زمان بارگزاری این صفحه: 8:50 PM UTC

ایران در دو سال آینده موفقیت‌های جدیدی در زمینه هوا فضا به دست می آورد/ تصاویر

رییس جمهوری امروز از نمایشگاه دستاوردهای فضایی کشور شامل سامانه‌های ماهواره‌، فضانوردی،‌رانشگرهای فضایی، مکانیک، مواد و انرژی و سامانه‌های حمل و نقل فضایی بازدید کرد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

– در این نمایشگاه نمونه‌ محموله‌های بازگشتی از فضا از پروازهای قبلی و «ماکاپ» فضاپیمای سرنشین‌دار به نمایش گذاشته شده است.

– جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۳۸۵ تا سال ۱۳۹۲، ۸ کاوشگر به فضا ارسال کرده است و قرار است در سال آینده فضاپیمای سرنشین‌دار به مدار زمین پرتاب شود.

– وزارتخانه‌های مرتبط و دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌های کشور، تازه‌ترین دستاوردهای خود را به نمایش گذاشتند.

– جمهوری اسلامی ایران بعد از روسیه، آمریکا و چین، چهارمین کشوری است که به طور مستقل سفینه حامل فضانورد به مدار زمین پرتاب می‌کند.

رییس جمهوری: دولت با همه توان از بخش‌های تحقیقاتی، علمی و صنعتی در زمینه هوافضا حمایت می‌کند/ ایران در دو سال آینده موفقیت‌های جدیدی در زمینه هوا فضا به دست می آورد.

image (16)

رییس جمهوری در جریان بازدید از نمایشگاه تازه ترین دستاوردهای فضایی ایران اسلامی، تصریح کرد: دولت یازدهم برای تحقیقات فضایی و برنامه‌های کاربردی ماهواره‌ها و فضاپیماها اهمیت ویژه‌ای قایل است و با همه توان از بخش‌های تحقیقاتی، علمی و صنعتی در این زمینه حمایت خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی گفت: یکی از بخش‌هایی که دانشمندان جمهوری اسلامی ایران در سال‌های گذشته حضور فعال داشته و دستاوردهای خوبی داشته‌اند در زمینه هوا فضا و تسلط بر فضا و استفاده از ماهواره‌ها برای کاربردهای مورد نیاز کشور بوده و گام‌های خوبی تاکنون برداشته شده است.

رییس جمهوری با بیان اینکه در دولت یازدهم سه پرتاب جدید در عرصه هوا فضا داشته‌ایم، اظهار داشت: با پرتاب اخیر ماهواره فجر که بسیار موفقیت‌آمیز بود، ایران وارد مرحله جدیدی شده است.

image (14)

دکتر روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران جزو معدود کشورهایی است که در زمینه فضا به چرخه فعالیت در همه عرصه‌ها دست پیدا کرده است، گفت: در این نمایشگاه از برنامه‌های بخش‌های مختلف در سال‌های گذشته و برنامه‌های سال‌های ۹۴ و ۹۵ و بلندمدت این عرصه بازدید کردم.

رییس جمهوری اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در دو سال آینده موفقیت‌های جدیدی در زمینه هوا – فضا به دست خواهد آورد و با توجه به تحولات ساختاری در دولت، سرعت کار ما برای دستیابی به مراحل بعدی سریع‌تر خواهد شد.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه