زمان بارگزاری این صفحه: 5:30 AM UTC

برگزاري باشکوه جشن‌هاي دهه فجر باعث امید و دلگرمی کشورهای اسلامی است

استاندار گیلان گفت: امروز در کشورهاي اسلامي همچون عراق، سوريه، يمن و فلسطين مردم با مسائل و مشکلات فراواني روبرو هستند و چشم اميد آنان به انقلاب اسلامي ايران است .

به گزارش پایگاه خبری صدای گیلان و به نقل از پايگاه اطلاع رساني استانداري گيلان؛ دکتر محمدعلی نجفي، استاندار گیلان در نشست هماهنگی ستاد دهه فجر استان كه عصر(3 دی) برگزار شد با تبريک فرا رسيدن ربيع‌الاول گفت: جشن‌هاي سي و ششمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي بايد پُر بارتر از سال‌هاي گذشته برگزار شود.

وي با اشاره به روند تحولات جهاني و ظلم به كشورهاي منطقه گفت: امروز در کشورهاي اسلامي همچون عراق، سوريه، يمن و فلسطين مردم با مسائل و مشکلات فراواني روبرو هستند و چشم اميد آنان به انقلاب اسلامي ايران است.

دکتر نجفي خاطر نشان کرد: در چنين شرايطي برگزاري باشکوه جشن‌هاي پيروزي انقلاب داراي پيام‌ها و مفاهيم ويژه‌اي براي آنان است.

وي با بيان اينکه دهه‌ مبارک فجر فرصت مناسب براي بازگويي خدمات نظام اسلامي است افزود: در اين ايام مقامات کشوري براي افتتاح پروژه‌هاي عمراني به گيلان سفر مي‌کنند.

نجفی ارائه هنرمندانه‌ دستاوردهاي نظام اسلامي از طريق رسانه‌ها بويژه صدا و سيما را متذکر شد و گفت: صدا و سيماي استان همواره آماده بوده است تا خدمات نظام را به شکل مطلوب ارائه دهد و به توان مديران باز مي‌گردد که بتوانند از اين ظرفيت به نحو مطلوب بهره بگيرند.

وی همچنين جشن‌هاي انقلاب اسلامي را فرصت مناسب براي ايجاد فضاي نشاط و اميد در جامعه عنوان و تصریح کرد: در دهه‌ي مبارک فجر جشن‌هاي انقلاب به شکل مطلوب و براي دميدن فضاي شادي و نشاط در آحاد مردم انجام پذيرد.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اينکه مسئوليت آذين‌بندي جشن‌هاي دهه‌ي مبارک فجر با شهرداري‌ها است گفت: تلاش کنيم برنامه‌هاي جشن‌هاي پيروزي انقلاب هرچه بيش‌تر بصورت مردمي برگزار شود.

استاندار گيلان با اهيمت ضرورت تبين انديشه‌هاي امام راحل و دلايل شكل گيري انقلاب خاطرنشان کرد: مردم سالاري ديني به عنوان دستاورد انقلاب اسلامي ايران بايد در اين جشن‌ها تبلور يابد.

دکتر نجفي همچنين براهميت جايگاه روستاها در جشن‌هاي مردمي انقلاب تأکيد کرد و افزود: در اين جشن‌ها به نقش زنان و جوانان و استحکام خانواده نيز توجه شود.
وي با بيان اينکه انقلاب اسلامي ايران سبک جديد اسلامي و ايراني زندگي را پديد آورد تصریح کرد: در اين ايام با همکاري صدا و سيما، رسانه و ارشاد اسلامي سبک زندگي بزرگان انقلاب بويژه امام راحل و رهبر معظم انقلاب به عنوان الگوهاي حسنه ترويج شود.

استاندار گيلان تاكيد كرد: ترويج اين سبك زندگي نجات بخش كشور از بسياري از مسائل و مشكلات بويژه ناهنجاري‌هاي اجتماعي است.

دکتر نجفي در بخش ديگري از سخنانش به در پيش بودن نهم دي روز بصيرت و ميثاق امت با ولايت اشاره کرد و بیان داشت: در اين روز مردم بصريت خود را در حفظ ارزش‌هاي انقلاب اسلامي به نمايش مي‌گذارند.

وي افزود: نهم دي روز انعکاس پايبندي مردم به اصل ولايت فقيه است.

معاون سياسي و امنيتي استاندار نيز در اين نشست با بيان اينکه نشست‌هاي ستاد دهه‌ فجر بصورت منظم برگزار خواهد شد گفت: در اين برنامه‌ها روند روبه رشد پيروزي انقلاب تشريح مي‌شود.

محمد احمدي‌پور اذعان کرد: در ويژه برنامه‌هاي دهه‌ مبارک فجر باتوجه به تدابير دولت تدبير و اميد به معرفي دستاوردهاي انقلاب اسلامي ايران مي‌پردازيم.

حجت شعبان‌پور معاون هماهنگي امور عمراني استانداري هم با بيان اينکه کميته‌ افتتاح پروژه‌هاي عمراني استان در دهه‌ فجر تشکيل شده است اظهار کرد: کار جمع‌آوري اين پروژه‌ها آغاز شده است و پس از ارزيابي‌هاي صورت گرفته تعداد آنها اعلام خواهد شد.

حجت السلام و المسلمين اشجري مسئول شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي گيلان نيز در اين نشست با اشاره به تشکيل 21 کميته بزرگداشت دهه‌ فجر گفت: دهه‌ فجر امسال با شعار پيشرفت و عدالت در پرتو اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي برگزار مي‌شود.

وي تشکيل و تقويت ستادهاي روستايي، ارائه‌ خدمات رايگان، افتتاح پروژه‌هاي کلان عمراني، برگزاري يادواره‌ي شهداي انقلاب اسلامي را از برنامه‌هاي اين ستاد عنوان کرد و گفت: امسال علاوه بر کميته‌هاي 21 گانه كه دستگاه‌هاي اجرايي در آن عضوند ستادهاي دهه‌ي فجر در درون سازمان‌ها هم تشکيل شود.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه