زمان بارگزاری این صفحه: 12:52 AM UTC

ایران باید در آینده کشوری نیروگاه ساز شود/ دو واحد نیروگاهی جدید احداث می شود

رییس جمهوری با تأکید بر اینکه باید تمام فکرمان را برای افزایش قدرت ملی واقعی و به دور از شعارزدگی بکار بگیریم، اظهار داشت: قدرت ملی با احیای فرهنگ ایثار، شهادت و ایستادگی و افزایش تولید، بهره‌وری از امکانات و توسعه صنعت، تقویت می‌شود.

تصاویر مربوط به استقبال مردم بوشهر از رییس جمهور می باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ، به دست نخبگان و اندیشمندان بوشهری باید انجام شود، تصریح کرد: امروز صنعت گردشگری، صنعتی بسیار پردرآمد است به طوری که در کشورهای همسایه ارزآوری بسیاری از آن حاصل می‌شود و اگر ایران نیز بتواند ظرفیت جذب گردشگری خود را به ۴۰ تا ۵۰ میلیون نفر در سال افزایش دهد، علاوه بر ارزآوری تعداد زیادی شغل ایجاد خواهد شد.

دکتر روحانی گفت: برای تجارت خارجی و برای جذب گردشگر باید با دنیا و کشورهای همسایه رابطه خوبی داشته باشیم، نمی‌توان کشورهای همسایه را به عنوان مقصد صادراتی انتخاب کرد، اما با آنها در حال نزاع بود، نمی‌توان از فناوری‌های روز دنیا استفاده کرد، اما در حالت مخاصمه با کشورهای دنیا بود.

image (4)

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: خوشبختانه دولت گام‌های بلندی برای توسعه استان نظیر توسعه بندر بوشهر و اتصال راه‌های استان برداشته است و امیدواریم با نهایی شدن طرح اتصال بوشهر به شیراز از طریق راه‌آهن در آینده این استان به جایگاه ارزشمند خود دست یابد.

رییس جمهوری همچنین به جایگاه نیروی انسانی توانمند و متخصص در کشور و ضرورت شکوفا کردن استعدادهای جوانان این مرز و بوم اشاره کرد و گفت: فرهنگ مقاومت و ایستادگی در برابر استعمارگران که از دیرباز در استان مشهود بوده امروز هم باید تقویت شود.

دکتر روحانی اظهار داشت: ما در منطقه نخستین کشور دارای نیروگاه اتمی هستیم که با فعال شدن دو واحد نیروگاهی دیگر، استفاده صلح‌آمیز از فناوری هسته‌ای، توسعه خواهد یافت.

image (5)

رییس جمهوری با اشاره به افزایش تولید برق هسته‌ای به میزان ۳ هزار مگاوات گفت: این اتفاق برای استان بوشهر مهم است، زیرا ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای به دنبال خود فناوری‌های نوین علمی را به ارمغان می‌آورد و منجر به توسعه استان بوشهر خواهد شد.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه در بخش‌های مختلف فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای، باید گام‌های بلندتری برداریم، تصریح کرد: ایران بخاطر توطئه دیگران هزینه بیشتری برای استفاده از این فناوری پرداخته و باید از مزایای آن بیشتر بهره‌مند شود و باید ایران در آینده کشوری نیروگاه‌ساز شود.

رییس جمهوری با تأکید بر ضرورت افزایش بهره‌وری از منابع آب و خاک کشور، خواستار استفاده بیشتر از علم، دانش، فناوری و سرمایه در این عرصه شد.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: در زمینه شیلات و صنایع کشتی‌سازی باید به فناوری‌های روز و مدرن مجهز شویم و دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی این استان باید با شناخت مسایل، مشکلات و اولویت‌ها در مسیر حل آنها گام بردارند.

image (3)

رییس جمهوری لزوم تحول در نوع آموزش مراکز علمی کشور با هدف فتح بازارهای دنیا و منطقه را یادآور شد و گفت: در صورت تحول در چرخه آموزشی کشور به منظور ارتباط بیشتر بازار، صنعت و علم می‌توان، بیش از پیش به توسعه‌یافتگی دست یافت.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: حفظ آثار گذشته تنها در نگهداری از ساختمان و ابنیه‌های تاریخی نیست، بلکه باید میراث فرهنگی کشور را که در قلب‌ها و مغزهاست از نسلی به نسل دیگر منتقل کرد که مصداق بارز آن در نحوه، سبک و شعر عزاداری‌های امام حسین(ع) در بوشهر است که باید از آن حفاظت و صیانت کرد.

دکتر روحانی ضمن قدردانی از همه زحمت‌کشان و مهندسان ایرانی حاضر در پارس جنوبی، نیروگاه اتمی، بندر بوشهر و کسانی که در ساخت راه‌ها کار می‌کنند، اظهار داشت: دولت نیز در حد توان تمام مساعی خود را برای توسعه استان بکار خواهد گرفت.

image (9)

رییس جمهوری همچنین بار دیگر از مردم میهمان‌نواز و خونگرم استان بوشهر که در دو روز گذشته برای استقبال از وی در فرودگاه، خیابان و ورزشگاه حضور داشتند، قدردانی کرد.

دکتر روحانی افزود: وزرا و معاونین در روزهای گذشته به شهرستان‌های استان سفر کرده‌اند و مطالبات مردم را شنیده‌اند. گزارش‌‌ها را مطالعه و مطالبات آنان را دنبال و پیگیری خواهم کرد.

پیش از سخنان دکتر روحانی، امام جمعه، استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، نظرات و دیدگاه‌های خود را در خصوص مسایل استان مطرح کردند.

مطالب بیشتر؛

  • گرانترین شهر جهان صدای گیلان - واحد اطلاعات موسسه اکونومیست اعلام کرد سنگاپور همانند سال گذشته همچنان گران ترین شهر جهان محسوب می شود.
  • شیر‌مادربهترین ماده غذایی برای تغذیه کودک ساعت اول تولد نوزاد، ساعتی استثنایی است و در بررسی محققان از تاثیر زمان اولین تغذیه با شیر مادر بر مرگ و میر نوزادان معلوم شده که اگر نوزادان تغذیه با شیر مادر را در ساعت اول تولد شروع کنند مرگ و میر آن‌ها کمتر […]
  • «جاذبه‌های گردشگری مازندران» صدای گیلان - مازندران با بهره مندی از دامنه ها و پارکهای جنگلی و کوهسانی، قله دماوند، ساحل زیبا و رویایی، آبشارهای چشم نواز، غارهای افسانه ای و چشمه های آب گرم معدنی، نگین پُرنقش و نگار گردشگری ایران زمین به شمار می […]
  • آمادگي کامل براي افتتاح و اجراي سد لاسک وجود دارد فرماندار شفت با اشاره به اينکه پروژه سد لاسک يکي از حياتي ترين و مهمترين پروژه هاي استان است گفت؛ همه افکار عمومي منطقه منتظر عملياتي شدن و اجراي این پروژه هستند.
  • افزايش ۷۲ درصدي درآمد گمركات گيلان عمده كالاهاي وارد شده به گمركات گيلان شامل آهن آلات و ماشين آلات صنعتي ، لوازم برقي و قطعات آن چوب و تخته، گندم و جو و ساير محصولات شيميايي مي باشد.

کلیدواژه ها:


عناوین ویژه