زمان بارگزاری این صفحه: 7:30 AM UTC

اگر امید در دل ملتی باشد، سختی‌ها و دشواری‌ها از بین می‌ رود.

سیدمحمد خاتمی در سخنان شب یلدایی خود ، با اظهار امیدواری نسبت به اینکه چراغ امید در دل‌ها روشن باشد، گفت: فقر، بیماری و عقب‌ماندگی سخت است٬ اما اگر امید در دل ملتی باشد، سختی‌ها و دشواری‌های بزرگ‌تر از آن را نیز از بین می‌برد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ، خبرنگاران، مدیران و اعضای مجله چلچراغ به رسم هرساله برنامه ای به مناسبت شب یلدا، ترتیب دادند و پس از پایان ماه صفر با حضور در دفتر سیدمحمد خاتمی با وی دیدار و گفت وگو کردند و بلندترین شب سال را گرامی داشتند. در این دیدارِ صمیمانه و بی ریا، حاضران هر یک مطلبی را که تهیه کرده بودند اعم از مطالب طنز و جدی قرائت کردند و برخی به ذکر تبریک یلدا و آرزوی خوبی برای مردم ایران بسنده کردند و البته شاه بیت تمام صحبت هایشان، آزادی دربندان و زنده نگه داشتن یاد یارانی بود که هستند اما در این جمع نیستند.

سید محمد خاتمی در سخنانی کوتاه در این جمع، با اظهار امیدواری نسبت به اینکه چراغ امید در دلها روشن باشد، گفت: فقر، بیماری و عقب ماندگی سخت است اما اگر امید در دل ملتی باشد، سختی ها و دشواری های بزرگتر از آن را نیز از بین می برد.

به گزارش امید، وی با بیان اینکه امید اگر با شکیبایی و صبوری همراه باشد، نتیجه بخش خواهد بود، به ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) اشاره کرد و افزود: گرچه برخی شور و هیجانها در این مناسبت ها انحرافی شده است اما اگر همه افراد از هر گرایش و گروه فکری در مسیر اهداف اباعبدالله گام بردارند، بسیاری از مرزها برداشته می شود و همه کسانی که دلشان برای مظلوم می سوزد و برای الگوهای آزادگی احترام قایل هستند با گرایش ها و دین های مختلف کنار یکدیگر قرار می گیرند.

خاتمی گفت: امام حسین برای کرامت و آزادی و رهایی انسان از سلطه بیداد و مبارزه با تحقیر انسان قیام کرد.

سید محمد خاتمی

به گزارش روابط عمومی دفتر حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی؛وی به مناسبت شب یلدا و به خواست حاضران دست به دعا شد و گفت: ای خدای بزرگ، شاهکار آفرینش تو انسان بود. تو انسان را خردمند، مختار و آزاد آفریدی و زندگی انسان را آباد و آزاد و سربلند خواستی. خدایا تو انسان را کریم و با کرامت آفریدی اما در این دنیا بیش از هر چیز در این زمان کرامت انسان، پایمال و لگدمال شده است، از تو می خواهیم دل ما را به نور ایمان راستین روشن کنی تا گوهر انسانی خود را پاس بداریم و زندگی را برای همه انسان ها امن و آزاد و پیشرو بخواهیم.
خدایا با عنایت خود ما را در مسیری که خواست تو و برگزیدگان تو و پیشوایان بزرگ است، قرار بده و به ما عنایت کن که از مسیر حق منحرف نشویم و تمام تلاش خود را برای بیداری و رشد انسان ها به کار گیریم.

در این مراسم، برخی چهره های هنری و سینمایی از سیدمحمد خاتمی دعوت کردند تا کارهای آنها که در حال تهیه یا اکران است به تماشا بنشیند. یکی از هنرمندان حاضر در این جمع، جمشید محمودی، کارگردان فیلم «چندمتر مکعب عشق» بود که به معضل مهاجران افغان در ایران می پردازد. تهیه کننده این فیلم، نوید محمودی که برادر کارگردان است، توضیح داد که هر دو آنها خود از جمله مهاجران افغان هستند و با اینکه به زندگی در ایران خو کرده اند اما داستان فیلمشان را برده اند به سوی معضلات این مهاجران در ایران.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه