زمان بارگزاری این صفحه: 10:36 AM UTC

انتشارکتاب«بررسی و تحلیل تاریخ نگاری محلی گیلان»

صدای گیلان – کتاب« بررسی و تحلیل تاریخ نگاری محلی گیلان» از سری کتاب های دانش نامه ی فرهنگ وتمدن گیلان به نویسندگی زهرا حسن مصفا به همت حوزه هنری گیلان توسط نشر فرهنگ ایلیا منتشر شد.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان گفت :« بررسی و تحلیل تاریخ نگاری محلی گیلان » از سری کتاب های دانشنامه ی فرهنگ و تمدن گیلان به همت حوزه هنری گیلان منتشر شد.
محمد پرحلم معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان گفت : کتاب« بررسی و تحلیل تاریخ نگاری محلی گیلان» از سری کتاب های دانش نامه ی فرهنگ وتمدن گیلان به نویسندگی زهرا حسن مصفا به همت حوزه هنری گیلان توسط نشر فرهنگ ایلیا منتشر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه هنری استان؛ پرحلم افزود : زهرا حسن مصفا در سال 1355 در رامسر به دنیا آمد و تحصیلات مقدماتی را در این شهر گذراند. وی با مدرک کارشناسی در رشته ی تاریخ از دانشگاه تربیت معلم تهران در سال 1377 فارغ التحصیل شد و مدرک کارشناسی ارشد خود را در سال 1390 از دانشگاه الزهرا در رشته ی تاریخ ایران اسلامی دریافت کرد.
وی از سال 1378 کار تدریس در مقطع دبیرستان را آغاز کرد و از سال 1390 به کار آموزش در مقطع دانشگاهی پرداخت. از این پژوهشگر چندین مقاله در نشریات چون کتاب ماه تاریخ و جغرافیا ، تاریخ نگری و تاریخ نگاری و گیلان ما به چاپ رسیده است .
معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان در خصوص خلاصه ای از پژوهش های چاپ شده در این کتاب گفت : تاریخ نگاری محلی گیلان در فاصله ی قرون نهم تا یازدهم ه – ق ، به دلایل چندی رونق چشگیری یافت که ضعف حکومت مرکزی و قدرت گرفتن حکومت های محلی در این منطقه را می توان از مهم ترین عوامل آن دانست. برای شناخت تاریخ نگاری این دوره ، بررسی آثار بر جای مانده ضروری به نظر می رسد. از این روی این کتاب به بررسی سه اثر ارزشمند آن دوران تاریخ گیلان و دیلمستان تالیف سید ظهیرالدین مرعشی ، تاریخ خانی تالیف علی بن شمس الدین بن حاجی حسین لاهیجی و تاریخ گیلان تالیف ملاعبدالفتاح فومنی پرداخته است .
پرحلم گفت: کتاب حاضر رویکردی تطبیقی به متون مورد نظر دارد و با مبنا قرار دادن رویکرد های سیاسی ، مذهبی و اجتماعی مورخان ،روش و بینش تاریخ نگاری آن ها را مورد مقایسه و بررسی قرار داده است.
علاقه مندان جهت خرید و تهیه آن می توانند به کتاب فروشی های معتبر استان و یا با شماره تلفن : 33345571 حوزه هنری گیلان تماس حاصل نمایند .

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه