زمان بارگزاری این صفحه: 9:36 AM UTC

انهدام باند کلاهبرداران مسابقات اينترنتي و پيامکي

سرهنگ کاکوان، رئيس پليس فتاي پايتخت، ظهر امروز از دستگيري اعضاي سه نفره يک باند کلاهبرداري در فضاي مجازي و ماهواره اي خبر داد.

سرهنگ محمد مهدي کاکوان، رييس پليس فتاي پايتخت، ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، ضمن اشاره به دستگيري اعضاي سه نفره يک باند کلاهبرداري فضاي مجازي و ماهواره اي، به تشريح جزييات پرونده اين متهمان پرداخت.
به گزارش صدای گیلان به نقل از پایگاه خبری پلیس ؛ اين مقام انتظامي گفت:” طي تحقيقات انجام شده از سوي ماموران پليس فتاي پايتخت مشخص شد که فردي به نام “م” با همدستي 2 تن از دوستانش، ضمن ايجاد يک حساب بانکي اقدام به کلاهبرداري از شهروندان در قالب مسابقات تلفني، پيامکي، ايميلي و ماهواره اي مي کند.
وي افزود:” با توجه به حساسيت موضوع پرونده در اختيار تيم هاي عملياتي قرار گرفت و ماموران پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات تهران بزرگ تحقيقات خود را در اين زمينه گسترده تر کردند تا اينکه دريافتند اين متهمان پس از ارتباط با افراد معتاد آنها را مجاب مي کنند که در بانکها حساب باز کرده و کارت عابر بانک دريافت و در اختيارشان بگذارند.
سرهنگ کاکوان عنوان داشت:” در ادامه متهمان با شهروندان تهراني تماس گرفته و يا پيامک داده و آنها را به طرق مختلف وارد يک مسابقه پيامکي، تلفني، ايميلي و يا از طريق شبکه هاي ماهواره اي مي کنند و در صورتي که شهروندان به اين مسابقه پاسخ دهند کاربران را برنده اعلام کرده و عنوان مي دارند که برنده شده اند و بايد براي دريافت جايزه خود مبلغي بين 45 تا 48 هزار تومان را به شماره حساب هاي اعلام شده واريز کنند تا جايزه خود را دريافت کنند.
رئيس پليس فتاي پايتخت تصريح کرد:” زماني که کاربران و شهروندان اين مبلغ را واريز مي کردند، هيچ گونه جايزه اي براي آنها ارسال نمي شد و متهمان با جمع آوري اين وجوه به سود کلاني دست پيدا مي کردند.
وي در بخشي از سخنان خود گفت:” با اقدامات انجام شده از سوي ماموران اين يگان طي هفته گذشته 2 تن از متهمان اين پرونده شناسايي شده و در عملياتي ضربتي هر 2 بازداشت شدند که متعاقبا با تحقيقات انجام شده از سوي ماموران و راهنمايي متهمان بازداشت شده نفر سوم گروه که همان سردسته متهمان مي باشد شب گذشته شناسايي و بازداشت شد.
سرهنگ کاکوان در ادامه گفت:” در بررسي هاي انجام شده مشخص شد که تا کنون 297 نفر به اين روش پول به حساب متهمان واريز کرده اند و از آنجا که مبالغ دريافت شده زياد نيست مالباختگان پيگيري قضائي انجام ندادند و به اين ترتيب شکايتي هم در کار نبوده و به اين طريق تا کنون حدود 14 ميليون تومان متهمان کلاهبرداري کرده اند.
اين مقام انتظامي اظهار داشت:” اين متهمان با افتتاح حساب هاي متعدد در چند بانک اقدام به کلاهبرداري مي کردند که تا کنون همه حساب هاي آنها شناسايي شده و مسدود مي باشد.
رئيس پليس فتاي فرماندهي انتظامي تهران بزرگ، در پايان ضمن توصيه به شهروندان در زمان تماس کلاهبرداران اينترنتي، پيامکي، ماهواره اي و ايميلي گفت:” شهروندان و کاربران اينترنت مراقب باشند که کلاهبرداران هميشه در کمين هستند که به طريق مختلف از کاربران کلاهبرداري کنند و شهروندان در صورت شرکت در اين گونه مسابقات حتما از اصالت شرکت ها، شماره حساب هاي اعلام شده و همچنين شماره تماس هاي اعلامي اطمينان حاصل کنند.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه