زمان بارگزاری این صفحه: 12:28 AM UTC

انهدام بزرگترين شبکه فروش خودرو هاي لوکس قاچاق با اسنادجعلي

رئيس پليس آگاهي پايتخت از انهدام بزرگترين شبکه جعل اسناد مالکيتي و قاچاق خودروهاي لوکس خبرداد و گفت: در اين عمليات 25 عضو اصلي باند شناسايي و دستگير شدند.

به گزارش صدای گیلان به نقل از   پايگاه خبري پليس، سرهنگ “عباسعلي محمديان” صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به پيشرفت روز افزون تجهيزات و رشد جعل در زمينه هاي مختلف از انهدام بزرگترين شبکه قاچاق خودروهاي لوکس و جعل اسناد مالکيتي، خبرداد و اظهارداشت: اعضاي اين باند پس از خريد خودروهاي لوکس چند صدميليوني در يکي از کشورهاي حاشيه خليج فارس، پس از قاچاق اين خودروها توسط لنج هاي کوچک به کشور، با استفاده از رخنه هاي حاشيه خليج، خودروهاي مذکور را به کشور وارد و در محل امني در شهرهاي جنوبي نگهداري مي‌کردند. IMAGE11411812320894
وي ادامه داد: از سوي ديگر، همدستان ديگر اين شبکه در شهر تهران، خودروهاي لوکس مشابه خودروهاي مذکور را شناسايي و با ثبت پلاک اين خودروها، به همدستان جاعل خود در يکي از استان‌هاي شرقي کشور سفارش ساخت پلاک جعلي مشابه آن را مي‌دادند؛ پس از انتقال پلاک‌هاي مجعول به شهرهاي جنوبي، آن را بر روي خودروهاي قاچاق نصب و سپس به تهران منتقل مي‌کردند.
رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ درباره اقدامات ديگر اين باند، گفت: اعضاي اين باند با جعل مدارک خريد اين خودروها از سازمان‌ها و ارگان‌هاي دولتي، از طريق اسناد جعلي خريد، خودروهاي مذکور را به مراکز شماره گذاري برده و مراحل آن را به صورت قانوني طي مي کردند؛ کارآگاهان با توجه به سرنخ‌ها موفق شدند اعضاي اين باند را با استفاده از تصاوير متهمان آن شناسايي و دستگير کنند.
اين مقام انتظامي با اشاره به اينکه اعضاي اين باند 6 ماه اقدام به قاچاق و جعل اسناد مالکيتي خودرو مي‌کردند، گفت: کارآگاهان پايتخت ظرف مدت يک ماه، تلاش شبانه روزي، اين شبکه را شناسايي و 25 عضو اصلي آن را دستگير و 27 خودروي لوکس را توقيف کردند؛ تحقيقات تکميلي براي شناسايي ايعاد مجرمانه اعضاي باند و نيز خودروهاي فروخته شده با اين روش همچنان ادامه دارد.
وي به شيوه جديد کلاهبرداران اشاره کرد و افزود: متاسفانه اخيراً مجددا شيوه خريد خودرو از طريق آگهي روزنامه و ارائه چک‌هاي بانکي و تضميني توسط کلاهبرداران شيوع پيدا کرده که معمولا کلاهبرداران با استفاده از اين شگرد به صورت قولنامه‌اي اقدام به خريد خودرو مي‌کنند.
رئيس پليس آگاهي پايتخت از شهروندان خواست براي خريد و فروش خودروها به مراکز مجاز مراجعه کرده و معاملات خود را در اين مراکز انجام دهند و از معامله به صورت قولنامه‌اي بپرهيزند.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه