زمان بارگزاری این صفحه: 4:44 PM UTC

انتقاد استاندار از روند ساخت کتابخانه مرکزی رشت

صدای گیلان – استاندار گیلان همزمان با آغاز هفته کتاب و کتابخوانی از پروژه کتابخانه مرکزی رشت بازید کرده و در جریان روند اجرایی و میزان پیشرفت آن قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری صدای گیلان : دکتر نجفی با بیان اینکه ساخت کتابخانه مرکزی رشت از سال 83 شروع شده  و پس از گذشت 9 سال ، پیشرفت لازم را نداشته است، افزود ؛مبلغ 10 میلیارد ریال برای پیشبرد این پروژه اختصاص داده شده است.

نجفی با اشاره به اینکه تاکنون 3 میلیارد تومان برای ساخت این کتابخانه هزینه شده است ، ادامه داد؛ با توجه به پیشرفت 40 درصدی این پروژه ، با 1 میلیارد تومانی که در سال جاری به آن اختصاص داده ایم ، انتظار پیشرفت 60 درصدی را داریم.

استاندرا گیلان تصریح کرد؛ 7 میلیارد تومان دیگر برای تکمیل کتابخانه رشت نیاز است که اعتبار آن جذب خواهد شد.ایشان با اشاره به اینکه استان گیلان از لحاظ سرانه مطالعه مقام سوم را دارد ولی از لحاط سرانه فضای مطالعه در مقام سی ام کشور قرار گرفته است که قابل قبول نیست.دکتر نجفی افزود ؛ تکمیل کتابخانه رشت و شهرستانهای استان باید در اولویت کاری مدیران مربوطه قرار گیرد.

قابل توضیح است که ؛ کتابخانه در حال ساخت رشت دارای 7 هزار و 600 متر مربع زیربنا بوده و ظرفیت نگهداری 1 میلیون جلد کتاب را داراست.

 

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه