زمان بارگزاری این صفحه: 11:18 AM UTC

بزرگترین سالن آمفی تئاتر گیلان در آستارا افتتاح می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد: همزمان با هفته دولت بزرگترین سالن آمفی تئاتر استان گیلان با ظرفیت ۷۰۳ صندلی در آستارا افتتاح می شود.

مدیرکل ارشاد گیلان

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

فیروز فاضلی طی گفت و گویی اظهار کرد: سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری آستارا در ششمین روز از هفته دولت با حضور مسوولین استانی و شهرستانی افتتاح می شود.

 

وی با بیان اینکه کلنگ آغاز ساخت این مجتمع در سال ۱۳۷۷ به زمین خورد، افزود: مجتمع فرهنگی و هنری آستارا به مساحت ۳۱۶۰ مترمربع دارای سالن آمفی تئاتر، اتاق گریم، کارگاه دکور، آرشیو لباس، گالری هنرهای تجسمی و پلاتو است.

 

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری آستارا با ظرفیت ۷۰۳ صندلی پس از افتتاح به عنوان بزرگترین سالن آمفی تئاتر استان خواهد بود.

 

فاضلی گفت: اعتبار هزینه شده برای این پروژه قبل از سال ۱۳۹۳ یک هزار و ۲۵۰ میلیون ریال بود که در سال ۹۳ اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار و ۹۱۷ میلیون ریال برای تکمیل فاز اول آن هزینه شده است.

 

وی تصریح کرد: در روز شنبه هفتم شهریور، فاز اول این مجتمع که شامل سالن آمفی تئاتر و اجتماعات، اتاق های گریم، انبار و کارگاه دکور، آرشیو لباس، فضاهای خدماتی تاسیساتی و پشتیبانی به مساحت ۲۷۵۰ مترمربع افتتاح می شود.

 

این مسوول اضافه کرد: فاز دوم این پروژه نیز با زیر بنای ۴۱۰ مترمربع شامل گالری هنرهای تجسمی، ورودی اصلی، فضای انتظار، بالکن نمایش، پلاتو نمایش و بوفه با تخصیص اعتبار لازم در آینده به بهره برداری خواهد رسید.(روابط عمومی ارشاد گیلان)

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه