زمان بارگزاری این صفحه: 1:43 AM UTC

بازديد استاندار گيلان از ناوشكن دماوند

استاندار گيلان عصر امروز(دیروز) از ناوشکن جمهوري اسلامي ايران دماوند بازديد کرد.

به گزارش صدای گیلان به نقل از روابط عمومی استانداري گيلان ، دکتر نجفي عصر امروز (دیروز) پس از شركت در شوراي تامين در منطقه چهارم دريايي بندرانزلي با حضور در صنايع دريايي شهيد تمجيدي وزارت دفاع از ناوشکن جمهوري اسلامي ايران دماوند که در آينده نزديک به ناوگان نيروي دريايي در شمال کشور ملحق مي‌شود بازديد کرد.
استاندار  در اين بازديد كه اعضاي شوراي تامين وي را همراهي مي كردند از مراحل پيشرفت دوره آزمايشي اين ناوشکن ديدن کرد.

استاندار گيلان در اين بازديد با اشاره به اينکه نيروي دريايي ارتش ايران درزمينه کشتي سازي و استفاده ازپهپاد و موشک بسيار پيشرفت کرده است گفت :کسب اين دستاوردها نشان از خوداتکايي وبه نوعي تبلور اقتصادمقاومتي در نيروهاي مسلح است که پس از پيروزي انقلاب اسلامي بدست آمد.

دکتر نجفي با اشاره به نامگذاري اين نيرو به نام نيروي دريايي راهبردي از طرف فرماندهي معظم کل قوا گفت : حضور نيروي دريايي در آبهاي بين المللي استقلال و عزت نيروهاي مسلح  کشور را نشان مي دهد.
وي با بيان اينكه بايد تلاش کنيم تا سهم جمهوري اسلامي ايران در توسعه تجارت دريايي را افزايش دهيم گفت : دراين زمينه از توانمنديهاي نيروي دريايي و صنايع دريايي شهيد تمجيدي ميتوانيم  به خوبي در ساخت و تعميرات كشتي هاي ايراني استفاده كنيم.
گفتني است ناوشکن  دماوند از لحاظ پدافند، برد،شعاع عملياتي و رادار و تسليحات و جنگ الکترونيک و سامانه هاي ارتباطي از ناوشكن جماران پيشرفته تر است.

استاندار گیلان jpg2762 jpg2763 jpg2764 jpg2765

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه