زمان بارگزاری این صفحه: 7:02 PM UTC

بر اثر وزش باد شدید 43 واحد مسکونی و تجاری در ماسال تخریب شد

صدای گیلان – فرماندار ماسال از خسارت و تخریب بالغ بر 43 واحد مسکونی و تجاری این شهرستان بر اثر وزش شدید باد گرم خبر دا د

به گزارش صدای گیلان ، محمود قاسم‌نژاد بعد از ظهر امروز در نشست فرمانداری این شهرستان گزارشی از وضعت خسارت ناشی از شدت وزش باد گرم را ارائه کرد.

وی با بیان اینکه وزش شدید باد گرم از بامداد امروز در شهرستان ماسال آغاز شد، افزود: شدت این باد به حدی بود که 43 واحد مسکونی و تجاری تخریب شد.

فرماندار ماسال از تشکیل ستاد مدیریت بحران در این شهرستان خبر داد و گفت: خسارت ناشی از وزش شدید باد گرم در ماسال بیش از 220 میلیون تومان برآورد اولیه شده است.

وی با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی گیلان مبنی بر بارش برف و باران از فردا در این استان تصریح کرد: تمهیدات لازم برای آمادگی ماشین‌آلات برف‌روبی و مقابله با هرگونه بحران اتخاذ شده است.

قاسم‌نژاد در ادامه استفاده از توانمندی‌های بسیار سازمان‌های مردم‌نهاد را در حل مسایل و معضلات اجتماعی را مهم دانست و گفت: مسئولان باید با درک اهمیت نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در حل معضلات اجتماعی از ظرفیت این نهاد استفاده کنند.

وی درباره برطرف شدن معضل پسماند و زباله در ماسال اشاره کرد و یادآور شد: برطرف شدن این معضل نیازمند افکار و برنامه‌های راهبردی و خلاقانه، فرهنگ سازی، اعتبار و زمان مناسب است.

به گفته فرماندار ماسال، سمن‌های زیست‌محیطی می‌توانند با آگاهی دادن به مردم و آموزش‌های عمومی زمینه ارتقای فرهنگ عمومی و مشارکت مردم در طرح تفکیک زباله از مبدأ را فراهم آورند.فارس

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه