زمان بارگزاری این صفحه: 9:50 PM UTC

بازدید معاون وزیر کشور از منطقه حیران

معاون وزیر کشور از نزدیک در جریان ساخت و سازهای منطقه حیران قرار گرفت.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، به همراه هیاتی از نزدیک در جریان ساخت و سازهای انجام شده در منطقه حیران در غرب استان گیلان قرار گرفت.

 

سیروس شفقی فرماندار آستارا عصر یکشنبه در حاشیه این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت: هوشنگ خندان دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به همراه مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیر امور اراضی گیلان از منطقه حیران بازدید کردند.

 

وی افزود: در جریان این بازدید میدانی، موارد طرح شده در مورد حیران، توسط معاون وزیر کشور و کارشناسان حوزه های مربوطه مورد بررسی قرار گرفت.

 

وی اضافه کرد: پس از این بازدید نشستی نیز با موضوع بررسی آمار و اطلاعات ارائه شده پیرامون ساخت و سازهای منطقه حیران برگزار شد.

 

شفقی با بیان اینکه معاون عمرانی وزیر کشور بر اساس ماموریتی از سوی وزیر کشور به این منطقه سفر کرد، اظهار کرد: نتیجه این بازدید میدانی برای انجام بررسی های لازم و تکمیلی در اختیار وزیر کشور قرار خواهد گرفت.

 

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور عصر امروز (یکشنبه) پس از بازدید از منطقه حیران و برگزاری نشستی با حضور مسوولان استانی و شهرستانی ، آستارا را ترک کرد.

 

حیران ، دهستانی در ۳۰ کیلومتری آستارا با دو هزار و ۲۰۰ هکتار مساحت است که از این میزان، یک هزار و ۲۰۰ هکتار به مستثنیات اشخاص و یک هزار هکتار به منابع ملی تعلق دارد.

 

منطقه حیران از توابع شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان و همجوار با استان اردبیل است.

 

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری دستور ویژه ای برای پیگیری و برخورد قاطع با تخلفات گردنه حیران صادر کرده است.

 

کاظم پالیزدار مشاور معاون اول رییس جمهوری و مسوول دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی، معاونین وزیر جهاد کشاورزی و روسای سازمان های جنگل ها، مراتع و آبخیزداری و امور اراضی کشور، معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغی، معاون بنیاد مسکن کشور و مشاور وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت المال؛ نیمه مردادماه امسال در سفر دو روزه به گیلان، ضمن بازدید از منطقه حیران بندر آستارا، در نشست ستاد پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز استان حضور یافتند.

 

محمدعلی نجفی استاندار گیلان نیز پیش از این، از تشکیل کمیته ای ویژه به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و عضویت مدیران دستگاه های ذیربط اجرایی از جمله جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست، راه و شهرسازی و … برای مقابله با پدیده زمین خواری در گردنه حیران خبر داده بود.

 

مساحت استان گیلان ۱۴ هزار و ۷۱۱ کیلومتر است. از مجموع اراضی ملی گیلان؛ ۵۶۵ هزار هکتار اراضی جنگلی، ۲۴۵ هزار هکتار اراضی مرتعی و ۲۸۸ هزار هکتار اراضی ملی جلگه ای و ۱۱ هزار هکتار اراضی ساحلی مستحدث ( سواحلی که با پسروی دریا ایجاد می شود) است.

 

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه