زمان بارگزاری این صفحه: 10:02 AM UTC

بزرگترین سالن آمفی تئاتر گیلان در آستارا افتتاح می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد: همزمان با هفته دولت بزرگترین سالن آمفی تئاتر استان گیلان با ظرفیت ۷۰۳ صندلی در آستارا افتتاح می شود.

مدیرکل ارشاد گیلان

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

فیروز فاضلی طی گفت و گویی اظهار کرد: سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری آستارا در ششمین روز از هفته دولت با حضور مسوولین استانی و شهرستانی افتتاح می شود.

 

وی با بیان اینکه کلنگ آغاز ساخت این مجتمع در سال ۱۳۷۷ به زمین خورد، افزود: مجتمع فرهنگی و هنری آستارا به مساحت ۳۱۶۰ مترمربع دارای سالن آمفی تئاتر، اتاق گریم، کارگاه دکور، آرشیو لباس، گالری هنرهای تجسمی و پلاتو است.

 

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری آستارا با ظرفیت ۷۰۳ صندلی پس از افتتاح به عنوان بزرگترین سالن آمفی تئاتر استان خواهد بود.

 

فاضلی گفت: اعتبار هزینه شده برای این پروژه قبل از سال ۱۳۹۳ یک هزار و ۲۵۰ میلیون ریال بود که در سال ۹۳ اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار و ۹۱۷ میلیون ریال برای تکمیل فاز اول آن هزینه شده است.

 

وی تصریح کرد: در روز شنبه هفتم شهریور، فاز اول این مجتمع که شامل سالن آمفی تئاتر و اجتماعات، اتاق های گریم، انبار و کارگاه دکور، آرشیو لباس، فضاهای خدماتی تاسیساتی و پشتیبانی به مساحت ۲۷۵۰ مترمربع افتتاح می شود.

 

این مسوول اضافه کرد: فاز دوم این پروژه نیز با زیر بنای ۴۱۰ مترمربع شامل گالری هنرهای تجسمی، ورودی اصلی، فضای انتظار، بالکن نمایش، پلاتو نمایش و بوفه با تخصیص اعتبار لازم در آینده به بهره برداری خواهد رسید.(روابط عمومی ارشاد گیلان)

 

مطالب بیشتر؛

  • پرواز شاهین رباتیک بر فراز آسمان + تصاویر محققان هلندی پرنده رباتیکی طراحی کرده‌اند که از قابلیت کنترل از راه‌ دور برخوردار بوده و مانند یک پرنده واقعی پرواز می‌کند. به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پرندگان موجودات زیبایی هستند، ‌اما در صنعت حمل‌ و نقل هوایی و بخش کشاورزی یک معضل و مشکل جدی محسوب […]
  • محکومیت سنگین برای عضو شورای شهر در مازندران عضو شورای شهر در غرب مازندران با اتهام کلاهبرداری از یک نظامی بازنشسته به زندان و پرداخت جزای نقدی محکوم شد.
  • به تمامی معلولان ضایعه نخاعی گیلان حق پرستاری پرداخت می شود مدیر کل دفتر توانمند سازی سازمان بهزیستی کشور در گیلان گفت؛ تاکنون 700 معلول ضایع نخاعی در گیلان شناسایی شده است که تا پایان سال به تمامی آنها حق پرستاری پرداخت خواهد […]
  • راه‌اندازی نخستین کتابخانه سیار روستایی در آستارا نخستین خودروی کتابخانه سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با حضور مسئولان در آستارا راه‌اندازی شد.
  • دیدبان بازار و سرمایه/یکشنبه9 شهریور صدای گیلان:نیم نگاهی به اتفاقات بازار و سیاست در حوزه داخلی و خارجی ، می تواند نگرش بهتری در انتخاب ها و تصمیم ها بوجود آورد . بخصوص برای فعالیت حوزه بورس و کالا. جهانی: با مطرح شدن طرح پیوستن اوکراین به پیمان نظامی ناتو، ریس جمهور روسیه این کشور را یکی از قدرت های مهم هسته ای […]


عناوین ویژه