زمان بارگزاری این صفحه: 12:51 AM UTC

بانک‌ها «ربا‌خواری رسمی» می کنند، حکم این بانک‌ها «از زنای با محارم هم بدتر است»

دبیر شورای نگهبان گفته است؛ بی‌نظمی و بی‌قانونی و ارتشا در برخی از دستگاه‌های اداری و قضایی بیداد می‌کند و رباخواری به‌شدت شایع شده است. برخی از بانک‌ها رسماً ربا می‌دهند. در بازار رسماً ربا می‌خورند، ربایی که حکم آن از زنای با محارم هم بدتر است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

آیت الله جنتی از اینکه «گناهان متعددی» گریبان جامعه امروز ایران را گرفته اظهار تاسف کرده و افزوده «رباخواری» به شدت در کشور شایع شده، بانک‌ها «ربا‌خواری رسمی» می کنند که حکم این بانک‌ها «از زنای با محارم هم بدتر است.» دبیر شورای نگهبان در سخنان خود از کسانی که می‌خواهند با دولت «مستکبر» آمریکا رابطه دوستانه برقرار کنند نیز انتقاد کرده است.

 

آیت‌الله احمد جنتی در بخشی از سخنانش در جمع کارکنان شورای نگهبان با اشاره به “همه بدبختی‌های ما ناشی از گناه است” تأکید کرد: عامل بیگانگی ما از خداوند متعال و دور شدن از حقایق عالم به شهادت قرآن چیزی جز نافرمانی از دستورات خداوند متعال نیست. هر بلایی که بر سر ما می‌آید از گناهان است. گناه دارای اثر وضعی است. مگر در دعای کمیل نمی‌خوانیم؛ «خدایا، گناهانی را که باعث می‌شود آدم رسوا و بی‌آبرو شود»، بیامرز، یا «خداوندا، گناهی را که موجب نزول نقمات و عذاب‌های گوناگون است، ببخش!». وی افزود: ما چرا نباید باور کنیم خشکسالی‌ها، عدم نزول برکات و قحطی ناشی از گناهان است. طبق فرازهای ابتدایی دعای کمیل، گناه باعث می‌شود دعای ما حبس شده و مستجاب نشود. گناه باعث می‌شود بلا بر انسان نازل شود.

 

دبیر شورای نگهبان یادآور شد: البته اینها بخشی از اثرات گناهان است که بیشتر ناظر به این دنیاست. بدبختی ما بیشتر معطوف به عالم آخرت است. مطابق آیات قرآن خداوند در روز قیامت بندگان را از قبور بیرون می‌آورد و صورت مثالی گناهان را به او در قالب عذاب نشان می‌دهد. آیت‌الله جنتی با بیان اینکه بهترین اعمال از دیدگاه پیامبر اسلام(ص) ترک محرمات الهی است، اظهار داشت: متأسفانه گناهان متعددی گریبان جامعه امروز ما را گرفته است. در زمینه مسائل اجتماعی، وضع ما خیلی بد است. بی‌نظمی و بی‌قانونی و ارتشا در برخی از دستگاه‌های اداری و قضایی بیداد می‌کند و رباخواری به‌شدت شایع شده است. برخی از بانک‌ها رسماً ربا می‌دهند. در بازار رسماً ربا می‌خورند، ربایی که حکم آن از زنای با محارم هم بدتر است، آیا این گناهان موجب قطع رحمت الهی و غضب او نمی‌شود؟

 

وی در بخش انتهایی سخنانش با اشاره به خطبه عید فطر مقام معظم رهبری، گفت: این مرد واقعاً استوانه و مایه قدرت اسلام است. شما مواضع ایشان در مقابل دولت آمریکا را شنیدید. من نمی‌دانم عده‌ای چطور بعد از بیانات ایشان هنوز دلشان می‌خواهد با دولت مستکبر آمریکا رابطه دوستانه برقرار بکنند؟ آن هم دولت مستکبری که وضعیت منطقه را با حمایت از تکفیری‌های جانی به جایی رسانده است که زنهای مسلمان توسط آنها اسیر می‌شوند و در بازار به‌عنوان برده به فروش می‌رسند، واقعاً چه دردی از این بالاتر که نوامیس مسلمین با این شرایط مواجه شود؟ دبیر شورای نگهبان در پایان ابراز امیدواری کرد که همه کسانی که به‌نوعی در شورای نگهبان مشغول فعالیت و همکاری هستند بتوانند در حفظ ارزش‌های اسلامی و الهی نظام مقدس جمهوری اسلامی موفق باشند و خداوند متعال بر توفیقات روزافزون آنها بیفزاید.(روابط عمومی شورای نگهبان)

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه