زمان بارگزاری این صفحه: 9:25 AM UTC

باید کاری کرد

رضا احمدی سراوانی در سرمقاله شماره نوزدهم مهرماه روزنامه خزر مطلبی با عنوان ‘ باید کاری کرد ‘ را با نگاهی به چالش های اجتماعی استان گیلان انتخاب کرده است .

به گزارش ایرنا ، در این مطلب آمده است : گیلان یکی از استانهایی است که مردم آن از سطح تحصیلات و فرهنگ بالایی برخوردارند و با این وجود، آمارهای بالای اعتیاد ، زور گیری ، نزاع و …در این استان با تعجب بسیاری همراه شده است .

در همین ارتباط اخیرا معاون اجتماعی و پیشگیری دادگستری گیلان پنج جرم نخست در این استان را اعتیاد ، ضرب و شتم ، توهین و تصادف ذکر کرد .

فرمانده نیروی انتظامی گیلان نیز از افزایش نزاع و زور گیری در استان طی شش ماه نخست امسال خبر می دهد ، هر چند رییس پلیس گیلان از افزایش نزاع و زور گیری با توجه به جایگاه فرهنگی مردم گیلان ابراز شگفتی می کند اما واقعیت این است که آمار های نگران کننده از شیوع برخی جرائم و ناهنجاری ها در گیلان باید هشداری برای پرهیز از خوشبینی هایی باشد که می توانند به ندیدن و بی توجهی به مسایل اجتماعی گیلان منجر شوند.

بنا بر این برای عبور از چالش های اجتماعی که گیلان با آنها روبروست، باید مسایل و مشکلات گیلان را مطرح کرد، به بحث گذاشت و به آگاه سازی جامعه پرداخت.

منبع: روزنامه خزر – نوزدهم مهرماه 1393

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه