زمان بارگزاری این صفحه: 4:45 AM UTC

انتخابات کانون وکلای قوه قضائیه در گیلان برگزار شد

احمد سیاوش پور در این مراسم با تشریح رابطه تنگاتنگ وکلا با دستگاه قضایی، دامنه علم حقوق را بسیار وسیع برشمرد و بر ضرورت مطالعه مستمر و دستیابی به دانش روز وکلا تاکید کرد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

انتخابات کانون وکلای قوه قضائیه ماده 187 استان گیلان با حضور رئیس کل دادگستری استان و اعضاء کانون برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان ، احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری استان گیلان در این مراسم با بیان نقش عدالت در دوام و ماندگاری یک حکومت ، از وکلا به عنوان یکی از مولفه ها توسعه عدالت نام برد.

 

وی با تاکید بر اینکه ، هیچ حکومتی بدون عدالت پایدار نمانده است افزود : همه افراد علی الخصوص حقوقدانان سهم بسزایی در آگاه سازی حقوقی مردم دارند .رییس کل دادگستری استان در ادامه بیان داشت : وکلا نقش مهمی در کشف حقیقت و نزدیک شدن به عدالت دارند .

 

سیاوش پور با اشاره به محدود بودن عمرو لزوم بهره وری از فرصت های زندگی به وکلا توصیه کردکه به نیت ، هدف و نتیجه کار توجه بیشتری کنند و خدامحوری و صادق بودن را سرلوحه خود قرار دهند زیرا کسب در آمد و پول و توانمندی بخشی از زندگی انسان را تشکیل می دهد که فرع بر جایگاه اصلی اوست.

 

وی با توصیه به شناخت جایگاه و منزلت وکالت ، مستی دنیا و غافل شدن از هستی و فراموش کردن خدا و روز قیامت را از آفات و آسیبهای احتمالی این شغل دانست.
احمد سیاوش پور با تشریح رابطه تنگاتنگ وکلا با دستگاه قضایی، دامنه علم حقوق را بسیار وسیع برشمرد و بر ضرورت مطالعه مستمر و دستیابی به دانش روز وکلا تاکید کرد.

 

وی همچنین نگاه جامعه را به وکیل، نگاه به یک حقوقدان، جامعه شناس، عالم و فقیه دانست که در نتیجه چنین نگرشی، توقعات و انتظارات بیش از پیش خواهد شد و از طرف دیگر خطر وسوسه شیطان و نفس اماره را بالاخواهد برد لذا برای مصون ماندن از چنین وسوه هایی باید همیشه با وضو و یاد خدا کار را آغاز نمود.

 

مقام ارشد دادگستری استان به منتخبین کانون توصیه کردند که فعالیت خود را در جهت اطلاع رسانی حقوقی و رفع مشکلات قضایی مردم در راستای کاهش معضلات جامعه بیشتر نمایند.

 

رئیس کل دادگستری استان منشاء پایین بودن سطح آگاهی حقوقی مردم را نشات گرفته از ضعف در اطلاع رسانی حقوقدانان جامعه دانست . وی در این مراسم خواستار گسترش فعالیت های حقوقی عام المنفعه توسط نهادهای مدنی همانند کانون وکلا شد.

 

سیاوش پور به نهادهای حقوقی همچون کانون وکلا و کارشناسان پیشنهاد کرد که از ظرفیتهای رسانه ها از جمله صدا و سیما برای بالا بردن اطلاعات حقوقی مردم استفاده بهتر و بیشتری کنند.

 

در پایان پس از برگزاری انتخابات و رای گیری از میان 18 نامزد، هفت نفر به عنوان عضو اصلی ، دو نفر به عنوان عضو علی البدل و دو نفر هم به عنوان بازرس هیات رییسه وکلای و مشاورین حقوقی قوه قضاییه در استان گیلان انتخاب شدند.

اسامی منتخبین:آقایان

1- شاپور ولی زاده 228 رای

2- فرهاد دهگر 192 رای

3- عظیم جاهدی 123 رای

4- سید جلال آزاد بخت 121 رای

5- غلام رضا رشاد 115 رای

6- محمد عباسی 93رای

7- سید حسن حسینی شیوایی 86 رای

بازرسین:

محمد حسین فعال 164 رای

غلامپور 159 رای

اعضای علی البدل:

خانم راستین

اسماعیل یوسفی

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه