زمان بارگزاری این صفحه: 3:30 PM UTC

برای اولین بار کشتی با کمربند زنان در ایران را راه اندازی شد

صدای گیلان – تارنمای رسمی اتحادیه جهانی کشتی در گزارشی از کشتی زنان در ایران نوشت: ایران برای اولین بار برنامه کشتی با کمربند زنان را راه اندازی کرد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

به گزارش تارنمای رسمی اتحادیه جهانی کشتی، رییس فدراسیون کشتی ایران از تمرین و رقابت زنان ایرانی در کشتی با کمربند زنان خبر داد.

برای اولین بار کشتی با کمربند زنان در ایران را راه اندازی شد

برنامه کشتی با کمربند اولین بار برای زنان ایرانی ارایه می شود.

رسول خادم خاطر نشان کرد که بدرالملوک کهرنگی به عنوان رییس بخش کشتی با کمربند زنان ایران معرفی می شود که تحت نظارت کمیته کشتی سنتی قرار می گیرد.

نناد لالوویچ رییس اتحادیه جهانی کشتی ضمن ابراز خشنودی از از همکاری با فدراسیون ایران در تلاش برای ایجاد فرصتهای کشتی برای زنان ایران، گفت: ما پیشرفت آنها را تحسین و از این پیشرفت جدید مشتاقانه حمایت می کنیم.

ایران گامهایی برای بهبود پذیرش زنان در ورزش کشتی برداشته است. هفته گذشته ایران میزبان جام جهانی کشتی فرنگی 2015 بود و برای اولین بار یک نماینده زن از اتحادیه جهانی کشتی را پذیرفت. رودیکا یاکسی در هر دو روز مسابقات شرکت کرد و کهرنگی و چندین شخصیت زن دیگر او را همراهی کردند.

جام جهانی کشتی فرنگی سال گذشته نیز شاهد پیشرفت کشتی زنان در ایران بود. کیکی کلی سرپرست تیم کشتی آمریکا اولین زنی بود که در سالن کشتی هفت تیر تهران قدم بر روی تشک کشتی گذاشت.

هنوز تاریخی برای اولین مسابقات کشتی با کمربند زنان تعیین نشده است. هرچند انتظار می رود تورنمنت این مسابقات اواخر سال جاری میلادی برگزار شود./ایرنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه