زمان بارگزاری این صفحه: 11:05 PM UTC

بازدید وزیر بهداشت بیمارستان شهید بهشتی انزلی/ تصاویر

صدای گیلان – وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی شامگاه یکشنبه ضمن دیدار از بخشهای بیمارستان شهید بهشتی انزلی از بیماران این مرکز درمانی عیادت کرد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی شامگاه یکشنبه ضمن دیدار از بخشهای بیمارستان شهید بهشتی انزلی از بیماران این مرکز درمانی عیادت کرد.

بازدید وزیر بهداشت بیمارستان شهید بهشتی انزلی/ تصاویر

به گزارش شفا آنلاین،سید حسن قاضی زاده هاشمی در این دیدار صمیمی از احوال بیماران و چگونگی رسیدگی به آنها جویا شد و

بیماران و همراهان بیمار و کارکنان بیمارستان نیز ضمن ابراز رضایت از وضعیت درمانی از اقدامات وزیر بهداشت دولت تدبیر و امید ابراز قدردانی کردند.

سید حسن قاضی زاده هاشمی در بازدید از این مرکز درمانی گفت: بیمارستان شهید بهشتی انزلی از بیمارستانهای خوب گیلان است و تا کنون چهار میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار به این بیمارستان اختصاص یافته است.

رییس بیمارستان شهید بهشتی انزلی نیز در سخنانی با قدردانی از اجرای طرح تحول نظام سلامت، این طرح را موجب ارتقاء وضعیت بیمارستان و کارکنان عنوان کرد.

دکتر کامبیز تنهایی اظهار کرد : بیمارستان انزلی یارانه بگیر نیست و از کل درآمدهای وصولی این بیمارستان 82 درصد آن به بیمارستان بازگردانده شده و هشت درصد نیز مربوط به تملک دارایی است .

وی ضریب اشغال تخت این بیمارستان را به طور متوسط 60 درصد عنوان و خاطرنشان کرد : بیمارستان شهید بهشتی دارای تمامی بخشها اعم از ارتوپدی ، زنان ، جراحی مغز و اعصاب به استثنای جراحی قلب است .

بازدید وزیر بهداشت بیمارستان شهید بهشتی انزلی/ تصاویر

وی افزود : بیمارستان از 70 پزشک متخصص ، چهار پزشک فوق تخصص ، حدود 12 پزشک عمومی و حدود 187 پرستار برخورد دار است .

دکتر تنهایی که امسال بعنوان رییس بیمارستان نمونه استان نیز شناخته شد، اظهارداشت: امسال حدود 10 میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح و ساخت و ساز و تجهیز بیمارستان ( هتلینگ) هزینه شد .

وی در ادامه با اشاره به این که بیمارستان از نظر درآمد و هزینه ها خودگردان است، متذکر شد: طرح ارتقای سلامت موجب ارتقای خدمات رسانی بیمارستان شده و پرداختی ها به کارکنان نیز به روز شده است .

وی با اشاره به اجرای کارهای زیربنایی در این بیمارستان از خرید دستگاه اکو و سونوگرافی جدید خبر داد و افزود : دستگاه سی تی اسکن ، فشار خون و مونیتورهای سی سی یو و اورژانس را سال اینده عوض می کنیم.

رییس بیمارستان شهید بهشتی انزلی تصریح کرد : بخش دیالیز بیمارستان نیز فعالیت خوبی دارد و 80 بیمار دیالیزی داریم که ماهی یکهزار و 200 جلسه دیالیز دارند و حتی مسافران را پذیرش می کنند.

وی در ادامه به بهسازی زایشگاه با صرف 200 میلیون تومان هزینه اشاره و خاطرنشان کرد : بهسازی بخشهای اطفال ، جراحی مردان زنان و سی سی یو را نیز به زودی انجام خواهیم داد.

دکتر تنهایی اضافه کرد : در یک ماه 10 هزار مراجعه سرپایی و یکهزار و 800 بستری داریم و به عنوان بیمارستان آموزشی به 50دانشجو آموزش می دهیم .

بیمارستان شهید بهشتی انزلی از سال 82 شروع به فعالیت کرده و با 140 تخت فعال بعنوان بیمارستان مرکز بلوک غرب علاوه بر بیماران شهرستان به غرب استان خدمات درمانی ارائه می دهد .

وزیر بهداشت همچنین پس از بازدید از بیمارستان شهید بهشتی انزلی از بخشهای مختلف واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان واقع در انزلی که از سال 1387 شروع به کار کرده و اکنون دارای 367 دانشجوی رشته پزشکی و دندانپزشکی است دیدن کرد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه