زمان بارگزاری این صفحه: 12:12 PM UTC

بازدید معاون وزیر کشور از منطقه حیران

معاون وزیر کشور از نزدیک در جریان ساخت و سازهای منطقه حیران قرار گرفت.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، به همراه هیاتی از نزدیک در جریان ساخت و سازهای انجام شده در منطقه حیران در غرب استان گیلان قرار گرفت.

 

سیروس شفقی فرماندار آستارا عصر یکشنبه در حاشیه این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت: هوشنگ خندان دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به همراه مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیر امور اراضی گیلان از منطقه حیران بازدید کردند.

 

وی افزود: در جریان این بازدید میدانی، موارد طرح شده در مورد حیران، توسط معاون وزیر کشور و کارشناسان حوزه های مربوطه مورد بررسی قرار گرفت.

 

وی اضافه کرد: پس از این بازدید نشستی نیز با موضوع بررسی آمار و اطلاعات ارائه شده پیرامون ساخت و سازهای منطقه حیران برگزار شد.

 

شفقی با بیان اینکه معاون عمرانی وزیر کشور بر اساس ماموریتی از سوی وزیر کشور به این منطقه سفر کرد، اظهار کرد: نتیجه این بازدید میدانی برای انجام بررسی های لازم و تکمیلی در اختیار وزیر کشور قرار خواهد گرفت.

 

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور عصر امروز (یکشنبه) پس از بازدید از منطقه حیران و برگزاری نشستی با حضور مسوولان استانی و شهرستانی ، آستارا را ترک کرد.

 

حیران ، دهستانی در ۳۰ کیلومتری آستارا با دو هزار و ۲۰۰ هکتار مساحت است که از این میزان، یک هزار و ۲۰۰ هکتار به مستثنیات اشخاص و یک هزار هکتار به منابع ملی تعلق دارد.

 

منطقه حیران از توابع شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان و همجوار با استان اردبیل است.

 

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری دستور ویژه ای برای پیگیری و برخورد قاطع با تخلفات گردنه حیران صادر کرده است.

 

کاظم پالیزدار مشاور معاون اول رییس جمهوری و مسوول دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی، معاونین وزیر جهاد کشاورزی و روسای سازمان های جنگل ها، مراتع و آبخیزداری و امور اراضی کشور، معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغی، معاون بنیاد مسکن کشور و مشاور وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت المال؛ نیمه مردادماه امسال در سفر دو روزه به گیلان، ضمن بازدید از منطقه حیران بندر آستارا، در نشست ستاد پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز استان حضور یافتند.

 

محمدعلی نجفی استاندار گیلان نیز پیش از این، از تشکیل کمیته ای ویژه به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و عضویت مدیران دستگاه های ذیربط اجرایی از جمله جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست، راه و شهرسازی و … برای مقابله با پدیده زمین خواری در گردنه حیران خبر داده بود.

 

مساحت استان گیلان ۱۴ هزار و ۷۱۱ کیلومتر است. از مجموع اراضی ملی گیلان؛ ۵۶۵ هزار هکتار اراضی جنگلی، ۲۴۵ هزار هکتار اراضی مرتعی و ۲۸۸ هزار هکتار اراضی ملی جلگه ای و ۱۱ هزار هکتار اراضی ساحلی مستحدث ( سواحلی که با پسروی دریا ایجاد می شود) است.

 

 

مطالب بیشتر؛

  • سرقت از ۶۰ زن با شگرد «عقد موقت» مرد جوانی که متهم است با شگرد «عقد موقت» اموال و طلاهای زنان بیوه را می ربود، دستگیر شد.
  • رضا بژکول؛ عارف و عقلانیت یکی از این چهره ها که برنامه انتخاباتی او با رفتار و گفتارش در عرصه های اجتماهی وعمومی هم خوانی داشته ودارد (یعنی آنچه را بیان می کند به معنی واقعی به آن پایبند است ) شخصیت دکترعارف […]
  • آقای رئیس، حق النّاس مناظره های ۸۸ چه شد؟ در مناظرات انتخاباتی سال ۸۸ مطالبی بیان شد که حداقل من یک نفر هنوز نفهمیدم آن مطالب واقعیت داشت یا نه؟ اگر واقع بود پس چرا افرادی که در مناظرات به ده ها جرم - اثبات نشده- متهم شدند، محاکمه نشدند؟ و اگر واقعیت نداشت چرا رئیس صداوسیما به آنها فرصت دفاع […]
  • کفش سفیر قطر عامل بحران در فرودگاه قاهره! صدای گیلان - مقام های امنیتی فرودگاه قاهره، از سفر سفیر قطر به خارطوم به دلیل خودداری وی از در آوردن کفشهایش در بخش بازرسی جلوگیری کردند.
  • قیمت زمین و ویلا در اطراف حیران/ جدول با توجه به ساخت‌وسازهای غیرمجاز در روستای ییلاقی حیران، قیمت ویلاها و زمین‌های ویلایی مجاز چند است؟


عناوین ویژه