زمان بارگزاری این صفحه: 4:25 PM UTC

بارش برف در گیلان و نیمی از استانهای کشور.

صدای گیلان – رئيس مرکز اطلاعات و کنترل ترافيک پليس راهور ناجا از بارش برف و باران در 13 استان کشور خبرداد و از رانندگان خواست با توجه به لغزندگي اکثر جاده هاي كشور ضمن رعايت سرعت مطمئنه با فاصله طولي مناسب نسبت به خودرو جلويي تردد كنند.

به گزارش پایگاه خبری صدای گیلان ،سرهنگ محمدحسين حميدي در گفت و گو با  پايگاه خبري پليس اظهارداشت:در استان هاي خراسان رضوي، گلستان، همدان، گيلان، قزوين، کرمان (محور کرمان – سيرجان)، خراسان جنوبي (محور فردوس – بيرجند)، خراسان شمالي (محور اسفراين- سبزوار) و سمنان ( محور ميامي – سبزوار) بارش باران گزارش شده است.

وي همچنين به بارش برف در استانهاي زنجان، آذربايجان شرقي (اکثر محورها)، آذربايجان غربي ( محور تکاب – شاهين دژ)، کرمان ( محور کرمان- سيرجان)، مازندران (محورهاي لاريجان،امام زاده هاشم،گدوک و نارنجستان )، قزوين(گردنه کوهين و گردنه آوج )، گيلان ( محورهاي لاهيجان، تالش، اسالم – خلخال، گردنه حيران و آستارا ) و همدان (گردنه اسد آباد)، خراسان رضوي( محور مشهد – قوچان) اشاره کرد.

رئيس مرکز اطلاعات و کنترل ترافيک پليس راهور ناجا خاطرنشان کرد: ساير محورهاي مواصلاتي کشور از جوي آرام و ترافيکي روان برخوردار مي باشند.

وي از انسداد محورهاي “شمشک به ديزدين” و “پونل – خلخال” به علت بارش برف و خطر ريزش بهمن مسدود شد خبرداد و گفت: همچنين لاين شمال به جنوب آزاد راه تهران شمال يعني محدوده چالوس به سمت مرزن آباد به علت ريزش کوه از روز گذشته مسدود شده است.

اين مقام انتظامي با اشاره به بروز تصادف در برخي محورهاي مواصلاتي، از رانندگان خواست در اين ايام که فصل بارندگي است، با رعايت سرعت مطمئنه( سرعتي که در صورت بروز حادثه، وسيله نقليه را کنترل کنند)،فاصله طولي، توجه کامل به جلو، رفع نقص فني و سيستم تهويه خودرو، به همراه داشتن تجهيزات ايمني زمستاني از بروز سوانح رانندگي جلوگيري کنند.

حميدي با اشاره به بارش باران و برف در روزهاي آينده در محورهاي مواصلاتي، از رانندگان خواست قبل از سفر، شرايط وضعيت جوي را از طريق تلفن88255555 و در شهر تهران تلفن 120 مطلع و يا براي اطلاع از وضعيت جاده اي به سايت راهور 120 مراجعه کنند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه