زمان بارگزاری این صفحه: 7:28 AM UTC

بارش بيش از يك مترو 20سانتيمتری برف در ارتفاعات گیلان

صدای گیلان – ارتفاع برف درمناطق كوهستاني قوشه لانه رودبار، ديلمان وآبي نام سياهكل به بيش از يك مترو 20سانتيمتر رسید.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

با كاهش دما و سرد شدن هوا، بارش برف كه ازدو روز قبل درگيلان آغاز شده بود تردد در نقاط كوهستاني را با كندي مواجه كرده است و تمام تلاش اكيپهاي راهداري براي بازنگه داري و ايمن‌سازي محورهاي برف‌گير بكار گرفته شده است.

مدیر کل راه وشهرسازی گیلان اعلام کرد؛ با شروع بارش برف به ويژه در مناطق كوهستاني و برف‌گير اكيپ راهداري با بكار گيري انواع ماشين آلات راهداري ونيروي انساني در سطح جاده مستقر شده تا ضمن بازنگهداري راهها و تردد روان وسايل نقليه نسبت به رفع مشكلات احتمالي مسافران اقدام نمايند.

شعبان علی خاوری افزود؛ هم اكنون ارتفاع برف درمناطق كوهستاني قوشه لانه رودبار، ديلمان وآبي نام سياهكل بيش از يك مترو20 سانتيمتر مي رسد، ودر محورهاي حشمت آباد، ويه–كليشم رودبار، اشكورات رودسر،ارتفاعات املش، ماسوله وارتفاعات رضوانشهر بيش از 60 سانتيمتر گزارش شده است.

این مسول در ادامه تصریح کرد؛ در محوراسالم به خلخال نيز به دليل شرايط سخت جوي همراه با كولاك، تلاش راهدارن براي بازنگه داري محور وياري رساندن به مسافران در راه مانده همچنان ادامه دارد.درگردنه حيران نيز بارش برف شدت بيشتري گرفته وارتفاع آن به 80 سانتيمتر مي رسد.درگردنه كوهين نيز باتوجه به حجم بارش ،كوهستاني بودن منطقه وعبور زياد وسايط نقليه، تردد به كندي وبا زنجير چرخ امكان پذير است.

خاوری در پایان خاطر نشان کرد؛ درحال حاضركليه راههاي مواصلاتي استان باز و با توجه به حجم زياد بارش برف در مناطق كوهستاني تردد در اين تقاط با زنجير چرخ امكانپذير است لذابه رانندگان توصيه مي شود، خودروهاي خود را به سوخت كافي، وسايل گرمازا و زنجير چرخ مجهز نمايند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه