زمان بارگزاری این صفحه: 10:44 AM UTC

بزرگترین نمایش خیابانی شهر رشت با موضوع نهضت جنگل.

به مناسبت فرا رسيدن يازدهم آذر ماه ،سالروز نهضت جنگل، بزرگترين نمايش خياباني در شهر رشت اجرا مي‌شود.

به مناسبت فرا رسيدن يازدهم آذر ماه سالروز شهادت مبارز خستگي ناپذير نهضت جنگل ميرزاكوچك جنگلي بزرگترين نمايش خياباني كشور با موضوع نهضت جنگل در خيابانهاي شهر رشت اجرا مي‌شود.

به گزارش صدای گیلان ، عليرضا قانع با اعلام اين خبر گفت: به مناسبت يازدهم آذر ماه سالروز شهادت مظلومانه‌ي سردار جنگل ، سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري رشت به منظور اداي احترام به اين بزرگمرد خطه‌ي شمال كشور ، نمايشي خياباني با موضوع نهضت جنگل كه از بزرگترين نمايش هاي خياباني شهر رشت است را برگزار مي كند كه قطعاً طيف وسيعي از مردم را به خود جلب خواهد نمود.

وي گفت: در اين نمايش بزرگ بيش از ۱۰۰ نفر بازيگر و سياهي لشكر به بازسازي صحنه‌هاي قيام و نهضت جنگل به رهبري ميرزاكوچك خان مبادرت خواهند نمود و با شروع نمايش از خانه‌ي ميرزا و عبور از سبزه‌ميدان، پياده‌راه علم‌الهدا، ميدان شهرداري، ميدان دكتر حشمت جنگلي، آرامگاه دكتر حشمت و بازگشت مجدد به ميدان شهرداري فضايي هماهنگ با حال و هواي دوران نهضت جنگل را براي مردم تداعي خواهند كرد.

سرپرست سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري كلانشهر رشت خاطر نشان كرد: در اجراي اين نمايش هنرمندان خوش ذوق و نام آشناي گيلان و بسياري از هنروران به ايفاي نقش خواهند پرداخت و با هنرمندي خود خاطرات نهضت جنگل را بر اساس اسناد و مدارك تاريخي بازخواني و بازسازي مي‌نمايند.

به گزارش صدای گیلان ، عليرضا قانع با تاكيد بر اينكه اين نمايش خياباني روز سه‌شنبه همزمان با سالگرد شهادت ميرزا كوچك جنگلي برگزار مي شود ، مردم شريف شهر رشت و شهروندان فرهنگ دوست ديار باران را به تماشاي اين نمايش خياباني بزرگ فرا خواند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه