زمان بارگزاری این صفحه: 5:04 PM UTC

این 9بانو و «انجمن احسان» انزلی

انجمن مردم نهاد ‘حمایت از کودکان احسان’ انزلی هفت سال است می کوشد دانش آموزان مستعد اما گرفتار کمبودهای مالی را شناسایی و حمایت کند.

  پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

کسی باید باشد که در دل مستعدترین زمین بذری بیفشاند تا زمین سلامش را با گلی پاسخ دهد : ‘ اگر نبودی استعدادم هرز می رفت.’

انجمن مردم نهاد ‘حمایت از کودکان احسان’ انزلی هفت سال است می کوشد دانش آموزان مستعد اما گرفتار کمبودهای مالی را شناسایی و حمایت کند.

مدیرعامل انجمن حمایت از کودکان احسان در حاشیه همایش سالانه این انجمن به ایرنا گفت : این کوشش گروهی که از سال 1386 آغاز شده است ، یک هدف دارد اینکه بچه ها سرمایه های اجتماعی فردای ما بدلیل مسائلی اقتصادی کمبودهای فرهنگی از تحصیل بازنمانند.

‘ربابه جاهد‘ اظهار کرد : به هر حال به عنوان سازمان مردم نهاد که صرفا از محل حمایت مردمی شهروندانی که در طی این سالها همراه و همپای انجمن بوده اند برخورداریم ، ناگزیریم برغم میل باطنی در حمایت از بچه ها اولویت تعیین کنیم.

وی مبنای اولویت را استعداد و سطح تحصیلی دانش آموزان عنوان و تصریح کرد : احسان کودکانی را می پذیرد که از سطح نمرات خوبی برخوردار باشند.

جاهد افزود : دانش آموزان علاوه بر کمکهای مالی کمکهای غیر نقدی نظیر پوشاک و سبد کالای خانواده هم دریافت می کنند.

مدیر عامل انجمن احسان افزود : انجمن با مدارس بچه های تحت حمایت ، ارتباط دارد ، وضعیت درسی و پیشرفت بچه ها پیگیری می شود و در صورت لزوم برایشان دوره های درسی تقویتی می گذاریم .

وی افزود : امروز خوشحالیم که بگوییم دو عزیز از فرزندان خانواده احسان در دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

81505151-6273512

*بلبل پربسته زکنج قفس در آ

‘فریده بیگلری’،’ زهرا معرفتخواه’،’فاطمه سلطان آبادی’، ‘شمسی سیلابی’،’مینا صامت’، ‘ربابه جاهد’،’فرخنده روحی’، ‘شایسته روحی’ و ‘نرگس رشیدیان’ ، 9 بانوی عضو هیئت مدیره انجمن احسان هستند که سالهای طولانی نه فقط در شغل اجتماعی اش که اغلب در آموزش و پرورش یا گروه درمانی ، افراد موفقی بودند که خود در مقام بانوان خانواده کارنامه درخشانی داشته اند و همین توان به اثبات رسیده سبب می شود که احسان حامیانی واقعی در دل مردم داشته باشد که با اطمینان قلبی ، از این جمع حمایتی دو چندان کنند.

مدیرعامل این انجمن گفت : این انجمن به دلیل نداشتن فضای مستقل هرساله مجبور به جابجایی است از سویی دلمان نمی خواهد از پولهایی که به نیت کمک به بچه ها اهدا می شود ، ملکی خریداری کنیم ولی چون این ساختمان محل مراجعه خانواده های تحت پوشش و تشکیل کلاسهای تقویتی بچه هاست ، داشتن ملک ضرورتی انکار ناپذیر است.

وی گفت : از مسئولان می خواهیم با توجه به منابعی که برای این امور در دست دارند ، به انجمن احسان کمک کنند که البته این نه هزینه بلکه سرمایه گذاری از سوی ایشان برای آینده است.

جشن سالانه احسان مثل همیشه حال و هوایی خوش و بی ریا داشت و مزین به هنرنمایی اهالی حرفه ای موسیقی بود اما شاید اوج جشن هنرنمایی دخترک خردسال و شیرینی به نام ‘ستایش ‘ بود که سه تار نوازی کرد و برای دوستان همسالش که به هر دلیل دچار مشکلاتی شده اند خواند : « بلبل پر بسته زکنج قفس درآ»

حال و هوای خوب اهالی سرزمین نیکی ها بهتر شد وقتی ‘یاسر نیک قربان’،’عمران آسایش’،’علیرضا افسرده’،’امیر محمد رجبی’، ‘حدیثه مویدی’، ‘سارا قلی پور’ و ‘زینت امانی‘ به عنوان دانش آموزان برجسته در مقاطع مختلف ابتدایی ، متوسطه دوره اول و دوم معرفی ، تقدیر و تحسین شدند.

1958478_667269339975520_1579416940_n-359x450

بی شک نهادهای مردمی مکملی با ارزش در کنار سازمانهای دولتی هستند که وظیفه خدمات اجتماعی را برعهده دارند چرا که اینان به حکم دل و منطق ضرورتی را احساس کرده و فارغ از وظیفه سازمانی گام بر می دارند لذا این ظرفیتهای سودمند اجتماعی باید بیش از پیش جدی گرفته شوند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه