زمان بارگزاری این صفحه: 7:20 AM UTC

اگر وضع به اين منوال پيش رود تا 10سال ديگر در انزلي ساحلي باقي نمي ماند

فرماندار انزلي گفت؛ تمام ساحل را تصرف کرده اند و اگر وضع به اين منوال پيش رود تا 10 سال ديگر در انزلي ساحلي باقي نمي ماند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

فرماندار انزلي در نخستين جلسه شوراي اداري سال 1394 وضعيت تالاب بين المللي انزلي را بحراني و نيازمند توجه و رسيدگي جدي خواند.

 

عبدالصمد صفرنژاد گفت :اگر اوضاع بحراني تالاب ادامه يابد ، نسلهاي بعدي ما را نخواهند بخشيد.

 

وي خاطرنشان کرد : آزاد سازي سواحل تا 60 متر در انزلي اجرا نشده و منابع ملي در حال غارت است .

 

وي افزود : تمام ساحل را تصرف کرده اند و اگر وضع به اين منوال پيش رود تا 10 سال ديگر در انزلي ساحلي باقي نمي ماند .

 

صفرنژاد با بيان اين که يک شبه که هتل در ساحل ساخته نمي شود به بي توجهي نهادهاي نظارتي انتقاد و تاکيد کرد : هرچه زودتر بايد جلوي تصرف غيرقانوني اراضي دولتي و منابع ملي و تغيير کاربري غيرمجاز اراضي گرفته شود .

 

وي در ادامه با بيان اين که صيادان غيرمجاز روز روشن در حال صيد ماهي هستند گفت : اين بهانه که سوخت نداريم و افراد بيکارند دليل نمي شود که حقوق بگيريم ولي وظايفمان را انجام ندهيم .

 

فرماندار انزلي گفت : کليه سازمانها ادارات و نهادهاي دولتي ملزم به انجام دقيق وظايفشان و حراست از منابع طبيعي ، ساحل و ثروتهاي ملي هستند.

 

وي تاکيد کرد : اگر کسي غيرقانوني بنايي را ساخته و کاربري زمين هاي کشاورزي و دولتي و منابع طبيعي را به صورت غيرمجاز تغيير داده تخلف است و بايد به سرعت تخريب شود و هيچکس حق دخالت ندارد.

 

صفرنژاد با اشاره به ظرفيت بي نظير گردشگري شهرستان تصريح کرد : بناهاي تاريخي ارزشمند شهر در حال تخريبند و از در و ديوارشان علفهاي هرز بيرون زده و گردشگر که وارد شهر مي شود همه جا بناهاي مخروبه مي بيند .

 

فرماندار انزلي با انتقاد از بي توجهي به بناهاي تاريخي شهرستان تاکيد کرد : مسوولان و متوليان اين بخش بايد به تعمير و مرمت بناهاي تاريخي به عنوان ميراث فرهنگي ارزشمند کشور همت بگمارند .

 

وي با اشاره به اين که انزلي يک شهرستان گردشگر پذير است افزود : لازمه مديراني که در بخشهاي مختلف فعاليت مي کنند شناخت و نگرش مناسب به بخش گردشگري است .

 

صفرنژاد انزلي را از شهرستانهاي برتر کشور در زمينه گردشگري عنوان و تصريح کرد : گردشگري بهترين راه براي ايجاد اشتغال کوتاه مدت است .

 

وي وضعيت انزلي را به لحاظ منظر شهري ، فضاها ، نمادها ، فضاي سبز ،مبلمان شهري و تابلوها ناهمگون و نامناسب خواند و گفت : با تشکيل ستاد زيباسازي براي شهر برنامه ريزي خواهيم کرد .

 

صفرنژاد اظهار کرد : ديوارها از نوشته هاي زشت پرشده و بايد تصاوير زيبا جايگزين اين نوشته ها شود.

 

وي همچنين وضعيت لنجهاي رها شده در اسکله صيادي را نامناسب خواند و گفت : متولي ساماندهي اين امر بايد هرچه زودتر به اين بخش رسيدگي کند .

 

فرماندار انزلي مديران دولتي را ملزم کرد که در اسرع وقت نسبت به زيباسازي بناها و تابلوهاي ادارات خود اقدام کنند .

 

وي تاکيد کرد : شهرداري بايد جلوي تخلفات ساختماني را بگيرد نه اين که با طرح ماده 100 ، راه تخلف را براي افراد باز بگذارد .

 

صفرنژاد خطاب به مديران و مسوولان ادارات گفت : با شعار اشتغال ايجاد نمي شود بلکه بايد با اقداماتي نظير کاهش بروکراسي و تسهيل امور براي سرمايه گذار جذابيت ايجاد کنيم .

 

وي از رسانه ها خواست با اطلاع رساني صحيح و طرح جاذبه ها و نکات مثبت شهرستان اقدام نموده و ضمن انتقاد سازنده از بزرگنمايي مشکلات خودداري کنند.

 

وي با بيان اين که فلسفه وجودي روساي ادارات و دستگاه هاي اداري خدمت به مردم بعنوان سرمايه هاي نظام است متذکر شد : مسووليت ما بعنوان مجري مصوبه هاي دولت خيلي سنگين است و بايد در اين امر جديت داشته باشيم .

 

صفرنژاد ، نحوه برخورد مسوولان و کارکنان ادارات را در رضايتمندي مردم بسيار موثر خواند و گفت : عکس العمل مردم به شما باز مي گردد بايد ببينيد چگونه عمل کنيد که مردم دلسرد نشوند .

 

وي با اشاره به اين که در سه قوه موجود در کشور سه هزار پست مديريتي داريم متذکر شد براي استقرار و ماندن نظام 219 هزار شهيد داده ايم يعني براي هر پست مديريت 73 شهيد و خوشا به حال مديراني که شرمنده شهدا و ايثارگران نيستند.

 

فرماندار انزلي همه مديران را به رعايت نظم و انضباط اداري و نظارت بر نحوه عملکرد کارکنانشان توصيه کرد .

 

وي اطلاع رساني صحيح به مردم از طريق رسانه ها را مورد تاکيد قرار داد و گفت : مديران کل بايد به روساي ادارات شهرستان اختيارات لازم را بدهند نه اين که حتي براي يک مصاحبه در حوزه خودشان مجاز نباشند .

 

وي با بيان اينکه از ظرفيت هاي شهرستان استفاده مطلوب نشده متذکر شد : توسعه شهرستان به مديريت شهرستان است و هرجا مدير به درستي منصوب شد بازده بالا مي رود .

 

صفرنژاد در بخش ديگري از سخنانش به دست اندرکاران تيم هسته اي به خاطر کار سخت و طاقت فرسايي که انجام دادند و طرحي را تدوين کردند که منجر به افتخاراتي شده تبريک گفت .

 

وي خاطرنشان کرد طبيعي است که دو طرف مذاکره يعني 1+5 و جمهوري اسلامي منافع ملي خود را لحاظ کردند و گرچه ممکن است نواقصي داشته باشد ولي بهتر از اين نمي شد.

 

فرماندار انزلي با اشاره به در پيش بودن سفر رييس جمهور در هفته سوم فروردين ماه به گيلان گفت : اولويت ما اتمام پروژه هاي نيمه تمام است و ما اين طرحها را به استانداري اعلام کرده ايم .

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه