زمان بارگزاری این صفحه: 10:48 AM UTC

بازگرداندن کرکس بی حال به طبیعت در فومن+عکس

صدای گیلان – یک قطعه کرکس که توسط یکی از دوستداران محیط زیست و حیات وحش تحویل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فومن شده بود ، به طبیعت بازگردانده شد .

به گزارش صدای گیلان به نقل از روابط عمومی اداره  محیط زیست گیلان ، یک قطعه کرکس که توسط یکی از دوستداران محیط زیست و حیات وحش تحویل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فومن شده بود ، به طبیعت بازگردانده شد .

علی اصغر روشنی ، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فومن با اعلام این خبر افزود این پرنده حمایت شده که به گفته دامپزشک دچار مسمومیت و بی حالی بود در حوالی منزل در روستای امامزاده تقی شهرستان  فومن پیدا شده و توسط آقای اسماعیل آروین دوستدار حیات وحش به دامپزشکی برده  و کارهای درمانی و احیاء آن به انجام رسید .

این پرنده در خطر انقراض پس از درمان کامل و انجام حلقه گذاری در ارتفاعات ماسوله رها سازی گردید .

کرکس یا لاشخور از پرندگان حمایت شده و در خطر  انقراض است که از لاشه حیوانات تغذیه می کند و به همین خاطر در جلوگیری از گندیدگی و عفونت زایی مردارها در چرخه طبیعت بسیار سودمند است .

این پرنده منقاری قوی و بالهایی بزرگ و پهن دارد . در مناطق کوهستانی و دشتهای دورافتاده زندگی می کند و دراز عمر می باشد . اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان از آقای اسماعیل آروین و همه کسانی که با مهربانی و دلسوزی با حیات وحش رفتار می کنند صمیمانه سپاسگزاری می کند .

ازاد سازی کرکس بی حال پس از درمان در طبعیت فومن

ازاد سازی کرکس بی حال پس از درمان در طبعیت فومن

3 333 111111 mail

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه