زمان بارگزاری این صفحه: 11:28 PM UTC

در تعیین شخصیت سال 2014؛ مردان هسته ای ایران چهارم جهان شدند

اعضای تیم مذاکره کننده ایران و کشورهای 1+5 در رای گیری آنلاین موسسه آمریکایی «کنترل سلاح» در میان 10 نامزدعنوان شخصیت سال 2014 با فاصله کمی از پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان چهارم شدند.

مردان هسته ای ایران

صدای گیلان / به گزارش خبرنگار ایرنا از موسسه «کنترل سلاح» یا (Arms Control)، این رای گیری فقط برای اعضای این موسسه که اغلب آمریکایی بودند امکان پذیر بود.

در این رای گیری آنلاین «الکساندر کمینت» سفیر استرالیا به سبب برنامه ریزی سومین کنفرانس بین المللی تاثیرات انسانی سلاح های هسته ای در هشتم ونهم دسامبر در وین که در آن 158 کشور در قالب هیات های دولتی گرد هم آمدند، اول شد.

«احمد اوزومجو» مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی (OPCW) و «زیرگرید کاگ» رییس هیات مشترک این سازمان و سازمان ملل که بر امحای سلاح های شیمیایی سوریه نظارت داشتند و «پاپ فرانسیس» به خاطر تجدید نظر در موضع کلیسای کاتولیک نسبت به مساله هسته ای به ترتیب دوم و سوم شدند.

مذاکره کنندگان ایران و کشورهای 1+5 که به سبب گفت گوهای فشرده برای رفع حساسیت ها نسبت به برنامه هسته ای ایران از سوی موسسه «کنترل سلاح» یا (Arms Control) نامزد عنوان شخصیت سال 2014 شده بودند، با فاصله کمی از «پاپ فرانسیس» چهارم شدند.

مردان هسته ای ایران

موسسه غیردولتی «کنترل سلاح» که مقر آن در واشنگتن است از سال 2007 تاکنون افراد و موسساتی را که در هدایت و اقدام برای حل مساله سلاح های هسته ای فعال بوده اند، نامزد عنوان شخصیت سال کرده است.

انتخاب شخصیت سال از سوی این موسسه از طریق رای گیری در سایت این موسسه انجام شد و مخاطبان تا روز چهارشنبه 17 دی برای انتخاب شخصیت سال فرصت داشتند. نتیجه این رای گیری امروز 19 دی اعلام شد.

علاوه بر اعضای تیم های مذاکره کننده سیاسی و کارشناسی ایران و کشورهای 1+5 که صدر فهرست نامزدهای این موسسه است، «احمد اوزومجو» مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی (OPCW) و «زیرگرید کاگ» رییس هیات مشترک این سازمان و سازمان ملل که بر امحای سلاح های شیمیایی سوریه نظارت داشتند هم نامزد عنوان شخصیت سال بودند.

اعضای تیم بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی که بازرسی های فشرده ای از تاسیسات هسته ای ایران داشتند تا بر نحوه اجرای برنامه اقدام مشترک ژنو نظارت کنند، «الکساندر کمینت» سفیر استرالیایی به سبب برنامه ریزی سومین کنفرانس بین المللی تاثیرات انسانی سلاح های هسته ای در هشتم ونهم دسامبر در وین که در آن 158 کشور در قالب هیات های دولتی گرد هم آمدند، سناتور «پاتریک لی» و سناتور «دایان فینس تین» آمریکایی، سازمان دیده بان حقوق بشر به سبب تحقیقات در مناطق بحرانی در زمینه نقض قوانین بین المللی در بکارگیری سلاح های شیمیایی، «پیت دکلرک»

سفیر هلند که کشورش هماهنگی و هدایت نشست جهانی امنیت هسته ای را در مارس سال 2014 به عهده داشت، «پاپ فرانسیس» به خاطر تجدید نظر در موضع کلیسای کاتولیک نسبت به مساله هسته ای، «سی. جی. چیورز» گزارشگر نیویورک تایمز به خاطر گزارش های تحقیقاتی و افشاگرانه خود نسبت به روش هایی که نیروهای امریکایی در خلع سلاح شیمیایی عراق به کار گرفته اند از دیگر نامزدهای شخصیت سال 2014 این موسسه آمریکایی هستند.ایرنا

مطالب بیشتر؛

  • برپايي نمايشگاه غداهاي محلي گيلان در دبیرستان یکان هدف رشت رشت - جمعی از دانش آموزان دبیرستانی رشت امروز به مناسبت هفته سلامت در دبیرستان یکان این شهر نمایشگاه غذاهای محلی برگزار کردند.
  • پیامک قطع یارانه؛ «شما مشمول دریافت یارانه نیستید» نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قرار باشد یارانه شهروندی قطع شود به اطلاع آنها رسیده می شود.
  • مسابقه رباتیک گیلان در انزلی برگزار شد صدای گیلان - 167 ربات ساز کودک و نوجوان گیلانی، رباتهای دست ساز فوتبالیست، آتش نشان ، جنگجو، حل ماز، تعقیب خط و خلاق خود را در مسابقه رباتیک در سالن ربیعی شهر انزلی شرکت دادند […]
  • سید محمد خاتمی از رهبر انقلاب عیادت می کند برخی چهره های سیاسی از خاتمی خواسته اند برای عیادت از رهبری به دیدار ایشان برود.به گزارش اعتدال، شنیده ها حاکی از آن است که مقدمات عیادت مهیا می شود. گفتنی است آخرین ملاقات خاتمی و آیت الله العظمی خامنه ای رهبر انقلاب به پیش از انتخابات ریاست جمهوری دهم بر می […]
  • راز سفر رسایی به فنلاند سایت تحلیلی "المانیتور" با انتشار گزارشی به توجه رسانه‌ها به سفر اخیر "حمید رسایی" نماینده مجلس به فنلاند اشاره کرده است. این سایت می‌نویسد که او یکی از سیاستمداران همسو با "دلواپسان" است و در حالی که بارها نگرانی خود را از مذاکرات هسته‌ای تیم ظریف با طرفین غربی بیان کرده است اخیراً به […]

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه