زمان بارگزاری این صفحه: 5:28 PM UTC

اولین زن میلیونر ایرانی/ عکس

عکسی که می بینید، خبر انتخاب اولین زن میلیونر ایرانی را در جریان اعلام برندگان بلیط بخت آزمائی در قبل از انقلاب اسلامی نشان می دهد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

عکسی که می بینید، خبر انتخاب اولین زن میلیونر ایرانی را در جریان اعلام برندگان بلیط بخت آزمائی در قبل از انقلاب اسلامی نشان می دهد. این بلیتها تحت عنوان «اعانه ملی» یا عناوین مشابه در سال های دهه چهل و پنجاه هجری شمسی در ایران فروخته می شد اما از آنجا که از نظر علمای مذهبی، چنین کاری، « قمار» تلقی می شود، پس از پیروزی انقلاب، فروش آن ممنوع شد.

 

جایزه اولین بلیتهای بخت آزمایی که در سال ۱۳۴۱ منتشر شد، ابتدا حداکثر مبلغ ۱۰۰ هزار تومان بود اما تا پایان این دهه به ۷۰۰ هزار تومان هم رسید گرچه با این مبلغ، امکان خرید خانه های خوب، خودروهای لوکس و صدها سکه وجود داشت. در دهه ۵۰ شمسی بتدریج مبلغ جایزه این بلیتها که هر قطعه آن به ارزش ۵۰ ریال به فروش می رفت، تا آنجا افزایش یافت که در اسفند سال ۱۳۵۴، بالاترین میزان جایزه به دو میلیون و پانصدهزار تومان هم رسید.

 

 

اولین زنی که برنده جایزه بلیت بخت آزمایی با مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در اواسط سال ۱۳۵۴ شد، یک بانوی فرهنگی ساکن شهر تهران به نام «سیما مشیرسلیمی » بود:

 


/منبع: بولتن نیوز/ شبکه اجتماعی از طهران تا تهران

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،یک نظر یا دیدگاه برای “اولین زن میلیونر ایرانی/ عکس”

  1. صیادزاده نوشته است:

    چه جالب
عناوین ویژه