زمان بارگزاری این صفحه: 2:53 AM UTC

برای توسعه گیلان نیازمند یاری دولت هستیم

احمد رمضانپور نرگسی اظهار داشت؛ انتظار اصلاح طلبان گیلان، نگاه ویژه به مسائل اقتصادی و اعتبارات استانی است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

رئیس شورای ائتلاف اصلاح طلبان با اشاره به سفر رئیس جمهوری به گیلان گفت: انتظار می رفت این سفر با توجه به اینکه گیلان پنجمین استان از نظر میزان رأی به آقای روحانی بود زودتر انجام شود البته انتخاب زمان کنونی با توجه به شرایط کشاورزی بودن استان و شرایط آب و هوایی مناسب است.

 

احمد رمضانپور نرگسی در گفت وگو با ایران اظهار داشت: انتظار اصلاح طلبان گیلان، نگاه ویژه به مسائل اقتصادی و اعتبارات استانی است.

 

نماینده ادوار مجلس اضافه کرد: ما نمیخواهیم آقای روحانی در پایان سفر اعلام کند که ۱۰۰ یا ۲۰۰ پروژه برای استان تصویب کردیم، چراکه تجربه گذشته نشان میدهد این اتفاق در دولت گذشته افتاد اما هیچکدام به نتیجه نرسید بلکه انتظار این است که برنامه هایی تبیین شود که تا پایان کار همین دولت عملی شده و استان از آن بهر ه مند شود.

 

وی با اشاره به اینکه گیلان از نظر آمار در رده هشتم بیکاری قرار دارد اما در واقع سومین استان در این رد ه بندی هستیم، تأکید کرد: امروز در کشور صنایع «های تک » تشکیل شده است و در حال حاضر حدود ۵ استان دارای صنایع با فناوری بالا هستند , در صورتی که بتوان استان گیلان را در فهرست ویژه صنایع نوین قرار دهیم کاری بزرگ برای استان انجام شده و برای زدودن محرومیت و ایجاد اشتغال، نقش مهمی ایفا کرد ه ایم.

 

عضو مجمع توسعه گیلان اظهار داشت: استان در ۳ بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری جایگاه ویژ ه ای دارد و ظرفیت اقتصادی آن بالاست اما تا به امروز از این مزیت نتوانستیم بهر ه مند شویم، استاندار در این زمینه تلا شهای فراوانی انجام داده است اما نیازمند کمک دولت در این بخش هستیم چرا که در واقع اگر جنگل و دریا از گیلان گرفته شود محرومیت آن کاملاً نمایان خواهد شد.

 

وی با مهم خواندن بخشهای صنعتی، کشاورزی و گردشگری در استا نهای شمالی کشور یادآور شد: مسئولان باید برای هرمنطقه میزی تعیین کنند و در این بخشها کار کنند و هفتگی به رئیس جمهوری گزارش دهند تا توسعه پایدار عملاً اتفاق بیفتد.

 

رمضانپور نرگسی با اشاره به اینکه کشورهای حوزه دریای خزر از منابع نفتی این محدوده نهایت استفاده را می برند، تصریح کرد: سایت نفتی سردار جنگل در محدوده شرق گیلان و شهرستان رودسر قرار دارد و انتظار این است که این سایت نفتی در سفر هیأت دولت تعیین تکلیف شود، چراکه را ه اندازی آن برای تمام مردم گیلان فواید اقتصادی و اشتغالزایی دارد.

 

نماینده دور ه های پنجم و ششم مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد :پروژ ه هایی مانند را ه آهن و آزادراه از زمان دولت اصلاحات تا به امروز تکمیل نشده است انتظار داریم دولت در این سفر تمهیداتی بیندیشد تا پایان کار دولت یازدهم این پروژ ه ها که در اقتصاد استان میتواند نقش بسیار مهمی ایفا کند به بهر ه برداری کامل برسد و مردم

 

گیلان یادگاری ماندگار از این دولت هدیه گیرند.

وی با اشاره به وضع اسفبار تالاب ۲۰ هزار هکتاری گیلان گفت: این تالاب که ۱۸ هزار هکتار آن در منطقه صومعه سرا و ۲هزار هکتار آن در انزلی قرار دارد بخش بزرگی از آسیب آن ناشی از آلودگی هایی است که از طریق رودخانه های زرجوب و گوهر رود به آن وارد می شود، در حالی که در دوره ششم مجلس شورای اسلامی زمانی که قرار بود تنها ۵ شهر از وام بانک جهانی برای اجرای سیستم تصفیه فاضلاب استفاده کنند ما ۲ شهر گیلان را در این فهرست قرار دادیم اما متأسفانه هنوز این کار با وجود سرمایه گذاری میلیاردی به پایان نرسید.

 

وی سفر رئیس جمهوری و هیأت همراه به گیلان را فرصتی مغتنم برای بررسی ظرفیتها و محرومیت ها و در نهایت دستیابی به توسعه هر چه بهتر استان دانست.

منبع؛ وب سایت شخصی احمد رمضانپور نرگسی

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه