زمان بارگزاری این صفحه: 9:23 AM UTC

«انجمن حجتیه» امروز خطرناک تر از گذشته است

یک کارشناس دینی گفت؛ انجمن حجتیه هنوز فعال بوده و فعالیت های فعلی اعضای آن به مراتب خطرناک تر از گذشته است.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

حجت الاسلام ‘رضا اکبری آهنگر’ سه شنبه شب در آخرین شب از برگزاری دومین همایش ملی ‘تحجر و اسلام آمریکایی’ در مشهد افزود: این انجمن که توسط ‘شیخ محمود حلبی’ تاسیس شد به نحو خزنده و کاملا پنهان تلاش دارد با تشکیل دسته ها و هیات های مذهبی و برگزاری مراسم مذهبی روی افکار عمومی تاثیر بگذارد.

وی بیان کرد: انجمن حجتیه با فراموش کردن ادعاهای اولیه درباره مبارزه با فرقه ضاله بهاییت اینک مهمترین اقدامات خود را در مسیر حمله به مقدسات و اعتقادات اهل سنت متمرکز کرده است.

به گزارش ایرنا، این کارشناس مسایل فرق و مذاهب اسلامی گفت: انجمن حجتیه در ارتباط با مساله کشتار مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی معتقد است که چه لزومی دارد ما به این سنی ها کمک کنیم.

حجت الاسلام اکبری آهنگر بیان کرد: این در حالی است که مرحوم شیخ محمود حلبی این گونه نبود؛ وی قبل از انقلاب بارها گفته بود اهل سنت برادران ما هستند و اگر کسی بخواهد به آنان چپ نگاه کند، ما چشمانشان را درمی آوریم.

وی افزود: شیخ حلبی بر وحدت شیعه و سنی تاکید داشت اما حجتیه ای های امروز این را قبول ندارند.

وی با یادآوری این که اعضای این انجمن هیچگاه حاضر به مناظره نیستند، گفت: یکی از اعضای این انجمن در پایگاه های خبری خود بارها گفته است ما از خودمان دفاع نمی کنیم چون امام زمان(عج) می آیند و از ما دفاع می کنند.

حجت الاسلام اکبری آهنگر اظهار کرد: انجمن حجتیه شبهات و انحرافات بسیار در مورد قیام حضرت امام حسین (ع)، مهدویت و انتظار، وحدت امت اسلامی، تشکیل حکومت اسلامی و ولی فقیه در زمان غیبت دارد که این شبهات در کتاب های آنان کاملا قابل پیگیری است.

وی افزود: انجمن حجتیه معتقد است که حتی خون هایی که در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ریخته شده، هدر رفته است و بسیاری از کشته شدگان شهید محسوب نمی شوند.

حجت الاسلام اکبری آهنگر گفت: انحراف دیگر انجمن حجتیه مخالفت افراطی با فلسفه و عرفان است، به این معنا که به خودشان اجازه می دهند به فلاسفه شیعی از ملاصدرا گرفته تا مرحوم علامه طباطبایی و شاگردان ایشان توهین کنند، آنان را نجس بدانند و تکفیر کنند.

این کارشناس مذهبی تاکید کرد: طلاب و علمای اسلامی باید گام جدیدی برای مبارزه با انجمن حجتیه بردارند زیرا دیگر نمی توان با بررسی منابع تاریخی آنان را شکست داد بلکه باید در مبانی فکری اندیشه کرد و مجموعه شبهات انجمن حجتیه را جمع آوری و به دنبال پاسخ مناسب برای آنها بود.

رییس موسسه راهبردی حق پژوهی نیز در این همایش گفت: دومین همایش ملی تحجر و اسلام آمریکایی طی سه شب برنامه ریزی شده بود و در دومین شب پس از گذشت سی دقیقه از سخنرانی حجت الاسلام اکبری آهنگر، یکی از سران انجمن حجتیه با حضور در سالن همایش خواستار مناظره با وی شد.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی امین نیا افزود: در این مناظره که دو ساعت به طول انجامید حجت الاسلام اکبری آهنگر با ارایه مستندات قوی، پاسخ شبهات این عضو رسمی انجمن حجتیه را داد.

وی بیان کرد: این عضو رسمی انجمن حجتیه که نتوانست پاسخ درست و قابل قبولی در مقابل مستندات ارایه شده بدهد، با اتلاف وقت و پراکنده کردن بحث سعی بر تبلیغ این جریان انحرافی و فرار از مناظره داشت.

وی یکی از اهداف اصلی برگزاری این همایش را تبیین منشور روحانیت عنوان و بیان کرد: یکی از مشکلات اصلی حوزه های علمیه غفلت از منشور روحانیت است که توسط امام خمینی (ره) تدوین شد.

وی تاکید کرد: باید نهضتی در حوزه های علمیه به نام نهضت بازخوانی فرمایشات امام راحل در باب منشور روحانیت راه اندازی شود تا تحجر و شیعه انگلیسی از میان برود.

دومین همایش ملی تحجر و اسلام آمریکایی از سوم تا پنجم اسفند ماه به مدت سه شب با محورهای تحجر، انجمن حجتیه و شیعه انگلیسی به همت موسسه راهبردی حق پژوهی در تالار نور مشهد برگزار شد.

**************

شگرد های تبلیغی تازه انجمن حجتیه

به گزارش قدس انلاین، جمهوری اسلامی نوشت:دور جديد تحركات انجمن حجتيه در شهرهاي مختلف آغاز شده است. براساس بخشنامه‌هاي رهبران اين انجمن به زيرمجموعه خود، پيروان اين انجمن در شهرهاي مختلف بايد مواردي را رعايت كنند تا بتوانند بدون برخورد با مانع به فعاليت‌هاي خود ادامه دهند.

اول آنكه ملاحظات حفاظتي را با استفاده از كدهاي ايمني ويژه هر شهر به هنگام رفت و آمد رعايت نمايند.

دوم آنكه در جلسات خود با نصب عكس‌هائي از امام خميني و آيت‌الله خامنه‌اي، حساسيت‌ها نسبت به خود را كاهش دهند.

و سوم آنكه با طبقه‌بندي اطلاعات ماهيت واقعي انجمن حجتيه مخفي نگهداشته شود.

انجمن حجتيه در دوران رژيم پهلوي زير پوشش مبارزه با بهائيت و ترويج مهدويت، با سياست‌هاي آن رژيم همراهي مي‌كرد و به ترويج اسلام منهاي سياست مي‌پرداخت و پرهيز از هرگونه تعرض به شاه، آمريكا و اسرائيل بخشي از منشور اين انجمن بود.

مطالب بیشتر؛

  • ناگفته‌های اشغال ساواک رشت ناگهان یک نفر با داسی بلند سر رسید، وی داس را به بالای سر خود برد و محکم به سر‌‌ آن ساواکی‌ای کوبید که در کنارم بر زمین نشسته بود. من با حیرت نوک داس را دیدم که در جمجمه آن ساواکی فرو رفت و خون از سرش فواره […]
  • تیتر جالب روزنامه وطن امروز+عکس تیتر امروز روزنامه وطن امروز : سلام خانم ابتکار
  • رحیمی فکر می کند مردم ایران ابله هستند صدای گیلان - عوض حیدرپور نماینده مردم شهرضا در مجلس و عضو هیات نظارت بر مطبوعات خواستار برخورد قوه قضائیه با محمدرضا رحیمی بابت نامه اخیرش شد.
  • نیرویی دریایی به دنبال یافتن جسد شادی سرخیل صدای گیلان - رئیس فدراسیون قایقرانی درگذشت شادی سرخیل از قایقرانان استان گیلان را تسلیت گفت و بر تلاش همه‌جانبه برای پیدا کردن جسد قایقران فقید ایران تأکید کرد.
  • سرنوشت “ندا” تراژیک می‌شود؟! تشکیلات که به ادعای موسسان قرار بود روح تازه ای در اصلاح طلبان بدمد، در همان گام اول به مشکل بر خورد. تشکیلاتی که این روزها در رسانه های اجتماعی و برخی رسانه های اصلاح طلب حرف و حدیث زیادی برپا کرده است. عده ای از جوانان اصلاح طلب حامی سید محمد خاتمی که در انتخابات سال 88 برای حضور او در […]

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه