زمان بارگزاری این صفحه: 7:33 AM UTC

انتخابات هیئت رئیسه جدید شورای شهر رشت/ شائبه عملکرد سیاسی در شهرداری رشت/ درخواست استعفا محترمانه شهردار/ برتری شورای سوم نسبت به چهارم

عضو شورای شهر رشت خطاب به شهردار؛ اگر احساس می‌کنید نمی‌توانید با اعضای شورای چهارم کنار بیایید، محترمانه استعفا دهید.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

محمدحسین واثق‌کارگرنیا با اشاره به برگزاری انتخابات هیئت رئیسه جدید شورا اظهار کرد: انتخابات هیئت رئیسه جدید شورای اسلامی شهر رشت ۸ شهریور ماه امسال برگزار می‌شود.

 

وی ادامه داد: در روز انتخابات هر کدام از اعضای شورا که تمایل داشته باشند می‌توانند کاندیدا شوند و کسانی که آرای بیشتری را کسب کنند به عنوان رئیس، نایب رئیس، منشی و خزانه‌دار شورای اسلامی شهر رشت به شهروندان خدمت می‌کنند.

 

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به موضوع کاندیداتوری خود برای ریاست شورای اسلامی شهر رشت گفت: شخصاً برنامه‌ای برای هیچ‌کدام از جایگاه‌های هیئت رئیسه و کمیسیون‌های شورای شهر رشت ندارم و اعتقادم بر این است باید در یک فضای سالم و صمیمی در کنار دیگر اعضای شورا برای ارائه خدمات مطلوب‌تر به شهروندان تلاش کنیم.

 

وی با تاکید بر اینکه از هر مسئله‌ای که موجب اختلاف نظر در بین اعضای شورای شهر رشت می‌شود، پرهیز می‌کنم، خاطرنشان کرد: تابع نظرات جمع هستم.

 

واثق‌کارگرنیا درباره تعطیلی ناگهانی شورای شهر رشت گفت: طبق قانون، اعضای شورا می‌توانند یک ماه از سال را به مرخصی بروند و در همین راستا اعضای شورای شهر رشت به مدت یک هفته به تعطیلات تابستانی می‌روند.

 

وی با اشاره به شایعات پیرامون استیضاح شهردار رشت گفت: هدف شورا از مطرح کردن موضوع سئوال و جواب شهردار رشت، استیضاح وی نبود اما به دلیل اینکه یکسری از تذکرات و سئوالات اعضای شورا توسط شهردار رشت بی‌پاسخ مانده بود جلسه پرسش و پاسخ از ثابت‌قدم شهردار رشت برگزار شد.

 

عضو شورای اسلامی شهر رشت درباره کندی اجرای پروژه‌های عمرانی شهر رشت اظهار کرد: شهرداری مجری پروژه‌ها و شورا در بحث ستاد به عنوان یک پارلمان قانونگذار محلی عمل می‌کند.

 

وی افزود: اگر در شرایط فعلی در انجام پروژه‌ها رکود مشاهده می‌شود اعضای شورا مقصر نیستند ضمن اینکه در جلسه پرسش و پاسخ با شهردار رشت، وی پروژه‌های بسیار خوبی را مطرح کرد.

 

واثق‌کارگرنیا با بیان اینکه در زمینه جذب سرمایه‌گذار نیز اقدام‌های خوبی انجام شده است، خاطرنشان کرد: اقدام‌های خوبی در این زمینه در حال انجام است و توافقاتی نیز صورت گرفته که به‌زودی به اطلاع شهروندان می‌رسد.


شائبه عملکرد سیاسی در شهرداری رشت دیده می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: شائبه عملکرد سیاسی در شهرداری رشت دیده می‌شود و اگر شهردار نمی‌تواند با اعضای شورای چهارم کار کند بهتر است محترمانه استعفا دهد.

 

محمدحسین علوی یکشنبه شب در جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به طرح سئوال از محمدعلی ثابت‌قدم شهردار این شهر اظهار کرد: شورا جایی است که در آن برای مدیریت شهری تصمیم‌گیری می‌شود.

 

وی با بیان اینکه مدتی است که عملکرد شورای چهارم از نظر مردم، نخبگان و سیاسیون جامعه مثبت نیست، افزود: روزی که کاندیدا شدیم اعلام کردیم که آمده‌ایم تالاب عینک رشت را بسازیم و شهر را آباد کنیم.

 

عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: پس از گذشت ۶ ماه وضعیت شهربازی رشت پارک قدس رشت مشخص نشد و دعواهای زودگذر و سطحی در صحن شورا اتفاق می‌افتد و خیلی زود رنگ آشتی به خود می‌گیرد و این مسئله ذهن مردم شهر رشت را خراب کرده است.

 

وی به اظهارات یک شهروند اشاره کرد و گفت: امروز فردی به بنده گفت اگر اعضای شورای سوم شهر رشت که تعدادی از آنها اکنون در زندان هستند آزاد شوند، در نزد مردم از جایگاه و احترام بیشتری نسبت به اعضای شورای چهارم این شهر برخوردار هستند.

 

علوی خطاب به شهردار رشت تصریح کرد: در مدت حضورتان نتوانستید انتظارات ما را برآورده کنید و از شما می‌خواهیم اگر احساس می‌کنید نمی‌توانید با اعضای شورای چهارم کنار بیایید و اقدام‌های شایسته‌ای را انجام دهید، محترمانه استعفا دهید.

 

وی اضافه کرد: مردم به دلیل کارهای خیر شما از انتخابتان راضی بودند اما امروز فضای شهرداری رشت به سمتی رفت که شائبه عملکرد سیاسی در این مکان دیده می‌شود.

 

عضو شورای اسلامی شهر رشت از ثابت‌قدم شهردار رشت این شائبه را از فضای شهرداری دور کند و گفت: اکنون فشار کاری زیادی روی کارکنان شهرداری رشت است.

 

وی بار دیگر از شهردار رشت خواست درست فکر و کار کند و اگر به هر دلیلی نمی‌تواند با شورا کنار بیاید محترمانه استعفا دهد./فارس

 

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه