زمان بارگزاری این صفحه: 12:09 PM UTC

بازدید وزیر بهداشت از برخی بیمارستانها و مراکزآموزسی رشت/ تصاویر

وزیر بهداشت و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی گیلان صبح امروز به صورت سرزده ازتنها مرکز اعصاب و روان استان گیلان بازدید به عمل آوردند .

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان خصوصی قائم رشت

بدنبال بازدید های وزیر بهداشت از بیمارستانها و مراکز درمانی ، دکتر هاشمی وارد بیمارستان خصوصی قائم رشت شد.

در این برنامه، دکتر هاشمی وزیر بهداشت و هیئت همراه از بخشهای مختلف این بیمارستان بازدید کردند.

بیمارستان 200تختخوابی بین المللی قائم(عج) با هدف ارائه خدمات ویژه بهداشتی و درمانی جهت شهروندان داخل کشور و بیماران خارجی با زیربنای حدود بیست هزار متر مربع و در 5 طبقه احداث شده است و دارای بخش های تخصصی و فوق تخصصی و همچنین سوئیت های VIP مخصوص توریست های درمانی می باشد . این بیمارستان مجهز به سایت هلیکوپتر و همچنین کلیه تجهیزات تشخیصی و درمانی روز دنیا می باشد.

 

بازدید سرزده وزیر بهداشت از تنها مرکز اعصاب و روان گیلان

وزیر بهداشت و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی گیلان صبح امروز به صورت سرزده ازتنها مرکز اعصاب و روان استان گیلان بازدید به عمل آوردند .

در این بازدید وزیر بهداشت ضمن بازدید از بخشها و واحدهای مختلف این بیمارستان طی گفتگویی با مسئولین این مرکز آموزشی درمانی از مشکلات و مسائل مربوط به این مرکز جویا شد.

 

مرکزآموزشی درمانی قلب حشمت رشت میزبان وزیر بهداشت

وزیر بهداشت در ادامه بازدید از مراکز درمانی رشت، از مرکزآموزشی درمانی قلب دکترحشمت رشت بازدید کرد.

وزیر بهداشت و هیئت همراه ضمن بازدید از بخش اورژانس، درمانگاههای تخصصی و سایر بخشها با بیماران و همراهان به گفتگو پرداخت.

در این بازدید، پرستاران در دیدار با وزیر بهداشت اشک شوق ریختند و از تلاش و پیگیریهای دکتر هاشمی در جهت ارتقا حوزه بهداشت و درمان کشور تقدیر و تشکر کردند.

در پایان پرسنل کادر پرستاری با بیان انتظارات خود، خواستار ارتقا مرکز آموزشی درمانی حشمت شدند.

گفتنی است: عملیات احداث ساختمان این مرکز در سال 1348 و با زیربنای 7745 متربه پایان رسید. این بیمارستان بعد از انقلاب اسلامی در سال 1385 به سازمان منطقه ای بهداری و بهزیستی گیلان پیوست .

در تاریخ 1363 بیمارستان دکتر حشمت به بیمارستان قلب دکتر حشمت تغییر نام پیدا نمود که بنیانگذار آن استاد دکتر انوش برزیگر بوده است و در حال حاضر این بیمارستان با داشتن امکانات و تجهیزات مدرن از لحاظ ارائه خدمات سلامت به نحو مطلوب به بیماران این استان و استانهای همجوار (اردبیل ، زنجان ، قزوین ، مازندران ) را تحت پوشش قرار می دهد.

 

این مرکز دانشگاهی دارای 180 تخت مصوب و 140 تخت فعال و مجهز به بخشهای CCU – ICU-OH POST ANGIO ، اورژانس ، قلب کودکان ، جراحی قلب ، قلب زنان و قلب مردان می باشد. بخش های پاراکلینیکی شامل آزمایشگاه و بانک خون ، رادیولوژی و اکو کاردیو گرافی ، اکوکاردیو گرافی مری ، تست ورزش ، هولتر مونیتورینگ ریتم و فشار ، کاتتریسم آنژیو گرافی و آنژیوپلاستی و نصب پیس میکر قلب می باشد.

 

وجه مسئولین به تنها مرکز سانتر تروما ی گیلان

وزیر بهداشت طی بازدید از مرکز دانشگاهی پورسینا خواستار توجه بیش از پیش مسئولین به مرکز دانشگاهی پورسینا به عنوان تنها سانتر ترومای استان گیلان شد.

وزیر بهداشت و جمعی ازمسئولین دانشگاه علوم پزشکی گیلان صبح امروز از مرکز آموزشی درمانی پورسینای رشت بازدید کردند.

بخشهای مختلف این مرکز دانشگاهی از جمله ؛ اورژانس ، جراحی اعصاب ، درمانگاه و بخشهای بازسازی شده توسط موسسه خیریه امید، مورد بازدید قرار گرفت .
دکتر هاشمی با توجه به ساختار قدیمی مرکز آموزشی درمانی پورسینای رشت و این که این مرکز تنها سانتر ترومای استان گیلان می باشد ،خواستار توجه بیش از پیش از سوی مسئولین دانشگاه شد.

در این برنامه وزیر بهداشت همچنین ضمن بازدید از بخش رادیولوژی اورژانس پورسینا و با مشاهده فرسوده بودن تجهیزات این بخش اظهار کرد: کاش مسئولینی که مدعی هستند که سهم بودجه وزارت بهداشت صرف چه جاهایی می شود اینجا حضور داشتند و از نزدیک شاهد این کمبودها و مشکلات بودند.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه