زمان بارگزاری این صفحه: 12:55 AM UTC

برای خروج از وضعیت رکود باید چرخ دنده های اقتصاد به حرکت در آید

صدای گیلان – نماینده مردم شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی ، با بیان اینکه دولت توانسته جلوی افزایش نرخ تورم را بگیرد ، افزود؛ اما اقتصاد کشور همچنان در وضعیت رکود به سر می برد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان؛ ناصر عاشوری ادامه داد؛ برای خروج اقتصاد از این وضعیت رکود لازم است که؛ چرخ دنده های اقتصاد در بخش های صنعت،مسکن ،تولید و سایر حوزه های اقتصادی به حرکت در آید.

عاشوری در گفتگویی با خانه ملت با بیان اینکه شرایط اقتصادی مناسبی نداریم، گفت: بدترین شرایط اقتصادی یک کشور این است که همزمان هم در رکود به سر برده وهم تورم داشته باشد و اکنون کشور ما در چنین شرایطی قرار دارد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی افزود: در خصوص نرخ تورم دولت با توجه به کنترل نقدینگی و سیاست های پولی به کار گرفته شده موفق به جلوگیری از افزایش نرخ تورم شده اما این بدان معنا نیست که به قیمتهای سال گذشته برگشته ایم اما از سرعت افزایش قیمت کالاها جلوگیری شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اقتصاد کشور همچنان در حالت رکود به سر می برد، ادامه داد: خروج ازحالت رکود زمانی پذیرفتنی است که این اتفاق برای مردم ملموس باشد یعنی اینکه چرخ دنده های بازار حرکت کند و خرید،فروش،معامله و نقدینگی در جامعه بروز و ظهور پیدا کند و مردم احساس کنند در یک شرایط عادی اقتصاد کشور دارد به سمت رونق و پویایی حرکت می کند.

عاشوری گفت: رکود بوجود آمده در اقتصاد کشور همچنان ادامه خواهد داشت مگر اینکه با یک مجموعه سیاست هایی ابزارهای پولی، مالی و نقدینگی جامعه افزایش یابد و چرخ دنده های اقتصاد در بخش تولید و صنعت، مسکن، طلا و سایر حوزه های اقتصادی به حرکت درآید.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: اقتصاد در حقیقت یک مجموعه از فعالیت هایی است که همانند چرخ دنده های متصل به یکدیگر عمل می کنند و چنانچه یکی از آنها فعال و پویا شود می تواند دیگر بخش ها را هم به راه انداخته و از حالت رکود خارج کند و چنانچه یک بخش قفل شده و از حرکت بیافتد سایر چرخ دنده ها نیز از کار خواهند افتاد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس اظهارامیدواری کرد: با در پیش گرفتن چنین سیاستهایی می توان برای سال 94 یک شرایط خروج از رکود را در پیش داشت.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه