زمان بارگزاری این صفحه: 12:23 PM UTC

انتشارکتاب «استانداران گیلان از آغاز تا 1357»

صدای گیلان – معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان گفت : کتاب « استانداران گیلان از آغاز تا1357 » به همت حوزه هنری گیلان منتشر شد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان گفت : کتاب « استانداران گیلان از آغاز تا1357 » به همت حوزه هنری گیلان منتشر شد.

محمد پرحلم معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان گفت : کتاب « استانداران گیلان ازآغاز تا1357» با کوشش دکتر هومن یوسفدهی به همت حوزه هنری گیلان توسط انتشارات فرهنگ ایلیا منتشر شد.

پرحلم افزود: والیان و استانداران همواره بالاترین مقام اجرایی ونماینده ی ارشد حکومت در استان محسوب می شدند که قدرت، هوشمندی، درک شرایط اجتماعی و اقتصادی و…آنان همواره در پیشرفت یا عقب ماندگی یک استان موثر بوده است.

وی ادامه داد: در طول 53 سال سلطنت پهلوی ها، 34 نفر تحت عنوان حکمران، فرماندار کل و استاندار پا به استان گیلان گذاشتند و هر یک از 2ماه تا 4 سال بر مسند مهم ترین پست اجرایی این دیار تکیه زدند. این کتاب بی هیچ داوری درباره ی عملکرداین دولتمردان ،تنها به شرح احوال و سوابق اداری آنان می پردازد تا دریچه ای باشد بر شناخت زمامدارانی که هر یک برای مدتی زمام امور این استان را در دست داشتند.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان اظهار کرد: شناخت این رجال سیاسی و بررسی تحولات دوره ی زمامداری آنان بخشی از تاریخ این سرزمین است که راه را برای پژوهش های بیشتر درباره ی تاریخ معاصر گیلان خواهد گشود.

وی در خصوص بیوگرافی نویسنده ی کتاب افزود: هومن یوسفدهی در سال 1349در لاهیجان به دنیا آمد .تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش به انجام رساند. پس از آن به همراه خانواده مقیم رشت شد و تحصیلات متوسطه را در این شهر به انجام رساند. وی پس از آن جهت ادامه ی تحصیل در رشته ی زبان و ادبیات فارسی عازم تهران شد و موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد(1375) از دانشگاه آزاد اسلامی گردید و در همان دانشگاه به تدریس پرداخت ودر حال حاضربه عنوان پژوهشگر با دایره المعارف زبان و ادب فارسی شبه قاره هند همکاری می کند.

از او تاکنون مقالات متعددی در زمینه ی تاریخ و ادبیات در مجلات گلچرخ، پژوهشیار،گیله وا و مجموعه مقالات گیلان نامه ، نامواره دکتر محمود افشار و دایره المعارف اسلامی منتشر شده و کتاب های حکایت عشق صنعان ، حکمرانان گیلان در عهد زندیه و قاجاریه وانجمن های گیلان در عصر مشروطه (دانشنامه ی فرهنگ و تمدن گیلان )از جمله آثار منتشر شده اوست.

کتاب پیش رو در 153 صفحه با قیمت 80000 ریال با شمارگان 1000 نسخه روانه بازار کتاب شده است .

شایان ذکر است : علاقه مندان جهت خرید و تهیه آن می توانند به خانه کتاب حوزه هنری گیلان واقع در رشت- میدان دفاع مقدس – ابتدای خیابان حافظ – نبش کوچه قلمستان 2 مراجعه و یا با شماره تلفن4-33345571 حوزه هنری گیلان تماس حاصل نمایند .

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه