زمان بارگزاری این صفحه: 12:49 PM UTC

برخورد با رشته‌‌های ورزشی فاقد مجوز توسط پلیس اماکن گیلان

گیلان – صدای گیلان؛ رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی گیلان از برخورد قاطع پلیس با رشته‌های ورزشی فاقد مجوز و غیرقانونی در گیلان خبر داد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی گیلان از برخورد قاطع پلیس با رشته‌های ورزشی فاقد مجوز و غیرقانونی در گیلان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت و به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس گیلان، رضا محمدزاده اظهار داشت: برابر اعلام اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان مبنی بر فعالیت رشته های ورزشی ممنوعه مانند بارکو و هیپ هاپ که به صورت غیر قانونی در قالب رقص به همراه موزیک های کلامی غیر مجاز انجام می‌شود، این امر در چرخه اطلاعاتی دایره امور تخصصی اداره نظارت بر اماکن عمومی گیلان قرار گرفت.

 

وی با بیان اینکه ماموران دایره امور تخصصی این اداره با همکاری متخصصان پلیس فتا با توجه به اهمیت موضوع اقدامات ویژه ای را در پیش گرفته و درصدد شناسایی این افراد است، افزود: عده‌ای محدود از مربیان با توجه به بی‌تجربگی برخی ورزشکاران نوجوان و جوان و نیز سوءاستفاده از اعتماد خانواده‌‌ها و عدم نظارت مطلوب متولیان امر اداره ورزشی و جوانان به ناهنجاری‌های متعددی همچون تشکیل گروه‌های (رقص) هیپ‌هاپ به سبک و تقلید گروه‌های ناهنجار غربی می‌پرداختند.

 

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی گیلان گفت: برپایی اردوهای مختلط به ظاهر ورزشی، فروش داروهای غیر مجاز و غیر بهداشتی جهت لاغری و تناسب اندام و انتشار تصاویر غیر اخلاقی ورزشکاران در فضای مجازی با هدف تبلیغاتی مبادرت کرده‌اند.

 

محمدزاده با اشاره به زمینه های ایجاد ناهنجاری توسط این گونه از رشته های ورزشی افزود: در همین راستا با مجوز قضایی و با جمع آوری مستندات ارائه شده برای 5 نفر از این افراد از جمله رئیس کمیته یکی از انجمن های ورزشی استان پرونده قضایی تشکیل و به دادسرای عمومی و انقلاب معرفی و تعدادی از مکانهای ورزشی نیز پلمپ شد.

 

وی تصریح کرد: یکی از همایش های رقص گونه با ظاهر ورزشی که مقرر بود در یکی از سالنهای ورزشی رشت توسط مسئولان یکی از انجمن های ورزشی نوظهور زیر مجموعه ورزش‌های همگانی برای تبلیغات با نمایش حرکات یک گروه رقص هیپ هاپ با عنوان خود خوانده حلقه آتش برگزار شود با هشدار قانونی و به موقع اداره نظارت بر اماکن عمومی توسط مسئولان ورزشی و جوانان لغو شد.

 

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی گیلان در پایان با دعوت از ورزشکاران و همچنین خانواده های در مراقبت از سلامت جسمی و روحی خود و عزیزان خود، از شهروندان خواست، هرگونه اخبار مرتبط را با شماره 2183484 به ستاد خبری اداره نظارت بر اماکن عمومی گیلان منعکس کند.

 

پلمپ 15 واحد صنفی متخلف در شهرستان لاهیجان
فرمانده انتظامی شهرستان  لاهیجان گفت: مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی از 73 واحد صنفی در سطح شهرستان بازدید کردند.

محمود قاسمی افزود: در این راستا 15 واحد صنفی متخلف به دلیل نداشتن پروانه کسب با هماهنگی مقام قضایی پلمپ شدند و 16 فقره تعهد نامه و 9 اخطاریه نیز صادر شد.

 

وی با قدردانی از مشارکت و همکاری خوب مردمی با پلیس، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه فعالیت غیرقانونی و مجرمانه توسط افراد فرصت طلب و قانون گریز، در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت های پلیسی 110 مراتب را اعلام کنند .

 

دستگیری سه قاچاقچی با 20 کیلو تریاک در “لاهیجان”
فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان استان گیلان از کشف 20 کیلوگرم تریاک از سه قاچاقچی در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ”محمود قاسمی” فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان در تشریح این خبر گفت:  ماموران انتظامی کلانتری 11این شهرستان در پی اطلاع از فعالیت قاچاقچی حرفه ای مواد مخدر که با همدستی دو نفر از همبستگان خود در سطح شهر اقدام به توزیع تریاک می نماید، موضوع را به طور ویژه در دستورکار خود قرار دادند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان افزود: ماموران کلانتری 11 پس از اطمینان از صحت موضوع و شناسایی محل اختفای مواد مخدر با هماهنگی مقام قضائی محل مورد نظر را محاصره و پس از بازرسی از منزل مسکونی، 20 کیلوگرم تریاک کشف و ضبط کردند.

 

سرهنگ قاسمی در پایان بیان داشت: در این عملیات سه قاچاقچی دستگیر و به همراه مواد کشف شده با تشکیل پرونده به مقامات قضائی معرفی شدند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه