باشیم، استراتژی ما باید این باشد که اگر فردی تخلف کرد آن فرد را کنار بگذاریم نه اینکه رأی مردم را کنار بگذاریم و باطل کنیم، استراتژی ما باید این باشد که افراد مخل انتخابات سالم را محدود کنیم یا از سر راه برداریم نه اینکه مردم را محروم کنیم باید از رأی مردم حفاظت و صیانت کنیم و نباید در این شرایط انتخابات را باطل اعلام کنیم.در فضای غبارآلود حضور مردم کمرنگ می‌شود، رسیدگی قوی در این امر علاج کار است،‌هر چه صندوق‌ها شفاف‌تر باشند، اعتماد مردم بیشتری می‌شود یعنی مردم باید بتوانند داخل صندوق‌ها را از همان ساعت اول آغاز رأی‌گیری ببینند.

 

همه دستگاه‌های دولتی و حکومتی نباید سمت‌گیری در انتخابات داشته باشند چون اینگونه عمل کردن فضا را مشوش می‌کند و خیلی به نفع کاندیداها هم نیست، مردم نباید احساس کنند به صورت سازمان‌یافته دستگاهی در انتخابات دخالت می‌کند، چون کاندیداها یک حقوقی دارند که باید رعایت شود. کاندیداها نباید به وسیله دستگاه‌های مختلف تهدید شوند که مثلا اگر چنین حرفی بزنید ردصلاحیت می‌شوید، این افراد کاندیداهای مجلس هستند و باید از حقوق ملت دفاع کنند، اگر تا این حد تهدید شوند آن قدر شخصیت‌شان له می‌شود که دیگر نمی‌توانند از حقوق ملت دفاع کنند، همانطور که کاندیداها باید امنیت ملی و عدم ایجاد فضای تخریب و توهین را مدنظر قرار دهند، دستگاه‌ها نیز باید به حقوق کاندیداها پایبند باشند و از آنها صیانت کنند./منبع؛ فارس – دکتر علی لاریجانی

مطالب بیشتر؛

  • 82 پروژه راه و شهرسازی گیلان در دهه فجر به بهره برداری می رسد صدای گیلان - مدیر کل راه و شهرسازی گیلان گفت؛ همزمان با دهه مبارك فجر 82 پروژه راه وشهرسازي گيلان با اعتباري افزون بر 405 ميليارد تومان به بهره برداري مي رسد.
  • یگان ویژه “صابرین” چیست و چگونه می‌توان عضو آن شد؟ سردار گشتاسبی با تأکید بر اینکه هدف سپاه از تشکیل این یگان،‌ پذیرش مأموریت‌های سخت و عملیات‌های خاص در همه عرصه‌ها بود،‌ گفت: ما در چارچوب مقررات ابلاغی سپاه، قادر به اجرای هر مأموریتی […]
  • نام قدیم شهر های ایران/ رشت= بیه پس گیلان در اوستا با نام «وارِنا» معرفی شده است و یونانیان این سرزمین را با نام یکی از اقوام بومی ایران پیش از آمدن آریایی‌ها یعنی کادوسیان می‌نامیدند.
  • مشایی: برای همیشه از سیاست می روم. وی افزود: احمدی نژاد سرمایه بی بدیلی است که باید برای خط عدالت و ولایت محفوظ بماند و صدها مشایی هم اگر فدای این راه شوند زیاد نیست.
  • تراموا جایگزین مترو در رشت می‌شود در نشستی که با هدف ایجاد تراموا برای شهر رشت با حضور یک شرکت چینی تشکیل شد، محمد ابراهیم خلیلی شهردار رشت گفت: پیش از این، بحث مترو برای شهر رشت مطرح بود که به دلیل زمان بر بودن و هزینه زیاد، اجرایی نمودن آن ممکن نیست که قطار شهر و تراموا را بعنوان جایگزین پیگیری خواهیم نمود.  به […]


عناوین ویژه